Návrat zlej sudičky

Návrat zlej sudičky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332803/bmid_navrat-zlej-sudicky-SOK-332803.jpg 5 323 73

Zlá sudička, ktorá kedysi prekliala Šípkovú Ruženku a uvrhla ju spolu s celým kráľovstvom do storočného spánku, je späť. Po rokoch skrývania sa chce pomstiť a je nebezpečnejšia ako kedykoľvek predtým! Už je to rok, čo sa súrodenci Alex a Conner vrátili z Ríše príbehov. Rovnako dlho nevideli aj svoju starkú – Kmotričku vílu. Keď sa jedného dňa objaví u nich doma s vojakmi za chrbtom, deti hneď vytušia, že sa stalo niečo vážne. Ich mamičku uniesli! Hoci im starká zakáže čokoľvek podnikať, podarí sa im tajne preniknúť späť do Ríše príbehov. Tam čoskoro zisťujú, že všetko je oveľa horšie, než sa domnievali, a prvýkrát, kam pamäť siaha, možno rozprávky nebudú mať šťastný koniec…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (SK)

The Enchantress Returns , 2013

Knihovnice01935
22.02.2021

Opět super čtení. Rozhodně doporučuji.

Fortuna7
25.10.2020 5 z 5

Podle mé nejlepší díl série. Přečetla jsem o dovolené a u konce jsem brečela

DeKo1996
20.07.2020 5 z 5

Opět super díl. Ráda se vracím do dětství k pohádkám.

Macev
30.05.2020 5 z 5

Tak tenhle díl mě vzal za srdce, od konce jsem se nemohla odtrhnout.

LillyM.
20.05.2020 5 z 5

Skvělý příběh, opravdu :)

blackoutzuzi
11.05.2020 5 z 5

Chris Colfer opět dokázal, že jeho fantazii se meze nekladou. Trochu ho podezřívám z toho, že doopravdy našel způsob jak se do podobné kouzelné říše dostat, protože jinak si to nedokážu vysvětlit :) Někomu se může na první pohled zdát jednoduché, vzít pár pohádkových postav a poskládat z toho příběh – avšak aby to mělo hlavu a patu, je zapotřebí trocha toho talentu a fantazie – a to on bezpochyby má!

elenai
01.04.2020 4 z 5

Co napsat k druhému dílu? Obsahuje víc vtipu (mají na tom největší zásluhu Conner a Matka Husa), víc akce a napětí, víc smutných momentů. Autor se do toho pořádně obul, jen mě zamrzelo, že hodně opsal ze schématu prvního dílu. A co se mi nejvíc líbilo? Osudy největších zlosynů Země příběhů, přičemž jeden z nich vyústil do překvapivého konce. Není radno vidět svět jen černobíle, ale i ty stupně šedi mezi tím.

kyticka152
26.02.2020 5 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila. Člověk by měl občas zabrousit do svých dětských let. S Alex a Connerem to jde samo. Příběh byl napínavý a dokonce mě i některé pasáže překvapily. Rozpracovávání příběhů, které všichni známe jako "A žili šťastně až do smrti," mě oslovuje a baví číst. Nápad spisovatele je dle mého názoru výborný. Knihu DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!

Canney
08.02.2020 4 z 5

Těšila jsem se až se zase vrátím do Země příběhu spolu s Alex a Connorem a tento návrat jsem si i náležitě užila. Návrat kouzelnice se moc hezky čte a ani ten pomalejší začátek mi nevadil.

