Kouzelné přání

Kouzelné přání https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305896/bmid_kouzelne-prani-bLk-305896.jpg 4 551 140

Zazvonil zvonec a pohádky je konec… Ale jak to vlastně bylo dál? Když kouzelná kniha přenese dvojčata Alex a Connera na záhadné místo, netuší, že se jim právě splnil sen všech dětí. Ocitli se v zemi pohádkových příběhů! Brána do světa lidí se ale uzavřela a vypadá to, že není cesty zpět. Čeká je neuvěřitelné dobrodružství plné překvapení, kouzel a setkání s postavami, které znají z pohádek. Nepůjde však jen o setkání milá a příjemná. Boj dobra se zlem totiž nikdy neskončil…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Wishing Spell , 2012

Anett525
13.09.2020 5 z 5

Taková milá oddechovka. Určitě se pustím i do dalších dílů :)

LadyCharlene
01.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Začátek byl trochu pomalejší, ale jakmile se děti dostaly do Pohádkové říše, byl to jeden velký kolotoč. Líbily se mi charaktery postav, i když byly prvoplánové: vzorná školačka, která se řídí pravidly a bratr lajdák, který oplývá vtipem a nebojí se zeptat na to, na co se chceme vlastně zeptat všichni. Moc jsem se u této knížky nasmála a na konci ukápla i slzička. USA Today říká, že by Chrisovi mohli závidět jeho propojenou říši sami tvůrci u Disneyho, a měl pravdu. Ta jednoduchá mapka všech království je jednoduše dokonalá, rozmístění jednotlivých hradů a zámků, pohrávání si s rodokmeny a polidštění všech pohádkových postav a příběhů je mnohem lepší než stokrát omílaný příběh a šablonovité princezny. Že by inspirace Desátým královstvím? Velmi jsem ocenila příběh Zlé královny a ke konci knížky jsem zaznamenala i pár mouder, které nejsou na škodu ani dospělým. Také se mi líbilo, že se autor držel původní verze Malé mořské víly a při čtení mi došlo, že teď velmi populární Máša a medvěd je vlastně taková moderní úděsná verze Zlatovlásky a tří medvědů. Chris se nebojí trochu té krve a soubojů, dokonce ani ne moc pěkné smrti, ani náznaků trochu té dospělejší lásky, než na jakou jsme od Disneyho zvyklí. Škoda, že nejsem o něco mladší, myslím, že bych si knihu užila víc, byla trochu předvídatelná a hádanka s artefakty byla nad slunce jasnější, nechápu, že takový znalec pohádek jako Alex na tu dýku nepřišel ihned. Nejvíc se mi asi líbilo u Červené Karkulky a v Říši víl, tam mi to připadalo jako taková malá politická satira, výborně Chrisi, výborně. :)
Takže ve výsledku: Je to velmi zábavná, plynulá knížka s klasickou dějovou linkou. V příběhu potkáte spoustu postav, které znáte od dětství ale poznáte je z jiné stránky. A pokud jste stejná cíťa jako já nebo Alex, uroníte slzičku, možná i kouzelnou...

MiLiška
25.08.2020 4 z 5

Po celou dobu, co jsem knihu četla, přemýšlím, jak ji ohodnotit... Většinové nadšení nesdílím, asi jsem čekala něco míň předvídatelného a víc vtipného, místy mi vadil i jazyk, kterým pohádkové postavy mluvily. A i přesto jsem na samém konci uronila slzu, takže tu máme další sérii, kterou se budu snažit přečíst, bude-li čas.

anmaride
28.07.2020 5 z 5

Roztomilý, vtipný, pro děti. Ano, je to naivní a předvídatelný, hlavním postavám vše vychází...ale vždyť je to pohádka! Tam to nechcete jinak!

Nejznámnějším pohádkovým příběhům nahlídnem trochu pod pokličku. Je Popelka jako královna spokojená? Jaká je Červená Karkulka v dospělosti a jak dopadla Malá mořská víla? Kdo je v odrazu Zrcadla Zlé Královny a jak Mášenku poznamenala příhoda s medvědama? Co Jack s fazolema a jak se má zachráněná harfa?

Ve svých třiceti jsem se bavila, odreagovala a rozhodně si přečtu další díly. A nebudu se za to stydět :)

LillyM.
18.07.2020 5 z 5

Vracíme se do pohádky z dob kdy nám ještě mamky předčítaly, kdy jsi jen zavřel oči, a měl jsi celý příběh před sebou. Tohle je to samé, akorát to čteš sám. Myslím, že tenhle popis stačí:

JÁ - nadšená

KNIHA - úžasná

RECENZE -doporučuju

zandu
16.06.2020 5 z 5

Krásné pohádkové počteníčko. Příjemná a milá vsuvka mezi čtením thrillerů, scifi atd. Určitě přečtu i ostatní díly :-)

Beruška151
16.06.2020 5 z 5

Země příběhů je moje druhá nejoblíbenější kniha, teď čtu druhý díl, který se mi taky moc líbí.
Doufám, že autor napíše i jiné knihy.

