Králova milenka

Králova milenka https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3128/bmid_zemani-z-vysociny-kralova-milenka-zoO-3128.jpg 5 359 45

Zemani z vysočiny série

V temných dobách po smrti krále Richarda I. Lví srdce se Anglie ocitá v chaosu rozpoutaném novým panovníkem a jeho násilnickými přisluhovači. Jednou z jejich obětí se stává nevinná dívka Gillian. Když jí krutý a ctižádostivý baron Alford zabije otce a roztrhne rodinu, je ještě pouhé dítě. Alford se snaží najít vzácnou skříňku vykládanou drahokamy, která v sobě skrývá tajemství smrti královy milenky Arianny, a odevzdat ji zpět svému despotickému pánu. Drahocenná klenotnice mu však unikne doslova pod rukama a na více než deset let se ztratí. Z Gillian se mezitím stává mladá a krásná žena, která při odhalování tajemství své minulosti nachází spojence mezi mužnými skotskými vůdci Ramseyem Sinclairem a Brodickem Buchananem. S jejich pomocí bezohledného barona Alforda pokoří. Po boku neohrožených válečníků pak Gillian a její přítelkyně Bridgid objevují, že i touha může dobývat, že zrada dokáže v jediném okamžiku zničit důvěru… a že nejnebezpečnější ze všeho je podlehnout hloubce citů nečekané lásky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

Ransom , 1999

Ewe291
19.02.2024 5 z 5

KONECNE!!! Ano konecne kniha, ktoru mozem v klude citat a doslova sa nechat vtiahnut do deja akoby som tam priamo bola!!!!!!! Kedze som si potrebovala oddychnut a konecne si precitat nieco co ma vtiahne a co budem s radostou citat hoc aj do neskoreho rana. Knihy od Garwood mam rada a je malo knih ku ktorym sa rada vraciam ale vzdy viem ze pri nich zabudnem na vsetko a to na citani milujem knihy su pre mna unik z reality a tieto od Garwood su pre mna dokonale

Paulika419
14.10.2023 5 z 5

No ano romantika spojená s velkým dobrodružstvím.Věční rivalové Skotsko a Anglie a to se mi právě na tom příběhu líbilo.Poznání a uspořádání života klanu na skotské Vysočině nenávist k Angličanům.Trochu to zavánělo červenou knihovnou a název Králova milenka se zrovna k tomu nehodil.Celá kniha se točila kolem zrady ze skotské strany a skříňka byl až druhořadá. I tak dávám 5 hvězdiček pro poutavou výpravnost.

Senza Jenka
18.08.2023 4 z 5

Hezky rozepsané zvraty, i když některé věci byly celkem průhledné. Gillian je velká drsňačka, ale velmi imponujícím způsobem, myslelo jí to, nebála se vsadit život a udělat, co považovala za nutné, včetně lekce pro Brodicka. Její osobnost hraje v příběhu rozhodně prim. Líbila se mi i Bridgid. A samozřejmě strýček Morgan.
A ano, Ramsey by si možná zasloužil víc prostoru (konečně skot, který se umí trochu ovládat), ale co už. Brodick byl občas extra nenesitelný, jeho "sparťané" mi přišli zbytečně přehnaní a ta scénka se svatbou byla vyloženě trapná - i s ohledem na fakt, že podobnou kličku už autorka párkrát použila.

tereza5767
06.05.2023 4 z 5

Kniha se dobře čte, ideální na letní čtení. Tento díl se mi líbil více než první.

Ála1968
12.02.2023 5 z 5

Už dlouho jsem se u knihy tak nenasmála,ale zároven si i nepobrečela.Bylo to krásné,dojemné,romantické,ale zároven i smutné.Myslím,že Králova milenka,Svatba a Láska a čest jsou pro mě TOP.Budou patřit k mým nejoblíbenějším

Edita1702
09.09.2022 5 z 5

Přečetla jsem všechny tři knihy této série, a tahle je podle mě nejlepší. Nejvíce mě rozesmála....hned jsem ji dala kamarádce ať si poctě. Takže doporučuji.

Ivusak7
07.02.2022 5 z 5

Nevím, zda se mi líbí víc tento nebo první díl ze série. Byla jsem ráda za Ramseyho, že taky našel někoho s kým mohl být šťastný, škoda že se o něm autorka víc nerozepsala nebo neudělala samostatný díl o něm. Gillian a Brodrick moc krásný pár. Brodricka jsem si oblíbila už v prvním díle. Ráda se k této knize vracím.

