Kouzelné přání

Kouzelné přání https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305896/bmid_kouzelne-prani-bLk-305896.jpg 4 551 140

Zazvonil zvonec a pohádky je konec… Ale jak to vlastně bylo dál? Když kouzelná kniha přenese dvojčata Alex a Connera na záhadné místo, netuší, že se jim právě splnil sen všech dětí. Ocitli se v zemi pohádkových příběhů! Brána do světa lidí se ale uzavřela a vypadá to, že není cesty zpět. Čeká je neuvěřitelné dobrodružství plné překvapení, kouzel a setkání s postavami, které znají z pohádek. Nepůjde však jen o setkání milá a příjemná. Boj dobra se zlem totiž nikdy neskončil…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Wishing Spell , 2012

Grace_Foster
07.03.2024 3 z 5

(SPOILER) Líbí se mi nápad, je to dobře zpracované ale měli to ukončit tímto dílem.
Děj se dal naprosto bez problému odhadnout a taky se mi nelíbilo že cesta pro kouzlo splněných přání měla být nebezpečná, ale dětičkám doslova padalo do cesty všechno co potřebovaly

Lovehorses365
25.01.2024 5 z 5

Náhodou jsem na ni narazila v knihovně a absolutně mě nadchla....
I když už docela dlouho nečtu takové ty klasické pohádky např. Sněhurka, Šípková Růženka atd....
Tohle bylo super připomenutí těchto pohádek.
Až teď mi došlo že v pohádkách jsou i ponaučení...
Vždycky jsem je brala jako "čteníknicemu" a až teprve teď , když jsem dočetla tuto knihu mi to došlo....
Možná zkusím další díly....

slay_girl
08.01.2024 5 z 5

Tak tohle je prostě boží!

zirafinec
27.11.2023 5 z 5

Tak jsem si knihu přečetla po pár letech znovu a trvalo mi to jeden večer. Asi tak. Moc se mi líbí ve spojení s Vánoci, pohádkový svět tak má ještě větší kouzlo. Nebojte se, že je to pohádková kniha - pokud jste byť jen trochu infantilní, bude se vám líbit.
I když mi teď přišlo hledání jednotlivých věcí trochu moc jednoduché, za mě to nic nemění na kvalitě. Koneckonců, původně je myšlena pro děti.

AlexandraBane
25.11.2023 5 z 5

Nemám co téhle knize naprosto co vytknout. Byla naprosto úžasná a kouzelná. Vřele doporučuji všem, kdo mají rádi pohádky (čteno v originále)

Luky110812
29.03.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem synovi předčítala a opravdu je krásná. Těšíme se na další díly.

Isew
11.02.2023 3 z 5

Krásná obálka, zajímavý námět, zpracování ale už tak dobré není. Jak získám potřebné artefakty? No, jen si pro ně dojdu a většinou mi hned spadnou do klína. Ne, že by mi byla Červená Karkulka nějak sympatická i v naší pohádce, ale tady je to opravdu velmi iritující postava. Trochu to zachránil konec, který nebyl sice překvapivý (ale uznávám, že pro děti by být mohl), ale alespoň se tam udála nějaká zápletka.

JaLenka
09.10.2022

Poté, co dcera zhltla všech 6 dílů, byla jsem zvědavá. Osobně mi stačí díl jediný, nezaujal příběh natož styl psaní, až někde v zemi trollů jsem si zvykla a trochu se začetla, ale věci jako make-up Červené Karkulky se těžko rozdýchávají… PS: myslím, že spoustě českých dětí musí při četbě chybět “reálie” z typicky amerických, u nás ne moc čtených pohádek..

Josh
01.10.2022 5 z 5

Pokus přečíst 1.knihu fantasy vyšel!

Fantazie - setkávají se nesetkatelné pohádkové postavy a dějí se neočekávatelné pohádkové dějiny.... Do toho si přijdou lidi, přesněji děti, sourozenci – kluk a holka (dobrý tah:o) Na čtení doporučuji vybrat vánoce (čas pohádek:o), prázdniny, příp. nemoc nebo prostě hodně dnů, kdy nemusíte jít spát nebo do školy / do práce :o))

AmiD
21.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Jak tam ty dvojčata nemohli přijít na tu hádanku, tak si to mohli nalistovat v tom deníku, protože jak tam bylo popsáno jak lze tu věc získat, tak tam byl i název té hledané věci. Divím se, že je to nenapadlo.

terez.book
16.08.2022 5 z 5

(SPOILER) ‍️,,Podle mé nejdůkladnější analýzy, která bere v úvahu všechny dostupné prostředky vědy a techniky, je to magie."

