Země na misce vah

Kniha amerického viceprezidenta a kandidáta na úřad prezidenta s tematikou životního prostředí. Globální oteplování, bezhlavé chrlení odpadů, šíření pouští, destrukce ozonosféry, ztráta samočisticích schopností atmosféry, mizení lesa, ohrožení hydrosféry, to vše jsou nepříjemné věci, které se na lidstvo v současné době valí v souvislosti s globální ekologickou krizí. Gore se však nespokojuje pouze s tím, že by vyčísloval nejdůležitější hrozby, které pro nás ekologická krize představuje, ale naznačuje i cesty k dosažení východiska. Klade především důraz na každého z nás, jak se dokážeme se změnami vyrovnat nebo ztotožnit. Al Gore líčí své názory na politiku a ekonomiku, věnuje prostor vlastnostem člověka a lidské společnosti a z pozice věřícího člověka analyzuje vliv a možnosti náboženství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31283/zeme-na-misce-vah-fRO-31283.jpg 314

Earth in the Balance. Ecology and the Human Spirit (1992)

Literatura naučná
Vydáno:, Argo

zahadum
01.06.2017

Klamlivá kniha o klamlivej, umelej téme ktorú napísal človek čo sa klamaním živí..politik - lobista a akože ekológ a humanista.

herdekfilek
18.05.2011

Mistr klamné budoucnosti začíná trpět veřejně průjmem. Po hrozivém ochlazování planety nastoluje další z bubáků na výdělek, a to globálního oteplení kus. Je až prazvláštní, že právě tento hubitel logického myšlení dostal za svou kurážnou prolhanost Nobelovu cenu. Stejně jako Obama. Prašť jak uhoď, do teď jsem tu Nobelovku chtěl, ale v takové společnosti bych se musel jen a jen stydět. To radši Pulitzera. I když tam toho zkaženého bude také poschováváno přehršel.

globální oteplování ekologická krize

Al Gore