Návrat zlej sudičky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zlá sudička, ktorá kedysi prekliala Šípkovú Ruženku a uvrhla ju spolu s celým kráľovstvom do storočného spánku, je späť. Po rokoch skrývania sa chce pomstiť a je nebezpečnejšia ako kedykoľvek predtým! Už je to rok, čo sa súrodenci Alex a Conner vrátili z Ríše príbehov. Rovnako dlho nevideli aj svoju starkú – Kmotričku vílu. Keď sa jedného dňa objaví u nich doma s vojakmi za chrbtom, deti hneď vytušia, že sa stalo niečo vážne. Ich mamičku uniesli! Hoci im starká zakáže čokoľvek podnikať, podarí sa im tajne preniknúť späť do Ríše príbehov. Tam čoskoro zisťujú, že všetko je oveľa horšie, než sa domnievali, a prvýkrát, kam pamäť siaha, možno rozprávky nebudú mať šťastný koniec…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332803/navrat-zlej-sudicky-Vlp-332803.jpg 4.7215
Série

Země příběhů / Krajina príbehov 2.

Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (SK)
Orig. název

The Enchantress Returns, 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (54)

Kniha Návrat zlej sudičky

Přidat komentář
luculi
včera

Moc pěkné pohádkové přepracování s oblíbenými postavami. Autor opět využívá staré známé, ale tentokrát do zmínky padne třeba i Alenka či Lucie z Narnie... Příběh je čtivý, napínavý, humorný a děj neustále v pohybu. Putování pohádkovou říší uteče jako voda a je najednou konec. A jak překvapivý. Ještěže vím o dalších dílech, jinak bych z toho nechápala... :-)

Knihovnice01935
22. února

Opět super čtení. Rozhodně doporučuji.


Fortuna7
25.10.2020

Podle mé nejlepší díl série. Přečetla jsem o dovolené a u konce jsem brečela

DeKo1996
20.07.2020

Opět super díl. Ráda se vracím do dětství k pohádkám.

Macev
30.05.2020

Tak tenhle díl mě vzal za srdce, od konce jsem se nemohla odtrhnout.

LillyM.
20.05.2020

Skvělý příběh, opravdu :)

blackoutzuzi
11.05.2020

Chris Colfer opět dokázal, že jeho fantazii se meze nekladou. Trochu ho podezřívám z toho, že doopravdy našel způsob jak se do podobné kouzelné říše dostat, protože jinak si to nedokážu vysvětlit :) Někomu se může na první pohled zdát jednoduché, vzít pár pohádkových postav a poskládat z toho příběh – avšak aby to mělo hlavu a patu, je zapotřebí trocha toho talentu a fantazie – a to on bezpochyby má!

elenai
01.04.2020

Co napsat k druhému dílu? Obsahuje víc vtipu (mají na tom největší zásluhu Conner a Matka Husa), víc akce a napětí, víc smutných momentů. Autor se do toho pořádně obul, jen mě zamrzelo, že hodně opsal ze schématu prvního dílu. A co se mi nejvíc líbilo? Osudy největších zlosynů Země příběhů, přičemž jeden z nich vyústil do překvapivého konce. Není radno vidět svět jen černobíle, ale i ty stupně šedi mezi tím.

1