Železný kruh

Železný kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328438/bmid_zelezny-kruh-NN8-328438.jpg 4 9 4

roso.mak
19.03.2021 4 z 5

V rámci toho, co bylo v dané době psáno, mohla být tato kniha opravdu zjevením. Jen měla skončit mnohem dřív než skončila. Líbilo se mi zpracování popisu první války jako absolutní destrukce obyčejných lidí, líbilo se mi, že hlavní hrdinové byli zajímavě vykreslení. Kniha samotná měla ale končit tím, jak se konečně dají dohromady. Happy end a konec. Jenže autor tam zcela nutně potřeboval dát ještě budování republiky. Možná to pro tehdejší čtenáře bylo důležité, ale já jsem to nějak neocenila.

hanap
11.08.2020 5 z 5

Poslouchám jako audio na pokračování v rozhlase. Je to zajímavé vyprávění, líbí se mi sledovat osudy obyvatel na Křetinsku.

baty
21.12.2019 4 z 5

První díly se mi líbily víc. Toto je dílo převážně o válce. Nakonec ale vše dobře dopadne, Jindřich s Emou založí rodinu a dokonce i její rodiče se pomalu smiřují se zetěm, kterému že začátku nemohli přijít na jméno.

maryzka
19.02.2013 2 z 5

Tato kniha uzavírá okruh trilogie, tak nevim jak to hodnotit. Člověk by si musel přečíst i předchozí díly. Ale jinak na té to knize je vidět jak převraty v naší republice ovlivnili osudy a charakter lidí, dokonce i politický náhled, náhledy lidí na I. světovou válku, která byla válka spíš těžkých strojů než souboje mezi šavlí, nožem.

Karel Nový (p)
česká, 1890 - 1980