Srážka světů

Srážka světů https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405142/bmid_srazka-svetu-AQR-405142.jpg 5 174 41

Závěrečný díl úspěšné série ze světa pohádek Velkolepé finále je tady! Brána mezi světy se otevřela a všechny postavy ze Země příběhů – hrdinové i padouši – mohou volně vstupovat do naší reality. Conner si myslí, že nic horšího se stát nemohlo. Ale jen do okamžiku, kdy zmizí Alex! Conner a jeho přátelé to bez ní nebudou mít jednoduché. Musí vybojovat tu největší bitvu na jejímž výsledku závisí vše. Osud a bezpečí těch, které milují, ale i mnohem víc. Dokážou vyhrát válku a obnovit rovnováhu a pořádek mezi lidským a pohádkovým světem?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Words Collide , 2017

blackoutzuzi
11.05.2020 5 z 5

Řeknu vám jedno - Chris Colfer to dokázal a já ho za to miluju! Dokázal poslednímu dílu dát zase trochu jinou strukturu, která mě moc bavila! Dokázal vytvořit několik dějových linek, aby dal příležitost rozloučit se se všemi svými postavami! Díky Chrisovi se už nikdy na všechny pohádkové bytosti nebudu dívat stejně. :)

Knihomolka2812
15.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Dostala jsem ji od kamarádky takže jsem ji začala číst. Ze začátku jsem to moc nechápala, ale na konci to už bylo v pohodě. Jednou tak na Googlu hledám, jestli nejsou další díly a najdu, že tahle kniha je závěrečný díl celé série. Pak mi dojde, proč jsem to ze začátku moc nechápala. Budu si muset dočíst předchozí díly.

Jarmila97
03.01.2020 5 z 5

To nejlepší nakonec. Zakončení série bylo opravdu skvěle, jen mě hodně mrzí že je to poslední díl protože ty knihy pro mě byly za poslední dobu jedny z nejlepších

MarMarMar007
09.12.2019 5 z 5

U tohoto autora platí- co rok to (minimálně) jedna kniha.
Tak doufám, že nezklame ani v roce 2020, i když Zemi příběhů už zakončil, co takhle něco úplně nového...
Kdo souhlasí, like.

bibi.r
29.11.2019 2 z 5

Sérii Země příběhů mám ráda, protože je to skvělý dobrodružný příběh určený dětem již od 9 let.
Tento poslední díl bych označila jako důstojné zakončení celé série, ale přesto je to rozhodně díl nejslabší.

knihomolkaXD
09.11.2019 5 z 5

Chris Colfer je génius!

EvčaC
15.09.2019 5 z 5

Stejně super knížka jako předchozí díly

Marthas
13.08.2019 3 z 5

Ukončení série ušlo - ani špatné ani nic extra.
Má velká výtka patří tomu, že si pan autor nenechal ujít příležitost a jisté dveře nezavřel.

veronika0382
27.07.2019 5 z 5

Srážka světů krásně celou sérii uzavírá. Úvod je zajímavě napsaný, dá nám nahlédnout do daleké budoucnosti. Více prozrazovat raději nebudu. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

syslomil
26.07.2019 5 z 5

Škoda, že je konec. Byly to nádherné příběhy, budou mi chybět. Strašně ráda bych četla pokračování. Jen bych si s koncem série chtěla postavy pamatovat takové, jaké byly v posledním díle, ne po šedesáti letech.

Elizza
19.07.2019 5 z 5

Přečteno za pár hodin. Ačkoli kniha sklouzla k častému formátu posledního dílu - děj se odehrává v minimálním časovém rozmezí- nevadilo mi to. Takhle má podle mě vypadat správné fantasy. Může klidně obsahovat nesrovnalosti a logické chyby, ale když zároveň rychle odsýpá, člověk si jich ani nevšimne, nebo nemá čas nad nimi přemýšlet.
Celkově se mi líbí, že se určité postavy odchylují od normálu. Ať už to byla Zia, Robin Hood, jako hlučný otrapa, nebo Medusa. Upřímně mě nikdy nenapadlo, že ta by mohla být kladná.
Konec mi přišel hodně smutný. To ostatně každý konec knihy, který se odehrává po letech. Zrovna jsem nechtěla vědět, jak bude vypadat život dvojčat, až jim bude osmdesát. Nechtěla jsem vědět, které postavy už jsou mrtvé. Na druhou stranu mě pobavila představa téměř devadesátileté Mášenky, učící děti salto vzad. Celkem mě překvapilo, že Conner neukázal svým dětem Zemi příběhů. Přece jen, i oni museli mít v krvi magii.
Jediné, co mi vadilo, bylo nevhodné vyřešení milostného trojúhelníku a to, že nevím, jestli se jeho zbylá část nakonec dala dohromady.

