Země, kam nikdy nedojdeš

Země, kam nikdy nedojdeš https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48322/bmid_zeme-kam-nikdy-nedojdes-0Q4-48322.jpg 4 14 3

Mladý Gaspard Fontarelle od dětství jako by měl prapodivnou schopnost přitahovat katastrofy, které se jen nějakým zázračným řízením končí pro něho šťastně... Okolí ho proto vnímá jako podivína. On sám je tichý, pilný, poslušný chlapec,jehož život je převážně zaplněn pomocnými pracemi v hotelu jeho tety, která ho vychovává. Gasparda ani ve snu nenapadne,že by se jeho život mohl změnit v jedno veliké dobrodružství. A přeci... jednoho dne se ve vsi objeví světlovlasý mladík, uprchlík s krásným pronikavým pohledem hledající svou ztracenou zem a v ní své příbuzné. Mladík je ve skutečnosti dívka Helena. Gaspard se ji snaží pomoci a už ho strhává proud neobyčejných událostí,které nedokáže zastavit - ocitá se na hřbetě strakatého koně a ten ho unáší Ardenskými lesy, putuje s rodinou kočovných muzikantů, pronikne do světa filmu, plaví se po moři jako zajatec a musí těžce pracovat na lodi, potkává se s mnoha podivnými lidmi s mnoha podivnými vlastnostmi... Celé vyprávění je podbarveno nádhernými až pohádkovými popisy přírody. Doslov: Jaroslav Fryčer Typografie: Lubomír Šedivý... celý text

Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Odeon

Le pays ou ĺon ńarrive jamais , 1955

maruska283
22.09.2019 3 z 5

Pro děti. Milé, dobrodružné. Zabaví i dospělého.

Slizenobr
19.03.2018 5 z 5

Asi nejzvláštnější kniha, co znám, ale skvěle napsaná.

regi1
15.02.2014 4 z 5

Zvláštní kniha,těžko se hodnotí.Nápadně mi připomíná Coelheova Alchymistu.
Sáhla jsem po ní,jelikož jsem právě dočetla pesimisticky laděnou knihu s výžným tématem a potřebovala jsem se odreagovat a uvolnit. A zvolila jsem dobře.Jednoduchý příběh s až neskutečným pohádkovým dějem plným fantazie se četl opravdu jako dětská pohádka.
Kniha by se mohla jevit jako jednoduchá a nepřínosná.Při jejím čtení jsem se však lehce nechala unášet a cítila se součástí pohádkových příběhu hlavního hrdiny.Na konci knihy ve mě zůstal pocit volnosti,svobody a touhy zažít to znovu.Pod povrchem každodennosti se autorovi vždy podařilo odhalit neskutečnou nádheru života a tím mě kniha nejvíce oslovila.Škoda,že není do češtiny přeloženo více jeho knih,ráda bych sáhla i po dalších.

přátelství dospívání láska k přírodě

Autorovy knížky

André Dhôtel
francouzská, 1900 - 1991
1971  74%Gaspardove dobrodružstvá

Kniha Země, kam nikdy nedojdeš je v