Železo přichází z hvězd

Železo přichází z hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30164/zelezo-prichazi-z-hvezd-30164.jpg 4 47 4

Antologie českých sci-fi povídek, např. od Ludvíka Součka, Vladimíra Párala, Ondřeje Neffa, Karla Sýse, Vladimíra Veise aj. Sestavil Vojtěch Kantor. Předmluva Ondřej Neff.

Lele61
04.07.2023 3 z 5

Obsahově pestrá antologie sci-fi povídek různých českých autorů (známých i méně známých) sestavená Vojtěchem Kantorem. Obsahuje celkem 22 povídek včetně poetického intermezza Karla Sýse. Podle mého názoru se zde jen občas vyskytne nějaký zajímavější nápad, sem tam se můžeme i něčemu zasmát, avšak antologie jako celek je pouze průměrná.

knihyKeMne
18.10.2021 3 z 5

Sci-fi povídky českých autorů, plus několik sci-fi básní Karla Sýse. Tak mám pocit, že sci-fi a poezie moc nejde dohromady. Povídky byly často zajímavé, někdy humorné, někdy smutné, nejvíc se mi asi líbily ty od Zbyňka Černíka, i když ani to mě neuchvátilo natolik, abych se na autora podívala blíže.

mulderka
13.09.2017 3 z 5

Nejlepší: titulní povídka L.Součka, bohužel nedokončená /jak by asi dopadla?/
Nejzajímavější: Vesmír se baví od J.Jirkala. Vymyká se typické české SF té doby - od toho pána bych si chtěla přečíst i něco dalšího.
Největší slabota: Sněhurka v zářící skleněné rakvi M. Stoniše. Muka to číst.
Ostatní - průměr v několika odstínech šedi, občas probleskne vlákénko barvy. Prostě 70.-80. léta české /nejen/ SF.

Pista
30.09.2011 3 z 5

Pouze průměrné, ničím neohromující povídky SF.