Návrat zlej sudičky

Návrat zlej sudičky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332803/bmid_navrat-zlej-sudicky-SOK-332803.jpg 5 323 73

Zlá sudička, ktorá kedysi prekliala Šípkovú Ruženku a uvrhla ju spolu s celým kráľovstvom do storočného spánku, je späť. Po rokoch skrývania sa chce pomstiť a je nebezpečnejšia ako kedykoľvek predtým! Už je to rok, čo sa súrodenci Alex a Conner vrátili z Ríše príbehov. Rovnako dlho nevideli aj svoju starkú – Kmotričku vílu. Keď sa jedného dňa objaví u nich doma s vojakmi za chrbtom, deti hneď vytušia, že sa stalo niečo vážne. Ich mamičku uniesli! Hoci im starká zakáže čokoľvek podnikať, podarí sa im tajne preniknúť späť do Ríše príbehov. Tam čoskoro zisťujú, že všetko je oveľa horšie, než sa domnievali, a prvýkrát, kam pamäť siaha, možno rozprávky nebudú mať šťastný koniec…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (SK)

The Enchantress Returns , 2013

Permonica
28.02.2019 5 z 5

Přečetla jsem všechny vydané díly Země příběhů a moc se těším na další díl. Mohu jedině doporučit.

Mischone
18.01.2019 5 z 5

Další dobrodružné cestování s dvojčaty, které bylo stejně napínavé a vtipné. Opět bylo třeba získat pár předmětů, odhalit tajemství, vyhnout se nebezpečí, učinit několik vážných rozhodnutí a postavit se velké Kouzelnici. Nechybí Connerovi vtipné poznámky, Karkulčino nespokojené mrmlání a na závěr velké překvapení. Za mě plný počet, protože se kniha čte sama a bylo by úžasné, kdyby knihy byly zfilmované.

bibi.r
12.01.2019 4 z 5

Super super.
Další dobrodružství Alex a Connera v pohádkové zemi.
Možná se může zdát už malinko jednotvárné jejich putování, ale myslím si, že to je něco, co děti milují a chtějí.

Aaginka
09.01.2019 5 z 5

Super pokračování.

iva23
19.12.2018 4 z 5

Krásná, čtivá, vtipná knížka pro děti cca od 10 let.

AlyBookworm
08.11.2018 5 z 5

Dokonalost

Denisa153
06.10.2018 4 z 5

Super jako první díl, toto bylo jen možná vice napínavé, jen bych vytkla stejný scénář jako u prvního dílu kdy sourozenci zase hledají a sbírají předměty a všechno se jim podezřele moc daří.

arram
29.08.2018 5 z 5

Tahle knížka mě neskutečně bavila. Děj má spád a je doslova prošpikovaný akcí, postavy jsou sympatické a prostředí je doslova pohádkové. Tahle knižní série se pomalu, ale jistě stává mojí oblíbenou.

julythreemosen
20.08.2018 4 z 5

Po roce jsem s k této pohádkové sérii opět dostala, a jsem opět nadšená. Možná po tom, co jsem pochopila koncept knihy a zvykla si na styl psaní, mohla jsem si druhý díl užít ještě víc než první. Setkáváme se tu opět se všemi známými pohádkovými postavami, které jsou již okořeněné vlastním osudem, který jim přiřkl Colfer. Docela dlouho trvalo, než jsme se opět ponořili do pohádkového světa, tam bylo ale dobrodružství víc než dost, jedno střídalo druhé, vše bylo moc pěkně napsáno - příběh je opravdu nádherným doplněním pro větí děti, které už znají všechny klasiky nazpaměť, stejně tak pro větší čtenáře, kteří jsou pořád nakloněni pohádkám. Je to prostě sladá jízda, která si může potřást rukou se starými klasikami, okořeněná skvěle padnoucími hláškami a vtipy, které na této knize ze srdce zbožňuji. Klasické schéma se v tomto díle sice opakovalo více, než by mi bylo milé, přeci jen jsem si knihu náramně užila a konec mě (stejně jako v prvním díle) překvapil, trošku rozesmutnil, a především navnadil na pokračování - a tak to má být... Jinak, hlavní protagonisty jem si stačila už vskutku zamilovat, nejvíce ze všech ale asi zbožňuju Karkulku - kdo tuto knihu četl, určitě mi dá za pravdu, že Červenou Karkulku musíte v této sérii buď nesnášet nebo zbožňovat nade vše, a já se hrdě hlásím k druhé skupině lidí (bytostí....).