mia.com
13.07.2019 4 z 5

Sice ty bitvy jsem tak nějak přeskakovala a jen se podívala, jak dopadly, ale jinak pěkné zakončení série
:). Mohli by natočit filmy :)

Denisa153
01.07.2019 4 z 5

Skvělý závěr série, jen mě trošku mzrí, že už je konec.

betys6914
30.06.2019 3 z 5

Ačkoli jsem s tímto dílem měla nejvíc problémů (neustálé vysvětlování, korektnost, příliš málo prostoru pro příliš mnoho postav), i tak si nemůžu pomoci a musím se usmívat. Bylo to krásně napsané, dojemné a dobře vymyšlené. Tahle série mi bude chybět.

mysik612
26.06.2019 5 z 5

Nádherný závěr, i když ještě v půlce knížky to vypadalo, že konec vydá ještě na dalších 6 knih. Ale série byla nádherná. Netuším, co vniklo autorovy tak úžasnou myšlenku, ale shrnout všechny pohádky do jedné, za ten nápad by měl Chris Colfer dostat MINIMÁLNĚ nobelovku.

Torak
21.06.2019 5 z 5

Dnes jsem dočetl poslední díl Země příběhu,byla to krásná série, plná moudrých myšlenek a archetypu. Když jsem se začetl,úplně jsem přestal vnímat okolní svět. Prožíval jsem s hlavními hrdiny jejich radosti i starosti.Byla to série, u které jsem se hodně nasmal,ale také si i pobrecel. I když se zda,že jsou to knihy jenom pro děti,není tomu tak.Mezi řádky je tam toho skryto mnohem více.Doporucuji všem.

Damaj
19.06.2019 5 z 5

Šťastné konce existují, jen nevypadají tak, jak si myslíš. Šťastný konec neznamená řešení všech životních problémů ani záruku, že život bude snadný; je to slib, který dáváme sami sobě, že budeme vždycky žít, jak nejlíp můžeme, bez ohledu na to, co se nám stane.
Úžasný šestý díl této skvělé serie. Bude se mi stýskat po všech pohádkových hrdinech a vím, že se i v klasických pohádkách na ně budu dívat jinak, vím co některé vedlo k jejich činům, co prožily později nebo jací jsou v srdci. Nezáleží na věku, stačí věřit...

tomas8334
19.06.2019 5 z 5

Konec dobrý, všechno dobré. Na jednu stranu mi budou Alex s Connerem chybět, na druhou jsem rád, že tenhle díl už je poslední. Série si tak až do konce udržela náboj a dynamiku (až na občasné zakolísání ve 4. a 5. dílu). Měl jsem strach, že to bude Chris Colfer protahovat a ze skvělého příběhu se stane "telenovela". Naštěstí se to nestalo a já můžu s klidným svědomím celou sérii doporučit.

Ivuska.09
26.05.2019 3 z 5

Pokud jste četli předchozí díly ze série Země příběhů, tak si jistě nenecháte ujít ani tento. Mohu říct, že oproti předchozímu dílu mě závěrečný opět bavil. Celkově tedy mohu sérii doporučit všem milovníkům pohádek. Myslím, že každý takový člověk si v ní najde něco, co si zamiluje.

Kami97
22.05.2019 3 z 5

Na poslední díl jsem se těšila a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Connor s jeho literární armádou a přáteli ze Země Příběhů se snaží zachránit Alex, která má po zakletí zničit celý svět New Yorkem počínaje. Příběh plný akce a rozhodně velkého dobrodružství. Na konci knihy mi zůstal jen pocit, že všechno dopadlo přesně tak, jak mělo.
Celkově se mi tato série moc líbila a určitě bych ji doporučila dál. Podle mě to nejsou jen knihy pro děti, já jsem z nich byla nadšená i ve svých 21 letech :) Ještě se chystám na doplňkové knihy ze série, které vyšly pouze v angličtině - The Mother Goose Diaries, Queen Red Riding Hood’s Guide To Royalty a The Ultimate Book Hugger´s Guide.