Návrat kouzelnice

Návrat kouzelnice

Zlá kouzelnice, která kdysi proklela Šípkovou Růženku a uvrhla ji do stoletého spánku, je zpět. Po letech skrývání se chce mstít a je nebezpečnější než kdy dřív! Už je to rok, co se sourozenci Alex a Conner vrátili z Říše příběhů. Stejně tak dlouho neviděli svoji babičku – Kmotřičku vílu. Když se jednoho dne objeví u nich... celý text

Už je to rok, co se sourozenci Alex a Conner vrátili z Říše příběhů. Stejně tak dlouho neviděli svoji babičku – Kmotřičku vílu. Když se jednoho dne objeví u nich doma, s vojáky královny Popelky za zády, děti hned vytuší, že se stalo něco vážného. Jejich maminka byla unesena!
Ačkoli jim babička zakáže cokoli podnikat, podaří se jim tajně proniknout zpět do Říše příběhů. Tam však brzy zjišťují, že vše je mnohem horší, než se domnívali, a že poprvé, kam paměť sahá, možná pohádky nebudou mít šťastný konec… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/327262/navrat-kouzelnice-jFf-327262.jpg 4.745

Země příběhů (2.)

The Enchantress Returns (2013)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Lil_Pandicorn

Oba díly jsem přečetla v angličtině i v češtině a musím říct, že český překlad mi prostě nesedí. Chybí mi tam Chrisova osobitost, která na mě dýchne pokaždé, když otevřu jednu z jeho knížek v originále. S dalšími díly to v češtině už nebudu vůbec zkoušet...Každopádně příběh Connera a Alex je jedním z mých nejoblíbenějších a už teď vím, že ho jednou vnutím svým dětem a jejich dětem :D

zuzi509

Tenhle díl mně ze začátku docela nudil, ale jak mile to začalo být trochu
dramatičtější tak jsem knížku doslova hltala. Druhý díl považuji o mnoho lepší než první díl. U tohohle dílu jsem se tak zasmála a na konci tak brečela!!! Nemůžu se dočkat dalšího dílu. nejvíce jsem se zasmála když se popichovali Karkulka s Mášenkou. A opět si spisovatel dokonale promyslel každé slovo. Nejvíce mně na tomhle i předchozím díle fascinovalo to jak mělo vše úžasnou spojitost a i když by to nikdo nečekal tak do sebe na konci všechno zapadalo. Klobouk dolů:)

Audrina

Druhého dílu jsem se trochu bála. Ten první přece jenom končil celkem uzavřeně. Autor mě ale rozhodně přesvědčil o svých kvalitách, protože druhý díl je snad ještě lepší než ten první! Líbí se mi, jak je náš svět takto nenásilně propojen se světem pohádek, navíc autor dokázal do příběhu vnést zase nové pohádkové hrdiny. Konec byl celkem smutný, ale asi i očekávaný. Už se těším až u nás vyjde další pokračování.

Vojtos

Moc se mi líbila a ten konec mě opravdu rozbrečel. :´)

bareva

Druhý díl je stejně skvělý jako první. :) Knihu jsem nedočkavě přečetla krátce po tom co vyšla v USA.

Vikos

Nádherná.. jedním slovem prostě dokonalá.. nemohla jsem se od ní odtrhnout a konec jsem obrečela ;(

milunka21

Mnohem lepší než první díl a pokud si myslíte, že už vás po prvním dílu nedokáže nic překvapit, tak jste na omylu. Je tam více akce, více dobrodružství a plno nových postav.

Madla111

nejlepší kniha doporučuji

Aileena

První díl se mi líbil víc, ale zklamaná jsem také nebyla. Možná, že člověk již věděl, co očekávat... Co mně trošku vadilo, byla odfláknutá korektura textu a výskyt překlepů. Kdyby to bylo možné, dala bych tři a půl. ;-)

Makropulos

Musím se přiznat, že říkám, že Zemi příběhů kupuji pro vnučky, ale ani já jsem se nemohla dočkat až tento díl vyjde. Opět jsem s chutí prožila s dvojčaty Alex a Connerem nová dobrodružství v pohádkové zemi, dozvěděla se mnoho nového ze života Karkulky, Sněhurky a Popelky, zjistila jsem, jaké jsou osudy zlé macechy a Popelčiných sester, skoro pochopila Rumplcimprcampra ...... a u toho všeho jsem se úžasně bavila. Navíc i tady jsou nevtíravá poselství pro dospívající děti, která jsou určitě velmi cenná. Dvojčata navíc prožívají nové, složité situace i v našem světě a musejí se s nimi vyrovnat. Takže pokud máte rádi pohádky, tak si to přečtěte.

martina2704

Četla jsem hned poté, co vyšla v angličtině a opět mám pro Zemi příběhů jen slova chvály. Dvojčata nám trochu vyrostla, ale jsou pořád stejně vtipná a sympatická jako v prvním díle. A o ostatních postavách ani nemluvě. Prostě takové milé a veselé čtení nejenom pro děti.

Chris Colfer

Chris Colfer