3lis
20.08.2018 5 z 5

Tato knížka byla užasna a od začátku až do konce jsem hltala každé slovo. K mé smule jsem velice empatický a možná až přecitlivěly člověk a co se děje v knížka mě nekdy dokáže ochromit, konec me dohnal k slzám těším se na další díl ale chtělo by to lepší konec :D knížku doporučuji každemu kdo má hodně představivosti a nevadí mu podívat se na pohadky z jiného uhlu.

DancerJaneBooks
18.08.2018 5 z 5

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Skvělá knížka. Když jsem tuhle knížku začínala číst, tak jsem si říkala, že se tam pořád nic neděje. Ale od té chvíle, kdy Conner s Alex utekli do Země příběhů, mě to začalo bavit. První díl mě ale bavil víc. Bylo to asi tím, že jsem se teprve se vším seznamovala a uchvátilo mě to víc, než napodruhé. Ale i tak má u mě tato knížka plný počet hvězdiček, protože vymyslet takový příběh, je něco neuvěřitelného.
Když se to tak vezme, tak Alex se nechovala úplně na to, že by měla třináct let, ale tenhle příběh má úplně jinou podstatu něž řešit tohle. Alex mě někdy malinko štvala tím, jak se chovala (např. když Connera poučovala, co má a nemá dělat atd.). Conner – stejně jako v prvním díle – sympaťák na první pohled s trefnými a vtipnými poznámkami.
Když jsem tuhle knížku četla, tak mi vůbec nedošlo, že stejně jako v prvním díle, si od začátku, jak Conner vymyslel, že se můžou pokusit o hrdinnou hůlku, myslím, že se jim to povede. Myslela jsem si to už v prvním díle, a mýlila jsem se a teď jsem si to myslela zase a znovu jsem se mýlila.
Z nových postav jsem si hodně oblíbila Boba a Harfu :) Nechápu proč, ale prostě jsem si je oblíbila. Karkulka mě neštvala, naopak mě strašně bavila. Třeba jak Mášenka měla vykloubené rameno a ona vyváděla kvůli tomu, že má trošičku odřený obličej :D
Chris Colfer je skvělý spisovatel. Musí mít strašně velkou fantazii. A ty citáty jsou perfektní. Třeba: ,,Bez ohledu na to, kam se dostaneš a co vidíš, chceš vždycky být tam, kam patříš. Tvůj domov je tam, kde je ti nejlíp a kde tě mají nejradši. Není nad domov." Nebo věnování bylo taky krásné a vtipné :)
Během četby jsem uvažovala, že dám čtyři hvězdičky a ne pět, ale za ten konec jsem je musela dát. Jak Alex ,,zachránila" svět, tak mi ta scéna přišla trošku trapná, ale potom už ne. Samozřejmě jsem jí přála, aby se jí to povedlo. Ezmie byla vážně hnusná.
Je super, jak Chris Colfer vlastně vypráví ten příběh z velké části přímou řečí. Alex mě na konci naštvala - prostě jsem nechtěla, aby se jejich rodina rozdělila, ale tak už to bývá no. Právě proto se moc těším na další díl, protože netuším, co se tam dalšího může dít, když se brána mezi světy uzavřela.

pipa36
16.08.2018 4 z 5

Knihu jsem si přečetla sama, bez dětí, protože první díl mě při čtení s dětmi bavil. Na knize je téměř na každé stránce znát, že je kniha určena pro věkovou skupinu od 10 let, takže určitě nebudu hodnotit tuhle stránku. Co se týče příběhu - velmi dobře vymyšlené, i jako dospělák jsem se často načapala, jak dětem (hlavním postavám příběhu) držím palce. Do dalšího dílu už jsem se moc pouštět nechtěla, ale konec mě natolik překvapil, že to asi po nějaké době zkusím. :-)