Druhý díl je v uřčitých věcech hodně podobný tomu prvnímu. Do Země příběhů se dostanou opět divokým způsobem a jejich dobrodružství tam má stejnou strukturu. Čímž myslím, že se znovu vydávají hledat řadu pohádkových předmětů, které jim pomohou s poražením záporáka. V tomto případě je to Kouzelnice. Doufám, že ve Varování bratří Grimmů se od tohoto osvěčeného hledání předmětů autor odchýlí.
Nicméně jsem moc ráda, že Alex a Conner znovu potkali své staré pohádkové známé a vydali se s nimi na cestu. Moji oblíbenou postavou se oficiálně stala Trollbella. V druhém díle moc dlouho nebyla, ale i tak to stálo za to. Ten její Máselníček mě vždycky dostane :D Vážně, ale vážně dofám, že v pokračování s ní zase potkám.

katallinka
16.11.2019 3 z 5

Kniha je skvělá po obsahové stránce. Pohádky z trošku jiného pohledu jsou kouzelné. Postavy velmi sympatické (až na Karkulku). Bohužel styl psaní mně nějak nebavil. Kniha se mi velmi špatně četla i když příběh je skvělý. Možná by kniha mohla být malinko kratší.

Bettyriverdale
19.09.2019 5 z 5

Této knize nemohu nic vytknout jenom chválit. Ze začátku této knihy jsem si říkala : ,,Kdy už sakra půjdou do Země příběhů". Od té chvíle co byli v ní, to bylo čím dál zajímavější a konec fakt nečekaný. Jestli se koukáte na tuto knihu a ještě jste nečetli první díl ,běžte to rychle napravit i ten je úplně úžasný. Těším se, až si přečtu další díl.

Ivka14
06.09.2019 4 z 5

Poslední dobou jsme měla čtecí krizi, měla jsem problém se začíst do knihy. U téhle knihy jsme se nemohla odtrhnout. Děj skvělý. Zjišťujeme víc z historie princezen a určitě je tam roztomilé kouzlo mezi dvojčatami. Určitě doporučuji.

zimolka
04.07.2019 5 z 5

Nádherně napsané,napínavé,prostě super,tak jako první díl.S dětmi čteme již další.

mia.com
24.06.2019 5 z 5

Stejně jako jednička, tento díl byl plný rychle ubíhajícího dobrodružství. Jako milovnici pohádkových variací mě baví i jako dospělou a vrhám se na další díl :)

whiolet
16.06.2019 3 z 5

S knížkou jsem se celkem prala, příběh byl dobře napsaný,ale nesedl.mi do nálady :(

Ivuska.09
11.05.2019 5 z 5

Věděla jsem, že tato série bude velmi čtivá. Koncept byl podobný jako u prvního dílu, ale dle závěru se zdá, že s další knihou už tomu bude jinak. Jsem zvědavá, co bude dál.

okeey
07.04.2019 5 z 5

Velmi ráda jsem se vrátila do tohoto kouzelbého světa. Druhý díl je ještě lepší než první, je tu více akce, bylo to všechno takový roztroušený, ale ke konci to do sebe všechno zapadlo jak puzzle. Prostě a jednoduše - krásná série. Nemám k tomu více slov.

Elizza
15.03.2019 4 z 5

Mnohem záživnější, než první díl, akorát trochu trvalo, než se to celé rozjelo.
Bohužel je to úplně stejný koncept jako v jedničce. Dvojčata vlezou kam nemají, hledají přísady na kouzlo, které má vyřešit problém a nakonec ho ani nepoužijí, ale naopak, málem se vymstí jim samotným.

roman9276
08.03.2019 5 z 5

Tohle byla parádička. Sice pro děti mládež, ale druhej díl byl snad ještě lepší než předchozí. Rád jsem se vrátil do tohohle kouzelnýho světa pohádek a tentokrát jsme se setkali se sněhovou královnou, mořskou čarodějnicí a s mnoha dalšíma. Fakt mě to bavilo, zase jsem si užil pěkný dobrodrůžo, chvílema to bylo dost napínavý, ale ten konec? Jako vážně? Životně nutně potřebuju další díl!

Jarmila97
07.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha úžasný příběh . Příběh je tak úžasné vymyšlený že se kniha čte sama už se těším až si koupím další díl :)