Králova milenka

Králova milenka https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3128/bmid_zemani-z-vysociny-kralova-milenka-zoO-3128.jpg 5 359 45

Zemani z vysočiny série

V temných dobách po smrti krále Richarda I. Lví srdce se Anglie ocitá v chaosu rozpoutaném novým panovníkem a jeho násilnickými přisluhovači. Jednou z jejich obětí se stává nevinná dívka Gillian. Když jí krutý a ctižádostivý baron Alford zabije otce a roztrhne rodinu, je ještě pouhé dítě. Alford se snaží najít vzácnou skříňku vykládanou drahokamy, která v sobě skrývá tajemství smrti královy milenky Arianny, a odevzdat ji zpět svému despotickému pánu. Drahocenná klenotnice mu však unikne doslova pod rukama a na více než deset let se ztratí. Z Gillian se mezitím stává mladá a krásná žena, která při odhalování tajemství své minulosti nachází spojence mezi mužnými skotskými vůdci Ramseyem Sinclairem a Brodickem Buchananem. S jejich pomocí bezohledného barona Alforda pokoří. Po boku neohrožených válečníků pak Gillian a její přítelkyně Bridgid objevují, že i touha může dobývat, že zrada dokáže v jediném okamžiku zničit důvěru… a že nejnebezpečnější ze všeho je podlehnout hloubce citů nečekané lásky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

Ransom , 1999

Ivusak7
24.07.2017 5 z 5

Jedna z dalších skvělých knih od této autorky. Z celé série se mi líbí nejvíc a krásně se četla. Hlavní hrdinové Brodick a Gillian jak jsou k sobě už od úplného začátku přitahováni. Krásný příběh plný překvapení, nebezpečí a lásky.

EvikU.
06.04.2017 4 z 5

Velmi dobře se kniha čte. Julie Garwood je pro mě synonymem úspěchu. Skotská vysočina, vtipní hlavní hrdinové. Jo moc se mi líbila.

AnetV
25.03.2017 4 z 5

Hezká odpočinková romance ze skotské vysočiny.

Da7nd1
03.02.2017

Kniha je velmi dobře napsána a proto se také velmi dobře čte, i když tentokrát jsem trnula hrůzou, protože jsem se bála nejenom o Gilianu , ale především o malého Aleca, naštěstí to dopadlo dobře a konečně našel vyvolenou i Brodick i když ze začátku se choval velice hloupě. dávám 5 hvězdiček

DUNIKO
02.01.2017 5 z 5

Hned na začátku jsem brečela.Krásná nádherná knížka.Nezklamala.Dávám pět hvězdiček.

PomněnkaPrvní
11.09.2016

Opravdu zajímavý příběh, vývoj není předem jasný. Jen za mě byl Brodrick moc tvrdý, nechtěla bych vedle něj žít. Říkají, že Gillian ho nesmírně milovala, jenomže se mi zdálo, že kromě protivné nálady a přehlíživého jednání od něj nic citového nedostávala. Zklamaná jsem byla i z Ramseyho. Buď měla autorka pro něj vytvořit samostatný příběh, nebo mu měla dát v této knížce víc místa. Těžce se mi uvěřilo, že svou vyvolenou opravdu miloval.

Janka0702
09.08.2016 4 z 5

No joo, Brodick. Těšila jsem se na něj a opravdu nezklamal.
Gilian je milá a byla mi moc sympatická, chudinka si toho dost vytrpěla a Alec byl roztomilý malý uličník.
Kniha mě pobavila, nadchla a krásně se četla, ostatně jako další Jiliiný knihy. Jsem moc ráda, když se v knihách setkám s předchozími hrdiny. Ráda se dočtu něco o jejich osudu.
Trošičku byl pro mě moc zdlouhavý začátek, ale vůbec jsem se nenudila.
I když Bridgit bych občas vypohlavkovala :)

havrmoni
08.03.2016 5 z 5

Hezký příběh,akčnější než první a setkáme se i s postavami z tohoto dílu. Oddychové a relaxační čtení.

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Opět jedna z krásných knížek, prostě hezké odpočinkové čtení, ráda si ji zas přečtu znovu.

TaLu
17.06.2015 5 z 5

Od mé oblíbené autorky. Z jejích historických romancí spolu s knihou Tajemství má nejoblíbenější.
K odpočinku, na dovolenou vřele doporučuji.
Nepokládám sebe sama za vyhraněnou čtenářku historických romancí, ale tuto knihu jsem si po čase přečetla s chutí znovu.

oliviet
07.03.2015 4 z 5

Tak konečně přelouskáno. První třetinu knížky jsem chtěla knížku odložit, dlouho to nemělo nějaký děj. Nakonec jsem se přemohla, protože mám Garwoodovou ráda, ale stejně tuto knížku řadím mezi ty slabší od této autorky.

Barbora H
22.10.2014 4 z 5

Nemohu říct, že bych byla zcela nadšená touto knihou, neboť jsem z počátku měla takový chaos v tolika postavách, že jsem chtěla knihu i odložit - ale nakonec jsem ji přelouskala, četla se snad i sama, neboť byla čtivá, hezká a napínavá.

Lidudu
04.08.2014 5 z 5

K J.G. jsem se dostala z nouze. Romantika není úplně to, co v knížkách hledám, ale zrovna jsem neměla "svoje" knížky, a tak jsem zabrousila do knihovny k mamince. Nakonec jsem přečetla všechny její knížky odehrávající se v historii, ale Králova milenka.se.mi líbila zdaleka nejvíc. A čkoliv ani nevím proč. Knížky J.G. jsou v podstatě všechny stejné, i když vata kolem je v každé knížce upravená jinak. I přesto byc tyhle knížky doporučila. Člověk si odpočine, nemusí moc přemýšlet.... Proč ne

avad
10.06.2014 5 z 5

Pokračování příběhu "Tajemství".Příběh je opět velice krásný.Jsou tam zajímavé zápletky.J.Garwoodová mě opět nezklamala. Doporučuji přečíst.

fidáš
19.03.2014 5 z 5

Tak J.G. zase jednou dostala. Moc krásný příběh. Rozhodně se k ní ještě vrátím.

suzett
09.03.2014

Krásny román,dobrý dynamický dej.

Andulienka
28.01.2014 5 z 5

Milujem túto knihu, zatiaľ je pre mňa NAJ od Garwoodovej.....Tie hašterivé, milé dialógy sú nenahraditeľné.....Veľmi sa mi páči malý Alec a to jeho: "A vieš čo?" ...ako aj následné odpovede: "Nie, čo?"
Brodick a Gillian je úžasná dvojica, ktorá poteší každé ženské romantické srdiečko.

Kamiliana
05.01.2014 4 z 5

Psáno čtivě, nekomplikovaně, vtipně (jen prvních 50stran ne). Osvěžující mi přišly scény, ve kterých vystupuje Gillian a Brigid pospolu, výstižně zachycují, že i sebeurozenější lady je někdy prostě pouhou puberťačkou.

martina.nd
13.11.2013 5 z 5

Pro mě nejlepší kniha od tého autorky. Napínavý a zajímavý příběh, který vás nutí číst bez přestávky.

jluky
01.05.2013 5 z 5

SUPER knižka.Má dobrý spád a je táááááááááááááááákáááááááááááááá romantickááááá.

historické romance

Julie Garwood