Damaj
26.07.2018 5 z 5

Úplně SUPER knížka, přečetla jsem jedním dechem a nedalo se od toho odtrhnout.
Vždy jsem milovala klasické pohádky a toužila se podívat do Země příběhů. Někdy mně dokonce připadalo, že do tohoto Mimosvěta nepatřím. Snila jsem o tom, že se jednou probudím v pohádkové říši. A teď jsem si to připomněla, cítila jsem se úplně stejně jako Alex.
Na knize se mi také moc líbí, jak je pohlíženo na zlé, neoblíbené a záporné postavy, nejsou tam úplně odsouzené. Mají nějaký vývoj a nakonec dojdou k proměně nebo je tam rozkryto jejich tajemství, proč se tak chovali. Proč zlá Popelčina macecha byla tak zlá, proč Popelku neměla ráda. A Sněhurčina macecha? Taky není takový netvor, jak ji známe z pohádky.
A co bylo v pohádkách dál. Po větě"Žili spolu šťastně až do smrti" I to se dozvídáme v těchto knížkách.
Moc oceňuji fantazii autora, způsob, jakým píše. Nejsem věková kategorie, pro kterou je kniha určena, ale láska k pohádkám mi zůstala dodnes a série Země příběhů ji ještě podporuje. A taky mě nutí dívat se na pohádkové postavy z jiného úhlu pohledu. V podstatě jsou stejní jako my z Mimosvěta. Proč škodí ostatním, protože jsou nešťastní, nepochopení, ... Neděláme to my?
Prostě jedna z nejlepších knížek, běžím do knihovny pro další díl. Už se těším.

NinaStikova
08.07.2018 4 z 5

Jejku, druhý díl. Za mě spokojenost. Jsme zpátky v Zemi příběhů, oblíbené postavy jsou zpátky a blíže se seznámíme i s některými dosud zanedbávanými. Karkulka válí. Žabák je zjevně populárnější ve své obojživelné podobě, protože už zase vypadá jako předtím. Connerovy hlášky jsou vážně něco. Venčení oblíbeného kamene a podpálení školy při sypání misky cereálií odteď hodlám používat.
Ubožátko Sněhová královna. Zlí medvědi! Styďte se!
Babička Kmotřička víla očividně zapomněla, jak dopadl její pokus zabránit svému synovi v překročení hranic do Mimosvěta, nebo proč si myslí, že by se jí mělo totéž v opačném směru povést u vnoučat? Tato okřídlená paní má trošku mučednický komplex, všechny zažene, ať jí nepomáhají, že prý všechno zvládne sama, a pak to podle toho dopadá.
Mášenko, proč? To neumí jezdit po lese bez toho, aby byla kriminálník?
Ještě že už dopředu vím, že jsou další díly, jinak bych vážně myslela, že je závěrečné odloučení trvalé. Vyvinou si teď nějaké speciální vílí telepatické schopnosti?

markyblue
17.05.2018 5 z 5

skvělé

vendy6619
29.03.2018 5 z 5

Nádherná kniha. Plná pohádkových postav, které tak miluju... a dalších, které miluju ještě víc. Úplně za tohle Chrise zbožňuju, že se neřídil jen pohádkami klasickými, ale těmi, které jsou napsané nověji - třeba Narnie nebo Nezemě!
Rozhodně doporučuji dál! 5*/5*

Markéta:)
29.03.2018 5 z 5

Miluju to. Nevím, co k tomu víc říct. Na třetí díl se neskutečně těším a jen co ho dostanu do rukou, začnu ho číst.

AgnessN.R.
18.01.2018 5 z 5

Krásná kniha s úžasnými charakteru. Sérii jsem si zamilovala a snad úplně nejvíce Krkulku!! Vážně ona je prostě karkulovsky skvělá

Nixa
18.10.2017 5 z 5

Druhý díl se mi líbil snad ještě víc! Je neskutečné jak někdo propojí různé pohádky a vytvoří z nich úplně jiný, nový příběh než jsme od mala zvyklí. Já knihu četla synovi před spaním a vždy jsem se nemohla dočkat večera až se zase ponořím do Země příběhů. Na konci mi dokonce ukáplo pár slz. Opravdu výtečná kniha!

TERI16
13.10.2017 5 z 5

Nejlepší kniha!!! Vážně mě bavila.