Tajemství

Tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56928/bmid_tajemstvi-MCJ-56928.jpg 5 413 55

Zemani z vysočiny série

Děj v roce 1200. Judith Hamptonová, krásná a zároveň cílevědomá anglická dívka, slíbila své skotské přítelkyni z dětství, že jí bude stát po boku, až nastane čas narození jejího dítěte. Ale důvodem Judithina putování na vzdálenou skotskou Vysočinu je ještě něco jiného – touha shledat se s otcem, kterého nikdy nepoznala a o jehož existenci se dověděla teprve nedávno. Na daleké cestě ji doprovází skotský zeman Iain Maitland, starší bratr manžela její přítelkyně. A ještě dříve, než dorazí k cíli, vzniká mezi oběma tak rozdílnými osobnostmi vztah, který je silně poznamená. V situacích, jež dvojici čekají, však může obstát jen skutečná láska a vzájemná důvěra. Nejtěžší zkouškou je ovšem šokující odhalení pravdy o Judithině otci…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

The Secret , 1992

PomněnkaPrvní
04.09.2016

To bylo krásné. A milé čtení. Místy vtipné a romantické. A psáno je to záživně, jste prostě při čtení zvědaví, jak se to bude vyvíjet dál.

účetní
02.05.2016 5 z 5

Krásná kniha, moc pěkně se četla, nebyla tam žádná hluchá místa, stále se něco dělo. Sympatičtí hlavní hrdinové a další postavy. Moje první kniha od této autorky, těším se na další.

havrmoni
07.03.2016 5 z 5

Připomínalo mi to Howell a MacGregor a to jsou moje nej autorky romancí ze středověku. Je to krásná, romantická a sladká kniha o lásce. Kdo má rád pohádky pro dospělé,příjde si na své,jako já.

debe
31.10.2015 3 z 5

Na mě to bylo trochu moc dokonalý a vše se vznášelo na růžovém obláčku... asi dokonalá červená knihovna, ale na mě moc patosu.

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Je to hezká knížka, i když se musím přiznat, že mezi favoritky knih od této autorky tak moc zas nepatří.

TaLu
17.06.2015 5 z 5

Od mé oblíbené autorky. Z jejích historických romancí spolu s knihou Králova milenka má nejoblíbenější. Nechybí napětí, romantika, hrdinství hlavních postav a jako plus jsou v knize vtipné dialogy a velmi hezky vykreslené vztahy. Přátelství malých dívek, které vydrželo do dospělosti a dokonce přežilo i odlišnost prostředí a rodů.
Neporušit daný slib - pro tyto pravdy mám prostě trvale slabost :o)
K odpočinku, na dovolenou vřele doporučuji.

Lenka2401
20.01.2015 5 z 5

Byla to první knížka, kterou jsem od této autorky četla (více než 12 let zpátky) a díky ní jsem přečetla téměř vše, co od J. Garwood vyšlo. Byla jsem sice v té době v pubertě a to se mnou mlátila nejen romantika, nicméně na mě udělala takový dojem, že se tato autorka zapsala do mého srdce na trvalo.
P.S.: Samozřejmě, že děj je sladký. Ale když se chci nechat pohladit na duši, tak je takovýto druh literatury velmi příjemný.

avad
10.06.2014 5 z 5

Velice pěkný příběh, který má děj a krásně se čte. Knížky od J. Garwood mám moc ráda. Doporučuji k přečtení.

fidáš
19.03.2014 5 z 5

Moc se mi líbila.

gabca007
24.07.2013 5 z 5

Mně se kniha líbila moc. Klasická historická romance. Nic víc,nic míň.

Hřibče
08.07.2013 2 z 5

Bohužel nedočteno, a to jsem vydržela do 150. strany. Tato kniha byla na mě moc přeslazená, a to snesu docela dost. Děj knihy mi přišel poměrně nudný, zdlouhavý a nereálný. Hlavní hrdinové mi absolutně nesedli a spíše mi lezli na nervy. Neustále se rýpali v pocitech a popisovali krásu toho druhého až mě unudili. Možná, kdyby na mě nečekala lepší knížka, tak bych knihu dočetla, ale takto jsem neměla sílu. Nevylučuji, že dám ještě někdy autorce šanci, ale k této knize už se rozhodně nevrátím.

Tiama
17.02.2013 2 z 5

Málokdy mám chuť knížku odložit už při čtení první kapitoly, ale tady se mi to tedy stalo. Řekla bych, že i vymýšlení pohádek by mělo mít nějaké své meze, abych si mohla říct, že takhle by to mezi lidmi mohlo chodit a dalo se tomu příběhu aspoň se zavřenýma očima věřit. Přišlo mi líto, že tady už toho nereálného bylo přehnaně moc a začalo to už právě téměř intelektuální debatou a úvahami čtyřletých dětí. Samozřejmě všechno dopadlo dobře, jak to má ve správné pohádce být... Třeba mi to prostě jenom nesedlo.

kika 13
23.01.2013 3 z 5

Romantický příběh plný lásky.

maryzka
21.04.2012 4 z 5

Tahle kniha je nejlepší ukazuje že pro dětské přátelství není hranice. Setkali se spolu v dětství a přátelství jim vydrželo až do dospělosti

marihorner
17.03.2012 5 z 5

Naprosto nádherný příběh. Jedna z mých nejoblíbenějších knih od této autorky.