Verunka4444
12.08.2021 5 z 5

Brodick a Ramsey....To byla jízda. Dokonce se tam objevil i můj milovaný Ian...co víc si romantická duše může přát. Brodickovo bojovníci Dylan a Robert byli také k sežrání, prostě celá kniha pohladila :)

katkaq
21.04.2021 3 z 5

Dynamika vztahu byla trošku jiná než u minulého dílu i tak jsem si tuhle knížku užila. Gillian mi imponovala svou vnitřní sílou a stejně jako téměř všechny hrdinky od Garwoodové mě zaujala.

Irenka8
18.11.2020 5 z 5

Krásná kniha.

Iva B.
05.11.2020 3 z 5

Tenhle příběh mě nebavil tak moc jako ty předchozí, které jsem četla, ale pořad to bylo moc fajn čtení, oddychovka, která zase měla všechno jako romantiku, trochu napětí.. Jak už to u příběhu od JG bývá.

Petra-1
01.02.2020 4 z 5

Opět skvěla kniha

Lucie_1984
28.12.2019 5 z 5

Úžasná sága, doporučuji všem,kteří mají rádi historické romány

TerryDee
03.11.2019 5 z 5

Na příběh Brodicka Buchanana jsem se těšila, protože mě zajímalo, jak si zrovna on pořídí manželku. Je zajímavé, že mu první pokus nevyšel. Nicméně nevěsta mu sama spadla do náruče, i když s nepřízní osudu, ale přece. I zde naleznete sympatické a tvrdohlavé Skoty a něžnou a nebojácnou Angličanku. A hlavně se nám tu objeví i hrdinové předchozího dílu, což bylo super.

petraj30
28.07.2019 5 z 5

Krásný příběh plný tajemství, odvahy, lásky, přátelství i nenávisti a nechybí dodatek, že 2 muži pochopili, jak jsou hloupí

bekule
18.04.2019 4 z 5

Velmi zábavná příjemná oddechová četba, jen zpočátku jsem měla trošku zmatek v množství postav. Skvělá byla část s malým Alecem, ten kluk byl k sežrání... Zrádce jsem tušila téměř od začátku ale na Gillianinu sestru jsem měla jiný tip.U Garwoodové mě trochu vadí že se občas opakuje, tady bylo několik velmi podobných momentů jako v Tajemství. Ale i tak jsem se velmi dobře bavila, líbila se mi víc než Tajemství, určitě se k ní časem vrátím i když tento žánr jinak nemusím.

vivalamuff
16.04.2019 5 z 5

U knížek od JG se mi líbí jedna věc. Její hrdinky jsou odvážné, láskyplné a obětavé dámy. Hlavní hrdinové zase velcí, udatní a laskaví bojovníci. Člověk si je nemůže nezamilovat. Gillianin příběh je poutavý, hlavně na začátku plný obratů. Hodně se nasmějete, protože autorka má humor v krvi. Ráda se k jejím románům vracím, protože jsou pohlazením na duši.

CelticKate
20.03.2019

Klasický scénář - on drsný a hrdý bojovník (čti Superman), avšak ke vší smůle hlavní hrdinky taky krasavec. Ona statečná, hrdá žena, avšak ke vší smůle hlavního hrdiny taky krasavice...no, jak tento "problém" vyřešit??
Přečtěte si a uvidíte...
Ne, opravdu velice pěkný příběh, byť podle stále se opakujícího scénáře. Dávám plný počet hvězdiček... když za nic jiného, pak za humor určitě. Zcela upřímně, po přečtení věty dobrosrdečných ochránců lady Gillian "Jenom bychom Tě trochu klepli...a bylo by to" jsem se smála tak, že to snad slyšeli všichni sousedé.
Super oddychovka, akorát ten návrat do reality je pak dost těžký...a to ani nemusím být klepnutá. :-D

angelbooks
14.02.2018 5 z 5

Knihu čtu už po třetí a nemůžu se jí nabažit. Úžasná po všech stránkách.
Ano, začátek, přibližně 60-70 stránek, mě pořád nudí. Ale nevadí, pár řádků přeskočím a už jsem u sladké odměny. :D
Knihu doporučuju.

ketvin
06.02.2018 5 z 5

Krásné pokračování série!!! Když se zjistilo kdo "Michael" je, vyvalila jsem oči a hlavou mi šlo jen "supeeer!" :) Do Gillian se člověk zamiluje hned z prvních stránek a Brodicka zbožňuje už z první knihy - prostě skvělí hrdinové! Myslela jsem si, že Gilliinou sestrou je někdo jiný, než to nakonec bylo, ale autorka to prostě tak hezky vymyslela, že se nedá nic vytknout. Snad jen by mi nevadil příběh o Ramseym ve zvláštní knize, těšila jsem se na něj, ale nakonec o něm vlastně moc nebylo... :/ Ale i tak mnoho zábavných momentů, napínavé části, velké finále... Prostě další super díl!

historické romance

Julie Garwood