Knižní série o dvojčatech Connerovi a Alex. Napadlo vás někdy, že by pohádkový svět mohl být skutečný? Kde jinde by bral inspiraci H.Ch. Andersen nebo bratři Grimmové? ‍️
Napadlo vás někdy, proč byla macecha na Sněhurku tak zlá? Co když vlastně vůbec v nitru vůbec zlá nebyla? Kdo byl tajemný muž v kouzelném zrcadle? Věděli jste, že se Karkulka stala královnou? Že se z Mášenky stal hledaný zločinec? Kdo byla ve skutečnosti víla Kmotřička? Na vše dostanete odpověď.
‍️Nejdřív jsem se trochu bála, že to bude chaotické a tématicky přeplácané. Spojit všechny klasické pohádky do jednoho světa? Celá série je ale naprostá bomba. Spisovatel má neuvěřitelnou fantazii a vytvořil naprosto dokonalý a propletený pohádkový svět. Doslova jsem hltala každou stránku. Velice čtivě napsané a vtipné. Milovala jsem Connerův humor.(Možná, že ježibaba to perníkové fit centrum na jeho radu opravdu postavila.. )
‍️Ačkoliv je série původně psaná pro mladší čtenáře, ani jako dospělák se u čtení nebudete nudit. Jestli celý svět miluje H. Pottera, nevidím důvod proč nemilovat i Země příběhů. K sérii se za pár let rozhodně vrátím! ️
Plus - neuvěřitelně nádherné přebaly knížek

Evabooks
31.07.2022 4 z 5

Tím, že nejsem cílová skupina fantasy knížek tak mi knížka moc nesedla. Začátek byl dobrý ale pak už mě děj moc nebavil. Asi bych ji doporučila buď mladším čtenářům nebo těm kteří mají hodně rádi tenhle žánr.

Astridka
06.06.2022 4 z 5

Knihu doporučuji. Kniha mě nezklamala a už se těším na další díl. :) Jediné, co se mi na knize nelíbí (úplná maličkost) je, že někde je až moc dlouhý popis. Jinak kniha je super. :D :) :D

Štěpinambura
04.05.2022 5 z 5

Super kniha, jdu na další díl, pobavila, dojala a to jevše co od knihy očekávám - toto očekávání ona splnila!

1evca1
30.01.2022 4 z 5

Přečetla jsem celou sérii a musím říct, že první díl nepatří mezi ty nejlepší, ale ani k těm nejhorším. Je to hezká kniha, ale u některých míst se mi kniha četla hrozně pomalu (vlastně jenom kvůli popisu příběhu čarodějnice). Jinak se mi kniha moc líbila. Doporučuji spíš dětem.

Péťa86
17.01.2022 4 z 5

Když čtu komentář co je “pod mým”, tak je mi smutno, ale zase co člověk, to názor a každý jsme na tom jinak a máme rádi jiné věci…

Já jsem nadšená, krásně se tam prolínají “klasické pohádky” a proč ne? Bylo to hezké, pro děti určitě poutavé. Knížka se mi četla úplně sama a tak to má být pro dětského čtenáře. Moc se těším na další díly.

Kdo má rád pohádky, vřele doporučuji.

Pert
02.01.2022 odpad!

Ze začátku to vypadalo dobře. Jenže pak se to všechno pokazilo- víz recenze na poslední díl.

Abukšákul
13.11.2021 4 z 5

Naše hodnocení je asi takové: syna 8 do třičtvrtě knihy nebavila. Syna 11 jakš takš bavila. Mě jako předčítači se nelíbil styl jazyka. Přišlo mi to celé takové monotóní. Dáváme 4* ale jen proto, že kluci chtějí další díl. Proto usuzuji, že to až tak strašné nebylo =)

janasim
02.09.2021 5 z 5

Není snad ani možné, že jsem nadšená tak moc z knihy, která je primárně určena dětem. Nečetla jsem sice Harryho, ale nevěřím, že by byl lepší než tato kniha.
Jako malou holku mě zajímalo, co se stalo s Růženkou, Sněhurkou, Popelkou,... a konečně po tolika letech jsem dostala odpovědi a ne ledajaké.
Tento pohádkový svět je perfektně vystaven. I ve své hlavě, která není tolik zvyklá na fantazijní světy, jsem si vše dokázala představit. Celý příběh je velmi čtivý, milý a vtipný. Chris Colfer je odteď mým miláčkem. Sakra, chci další díl! A moje dcera taky. Nevím, které z nás se kniha víc líbila.
A obálka, mapa na předsádce a i ilustrace na začátku kapitol jsou skvostné.
Takových knih pozřebuju víc.

Zojka
28.08.2021 5 z 5

(SPOILER) potlesk pro tuto knihu.
parádně vymyšlený děj možná by snesl i trochu více toho zla. nejlepší byla ta část jak conner radí ježi babě aby prodala svou perníkovou chaloupku na perníkový fit centrum