Návrat kouzelnice

Návrat kouzelnice

Zlá kouzelnice, která kdysi proklela Šípkovou Růženku a uvrhla ji do stoletého spánku, je zpět. Po letech skrývání se chce mstít a je nebezpečnější než kdy dřív! Už je to rok, co se sourozenci Alex a Conner vrátili z Říše příběhů. Stejně tak dlouho neviděli svoji babičku – Kmotřičku vílu. Když se jednoho dne objeví u nich doma, s vojáky královny Popelky za zády, děti hned vytuší, že se stalo něco vážného. Jejich maminka byla unesena! Ačkoli jim babička zakáže cokoli podnikat, podaří se jim tajně proniknout zpět do Říše příběhů. Tam však brzy zjišťují, že vše je mnohem horší, než se domnívali, a že poprvé, kam paměť sahá, možná pohádky nebudou mít šťastný konec…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/327262/navrat-kouzelnice-jFf-327262.jpg 4.888

Země příběhů (2.)

The Enchantress Returns (2013)

Dobrodružné, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Fragment (ČR)

NinaStikova

Jejku, druhý díl. Za mě spokojenost. Jsme zpátky v Zemi příběhů, oblíbené postavy jsou zpátky a blíže se seznámíme i s některými dosud zanedbávanými. Karkulka válí. Žabák je zjevně populárnější ve své obojživelné podobě, protože už zase vypadá jako předtím. Connerovy hlášky jsou vážně něco. Venčení oblíbeného kamene a podpálení školy při sypání misky cereálií odteď hodlám používat.
Ubožátko Sněhová královna. Zlí medvědi! Styďte se!
Babička Kmotřička víla očividně zapomněla, jak dopadl její pokus zabránit svému synovi v překročení hranic do Mimosvěta, nebo proč si myslí, že by se jí mělo totéž v opačném směru povést u vnoučat? Tato okřídlená paní má trošku mučednický komplex, všechny zažene, ať jí nepomáhají, že prý všechno zvládne sama, a pak to podle toho dopadá.
Mášenko, proč? To neumí jezdit po lese bez toho, aby byla kriminálník?
Ještě že už dopředu vím, že jsou další díly, jinak bych vážně myslela, že je závěrečné odloučení trvalé. Vyvinou si teď nějaké speciální vílí telepatické schopnosti?

markyblue

skvělé

vendy6619

Nádherná kniha. Plná pohádkových postav, které tak miluju... a dalších, které miluju ještě víc. Úplně za tohle Chrise zbožňuju, že se neřídil jen pohádkami klasickými, ale těmi, které jsou napsané nověji - třeba Narnie nebo Nezemě!
Rozhodně doporučuji dál! 5*/5*

Markéta:)

Miluju to. Nevím, co k tomu víc říct. Na třetí díl se neskutečně těším a jen co ho dostanu do rukou, začnu ho číst.

AgnessN.R.

Krásná kniha s úžasnými charakteru. Sérii jsem si zamilovala a snad úplně nejvíce Krkulku!! Vážně ona je prostě karkulovsky skvělá

Nixa
18.10.2017

Druhý díl se mi líbil snad ještě víc! Je neskutečné jak někdo propojí různé pohádky a vytvoří z nich úplně jiný, nový příběh než jsme od mala zvyklí. Já knihu četla synovi před spaním a vždy jsem se nemohla dočkat večera až se zase ponořím do Země příběhů. Na konci mi dokonce ukáplo pár slz. Opravdu výtečná kniha!

TERI16
13.10.2017

Nejlepší kniha!!! Vážně mě bavila. Přečetla jsem ji za měsíc a čtvrt.

kristynkal
24.09.2017

Jsem naprosto nadšená! Hodně se mi líbilo využití klasických pohádek, prostě kdo čte tuto knihu, by měl klasické pohádky opravdu znát. Trochu mi teda začalo vadit, že potomci Krásky jsou vlastně potomci z jiné pohádky, ale dá se to zvládnout. Občas překonbinovanost vedla k hodně velkýmu zamyšlení. Jsem nadšená a ani ne od půlky knihy jsem se opravdu do děje ponořila. Je to takové jednodušší čtení, tak by to pochopili bystřejší děti, ale to mi vůbec nevadilo. Opravdu se těším až si knihu znovu přečtu a jsem ráda, že ji mám ve své knihovně. Myslím, že autor víc než dost poukazuje, jak jsou pohádky v životě důležité a že by něměly být zapomínány.

