Země otců a zrádců

Sbírka povídek, kterou lze číst i jako román. Šestnáct příběhů, v nichž se jako v kaleidoskopu odráží celé 20. století: dětství v ruské vesnici v roce 1941, trpký romantický duel v poválečné Praze, literární detektivní příběh v Mnichově 90. let… Ve strhujícím rytmu se setkáváme se zmatenými vědci, odpadlými komunisty, drzými holkami, melancholickými matkami i brutálními zločinci nebo ulhanými spisovateli. Země otců a zrádců je úchvatná kniha o lidech, kteří umanutě hledají odpověď na otázku: Jak se děs minulosti zmocňuje dnešního člověka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94801/zeme-otcu-a-zradcu-tGv-94801.jpg 310
Literatura světová, Povídky
Vydáno, Labyrint

Land der Väter und Verräter, 1994

Kniha Země otců a zrádců

Palivo
20.09.2018

Bom dia literarni rodino.

Jestli me jeste nekdy napadne cist sestnact zidovskych povidek za sebou, tak me hodte pod kamion. Povidky jsem vam strucne shrnul zde: Fnukani, nuda, zidi, zidi, fnukani, zidi, fnukani, ublizenost, minulost, tanky, komunisti, Nemci, nuda, fasisti, zidi, fnukani.

Alma-Nacida
07.01.2013

Jednotlivé povídky jsou pro mě dost kvalitativně nevyrovnané, celkový dojem rozpačitý... Ale zas třeba ta první povídka stojí za to!

Maxim Biller
německá, 1960

Kniha Země otců a zrádců je v