DeKo1996
13.06.2020 5 z 5

Nádherný příběh z pohádkového světa.
Kniha mě bavila od první do poslední stránky. Některé věci mě napadly hned na začátku a ono to tak skutečně bylo..
Bylo fajn vrátit se do dětských let a vrátit se k pohádkám.
Ihned se jdu pustit do druhého dílu.

Ahmose
05.06.2020 3 z 5

Hoci nepatrím do cieľovej skupiny, viem, že je to kniha určená hlavne deťom, nemôžem si pomôcť, toto by ma zrejme nebavilo ani moje dvanásťročné ja.
Kniha má celkom solídny začiatok, ale po ňom sa už dočkáme len neuveriťeľne predvídateľného príbehu. Samozrejme príbeh má dynamiku, takže čítať sa to dá, akurát už po pár stranách budete vedieť čo sa stane a ako to dopadne.
Za mňa slabší priemer a na pokračovanie sa v najbližšej dobe nechystám.

BáraŠ23
02.06.2020 5 z 5

Nejlepší kniha kterou jsem kdy četla. Doporučuji všem. Už se těším na další díl této SUPER knihy.

Ivka.Iva
01.06.2020

Moc se mi to líbilo - i jako dospělá si ráda čtu pohádky.

Bara_Pavlaskova
27.05.2020 5 z 5

Podle mě nejlepší kniha o pohádkách, které jsou na jednu stranu klasické, ale právě tu jsou skvěle vymyšlené a nemusí to bít přímo pro děti..

zupri
20.05.2020 4 z 5

Dětem se moc líbilo a já se pobavila. Té Ķarkuly mi bylo až líto. :-D

blackoutzuzi
11.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Chris Colfer vzal své čtenáře na cestu plnou dobrodružství dvou malých sourozenců, jejichž život se mění ve chvíli, kdy dostanou k narozeninám knihu s názvem Země příběhů. Ta je zavede do kouzelného světa, ve kterém je čeká nebezpečná výprava po Trpasličích lesích, navštíví princezny z různých království, uvidí Zátoku mořských panen, Říši víl a mnoho dalších míst, při jejichž spatření nebudu věřit vlastním očím. Nemohou se zde ale příliš zdržovat, protože je čeká důležitý úkol, který musí zvládnout, aby se dostali zpět do našeho světa. Jinak by se mohlo stát, že v Zemi příběhů uvíznou napořád..
Ano, je to dětská kniha, ano, má celkem předvídavý děj, ALE sakra, tohle chcete! Naprosto nostalgický návrat do dětství, krásně u toho vypnete, zamilujete se a budete si přát být zase dítětem a věřit v pohádkově šťastné konce.

elenai
15.03.2020 4 z 5

Moc krásné čtení pro mladé čtenáře. Stylistika místy pokulhává a překlad je trochu kostrbatější, ale vem to čert. Miluju pohádky a čtení jsem si hodně užívala. Byl to vtipný a v jistém ohledu i originální příběh a už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl. Ale musím počkat, až ho dočte dcera, kterou tato série pohltila stejně jako mě. Už teď vím, že to bude srdcová záležitost.

Jass
22.02.2020 3 z 5

Popravdě jsem čekala trochu víc, na můj vkus to bylo trochu moc předvídatelné a všechno až moc dobře vycházelo. Nicméně je to spíše pro děti a je to první díl... Jako položení základu pro další díly je to slušné a já jen doufám, že se tohle mé očekávání naplní. Asi nejvíc mě bavily Červená Karkulka s Mášenkou.

katerina7986
11.01.2020 4 z 5

Knížka mě bavila, je hodně čtivá. Už se těším na další díl. Rozhodně doporučuji.

Elulilinka1
29.12.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi velmi velmi líbila a už mám tedy v ruce další díl série. Styl psaní mi sedl, děj ubíhal pěkně svižně, nezaznamenala jsem žádně nudné obkecávání. Navíc byl děj dobře promyšlený, nenašla jsem něco co by mi nesedlo. Ano, bylo to místy trochu předvídavější, ale na druhou stranu si myslím, že menší děti určitě potěší, když třeba něco ,,rozlousknou" i samy. Bylo tam hodně akce, nečekané zvraty a tak dále... Hlavní postavy mi byly velmi sympatické, Alex byla hodně chytrá a Conner do toho vnášel tu správnou špetku humoru. Obdiv autorovi že dokázal vytvořit tak neskutečně (alespoň podle mého názoru) kvalitní dětskou knížku! Děkuji

Alex.Barunka
01.12.2019 3 z 5

No, tohle je jedno velké klišé seskládané z toho, co už existuje. Nicméně pro určenou věkovou kategorii je to výborná práce a hra s pohádkami. Je to dynamické, vtipné a neskutečně sympatické.

Děti si z pokulhávající stylistiky stejně nic nedělají.

kolacky
23.11.2019 5 z 5

Něco mezi Královstvím květin a Kronikou Spiderwickových. Moc příjemné čtení. Nejen první, ale i ostatní díly.