MiraiYume
19.09.2017

Musím říct, že po přečtení prvního dílu, který mne v mnoha ohledech hodně zklamal, jsem se k přečtení druhého musela dlouho nutit. Nakonec jsem zvědavosti podlehla a dobře jsem udělala. Druhý díl je rozhodně mnohem lepší než první. Místy mi bohužel stále připomínal slohovou práci žáka střední školy, protože některé pasáže byly tak mechanické a příliš dětinské, naproti myšlence a svižnosti příběhu. Ale už rozhodně nebyl tak plytký jako první díl. Dějová linie je naprosto skvěle promyšlena, všechno do sebe zapadá. Autor měl výborný nápad a nakolik o jeho spisovatelských kvalitách pochybuji, zvládl to vážně dobře. Teď už se k třetímu dílu nebudu muset nutit, teď se na něj těším!

Lil_Pandicorn
16.08.2017

Oba díly jsem přečetla v angličtině i v češtině a musím říct, že český překlad mi prostě nesedí. Chybí mi tam Chrisova osobitost, která na mě dýchne pokaždé, když otevřu jednu z jeho knížek v originále. S dalšími díly to v češtině už nebudu vůbec zkoušet...Každopádně příběh Connera a Alex je jedním z mých nejoblíbenějších a už teď vím, že ho jednou vnutím svým dětem a jejich dětem :D

zuzi509
26.07.2017

Tenhle díl mně ze začátku docela nudil, ale jak mile to začalo být trochu
dramatičtější tak jsem knížku doslova hltala. Druhý díl považuji o mnoho lepší než první díl. U tohohle dílu jsem se tak zasmála a na konci tak brečela!!! Nemůžu se dočkat dalšího dílu. nejvíce jsem se zasmála když se popichovali Karkulka s Mášenkou. A opět si spisovatel dokonale promyslel každé slovo. Nejvíce mně na tomhle i předchozím díle fascinovalo to jak mělo vše úžasnou spojitost a i když by to nikdo nečekal tak do sebe na konci všechno zapadalo. Klobouk dolů:)

Audrina
23.07.2017

Druhého dílu jsem se trochu bála. Ten první přece jenom končil celkem uzavřeně. Autor mě ale rozhodně přesvědčil o svých kvalitách, protože druhý díl je snad ještě lepší než ten první! Líbí se mi, jak je náš svět takto nenásilně propojen se světem pohádek, navíc autor dokázal do příběhu vnést zase nové pohádkové hrdiny. Konec byl celkem smutný, ale asi i očekávaný. Už se těším až u nás vyjde další pokračování.

Vojtos
21.07.2017

Moc se mi líbila a ten konec mě opravdu rozbrečel. :´)

bareva
20.07.2017

Druhý díl je stejně skvělý jako první. :) Knihu jsem nedočkavě přečetla krátce po tom co vyšla v USA.

Vikos
03.07.2017

Nádherná.. jedním slovem prostě dokonalá.. nemohla jsem se od ní odtrhnout a konec jsem obrečela ;(

milunka21
25.06.2017

Mnohem lepší než první díl a pokud si myslíte, že už vás po prvním dílu nedokáže nic překvapit, tak jste na omylu. Je tam více akce, více dobrodružství a plno nových postav.

Madla111
20.06.2017

Nejlepší kniha doporučuji

Aileena
31.05.2017

První díl se mi líbil víc, ale zklamaná jsem také nebyla. Možná, že člověk již věděl, co očekávat... Co mně trošku vadilo, byla odfláknutá korektura textu a výskyt překlepů. Kdyby to bylo možné, dala bych tři a půl. ;-)

Makropulos
12.03.2017

Musím se přiznat, že říkám, že Zemi příběhů kupuji pro vnučky, ale ani já jsem se nemohla dočkat až tento díl vyjde. Opět jsem s chutí prožila s dvojčaty Alex a Connerem nová dobrodružství v pohádkové zemi, dozvěděla se mnoho nového ze života Karkulky, Sněhurky a Popelky, zjistila jsem, jaké jsou osudy zlé macechy a Popelčiných sester, skoro pochopila Rumplcimprcampra ...... a u toho všeho jsem se úžasně bavila. Navíc i tady jsou nevtíravá poselství pro dospívající děti, která jsou určitě velmi cenná. Dvojčata navíc prožívají nové, složité situace i v našem světě a musejí se s nimi vyrovnat. Takže pokud máte rádi pohádky, tak si to přečtěte.

martina2704
03.03.2017

Četla jsem hned poté, co vyšla v angličtině a opět mám pro Zemi příběhů jen slova chvály. Dvojčata nám trochu vyrostla, ale jsou pořád stejně vtipná a sympatická jako v prvním díle. A o ostatních postavách ani nemluvě. Prostě takové milé a veselé čtení nejenom pro děti.