Zelený Lučištník

Zelený Lučištník https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61039/zeleny-lucistnik.jpg 4 94 18

Novinář Spike Holland dostal od šéfredaktora za úkol vypátrat,zda se opravdu Zelený Lučištník objevil znovu na zámku Garre.Zelený Lučištník byl skutečně pověšen panem de Curcym majitelem zámku Garre roku 1487.Nynější majitel zámku Garre američan Abe Bellamy vše popírá,dokavaď nebyl zeleným šípem zavražděn občan Karel Creager ze sousedství.Vyšetřování se ujímá detektiv kapitán James Feathorstone ze Scotland Yardu.A napínavý příběh plný záhad může začít. ...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Karel Voleský

The Green Archer , 1923

Luigi1
Luigi1
11.10.2022 4 z 5

Příjemná četba která se dá číst i po létech.

jprst
jprst
08.01.2021 5 z 5

Klasická anglická detektivka, má spád, slušně hustou atmosféru, patřičné napětí, nechybí ani trocha tajemna, zkrátka příjemná četba na zimní večer.

janina66
janina66
14.08.2020 4 z 5

To je moje oblíbená kniha mého začátku lásky ke knihám. Dříve stávaly do 50Kč, a tak jich mám doma více.

85098211
85098211
07.04.2019 4 z 5

Další dost dobrá Wallaceovka, jen měla trochu pomalejší rozjezd a zdálo se mi, že se možná i tak trochu táhne. Jinak zase zajímavé téma se záhadným a tajuplným zeleným lučištníkem - to se mi líbilo fakt hodně ;-). Jak bývá u autora obvyklé, v knize najdeme i trochu romantiky, která je malým zpestřením v jinak spíše vážném detektivním příběhu. Dávám tentokrát o jednu hvězdičku méně, ale na autora určitě nezanevřu a na další jeho knihu se budu zase moc těšit :-).

Alíša236
Alíša236
02.01.2019 4 z 5

Moc pěkné, odpočinkové čtení, dobře vykreslená atmosféra, sice trochu chaotické a naivní, ale proč ne, mám to raději, než opačně vyšponovaný extrém v současném (severském) krimi.

qydko
qydko
23.03.2018 5 z 5

Super detektivka... na svůj věk je fakt luxusní.

Vidlička
Vidlička
13.10.2017 odpad!

Nemůžu si pomoct, ale tohle dílko mě hodně zklamalo, a to jsem velikou milovnicí klasických anglických "cokoliv". Postavy černobílé a protivné, děj zmatený, chaotický... Prostě bohužel...

Finn123
Finn123
16.03.2017 5 z 5

Opět starý dobrý pan Edgar, stále si držící svůj standart. Když se chci odreagovat, sáhnu po některé z jeho knih.

TheTara18
TheTara18
09.11.2016 5 z 5

Má první přečtená kniha od Edgara Wallace. Zelený lučištník bývá označován za nejlepší knihu od pana Wallace. Díky této knize si mne autor získal a já se o jeho knihy začal více zajímat. Kniha je napínavá, krásně se čte a do poslední chvíle člověk neví, jak dopadne. Za mne rozhodně pět hvězd, tuto knihu vřele doporučuji.

Selinute
Selinute
17.07.2016 5 z 5

Kdysi dávno jedna z mých oblíbených.

Pet007
Pet007
12.07.2016 4 z 5

Trochu zamotaná ale dobrá kniha.

evis_ka
evis_ka
05.02.2016 4 z 5

Příběh skvělý, postavy zajímavé, kniha se mi po celou dobu moc líbila, ale ten konec? Zjištění, kdo je zeleným lučištníkem bylo jedno velké zklamání, což mi následně poněkud zkazilo pohled na celou knihu.

H.A.R.R.Y.
H.A.R.R.Y.
15.02.2015 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, která výtečně buduje napětí. Bohužel, očekávání, kdo nakonec bude oním Lučištníkem, byla v průběhu děje vyšponovaná tak vysoko, že jsem byl po jeho odhalení mírně zklamán. Ale to je jen můj problém.

honajz
honajz
02.01.2014 3 z 5

Zpočátku mne to bavilo - děj se hrne dopředu, kašle na nějaké dramatické oblouky, budování napětí, kolize a peripetie, jenže časem to začne připomínat nekonečný seriál. V podstatě by se mohlo stát cokoliv. V půlce knihy přicházejí na scénu nové postavy, jen aby bylo možno více dumat, kdo je tajemný Zelený lučištník, jenže ona už ta okouzlenost ze začátku knihy nefunguje. Postava reportéra se v podstatě zcela ztratí, do určité doby chytrý polda se nechá nachytat nejprovařenější návnadou, a mně to celé nakonec už připomíná spíše frašku. Ano, námětů zde je hodně, že by z toho třeba Ludlum udělal 600stránkový román, ale občas je méně více a možná těch odboček zde bylo zbytečně mnoho, takže kniha zhruba kolem své poloviny už přestává bavit.

metrolog
metrolog
05.12.2013 5 z 5

I po 80 letech velice čtivá klasická akční detektivka. Je zde vše co má pro daný žánr být - starý zámek, tajné místnosti a chodby, tajemný přízrak, padouši větší i menší, hrdinové a neohrožená krásná mladá dívka, do které se samozřejmě hlavní hrdina zamiluje. Děj má spád, jediné co bych mu vytkl, jsou někdy vcelku zdlouhavá líčení (například zatápění sklepa vodou), která snad měla čtenáře stupňovaně napínat, ale v dnešní době jsou, tedy alespoň pro mne, vcelku nudné. Je vůbec zajímavé srovnat tehdejší detektivní tvorbu s tou současnou, například s tzv. severskými detektivkami. V roce 1961 byl podle tohoto románu také v NSR natočen černobílý film, který byl uváděn i v našich kinech. Film jsem po letech znovu shlédl (sice se slovenskými titulky) a musím říci, že film i kniha stojí určitě za shlédnutí či přečtení. Dávám plný počet hvězdiček.

Lenka4
Lenka4
28.10.2013 4 z 5

Lze se domnívat, lze tušit, kdo by tajemným lučištníkem mohl být. Ovšem pravda, jako v každé správné detektivce, vyjde najevo až na posledních stránkách. Je to napínavé čtení, od kterého se nedá odejít.

Sirael
Sirael
29.06.2012 5 z 5

Tato kniha mě od Edgara Wallace bavila asi nejvíce,a to ať to beru ze strany postav,zpracování,spádu i atmosféry - jak už bylo řečeno - prostě v celku docházím k tomuto názoru - velice pěkná kniha!

OldaB
OldaB
23.05.2011 4 z 5

Tajemné až do konce, byť mi připadne rozuzlení poněkud přitažené za vlasy. Atmosféra však odkapává zhusta, dnes by takovou knihu zpracoval autor na dvojnásobném počtu stran. Jisté je jedno, co nevidět si dám další knihu od E.W.

Edgar Wallace
britská, 1875 - 1932