Zelená míle

Zelená míle https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212/bmid_zelena-mile-Mu4-212.png 5 4017 622

Zelená míle série

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná – ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu....... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Green Mile , 1996

Hakate
13.08.2017 5 z 5

Kniha, která patří mezi mé nejoblíbenější a ráda se k ní vracím. Velmi emotivní kniha, u které mi pokaždé nezůstane oko suché, i když jsem ji četla tolikrát.. King je záruka kvality.

Dakarianna
11.08.2017 5 z 5

Nevím jestli už jsem někdy četla takto emotivní knihu (a to mám za sebou i např. Sophiinu volbu). Ten styl psaní v kombinaci s naprosto neotřelým a unikátním tématem vám trochu sáhne do srdce. Ke konci jsem skutečně měla slzy v očích a rozhodně si od autora musím pčečíst něco dalšího. Pro mě rozhodně jedna z nejlepších knih vůbec.

tomaserd
08.08.2017 5 z 5

Misery a Zelená míle, nic lepšího si přečíst nemůžete S.King dává do knih kousek sebe ale tady se vyznamenal opravdu brilantní. Ale upozorňuji k Zelené Míli si připravte kapesníky, je to velmi smutný příběh. Coffey se mi zapsal do srdce. Tuto knihu moc doporučuji určitě jedna z nejlepších knih co jsem za tento rok četl.

Kopretina
23.07.2017 5 z 5

Do knihy jsem nahlédla a rozhodla se, že si ji vezmu na dovolenou. A protože má jen, tuším, šest kapitol, musela jsem s ní šetřit. O to víc jsem ji prožívala, konzultovala s ostatními účastníky zájezdu, a vymýšleli jsme možné pokračování. Silný příběh, který mi zasáhl do života, budu si knihu pamatovat!

Lathien
21.07.2017 5 z 5

Krásné, dojemné. A především hodně na zamyšlení. Stejně jako film.

Ricmont
20.07.2017 5 z 5

Moje první kniha od Kinga a stála za to

Salci
19.07.2017 5 z 5

Úžasná je jak kniha, tak filmová adaptace. Stephen King nepatří mezi mé oblíbené autory, ale tato kniha mě přesvědčila o tom, že pokud si chci přečíst dílo od kvalitního autora, mohu sáhnout i po knize od něj.

Baiba
13.07.2017 5 z 5

King je můj oblíbenec, mám ale problém s jeho zbytečnou doslovností a fantazie mu občas taky ujede moc daleko. Zelená míle je ovšem dokonalá. Příběh je jednoduchý, ale výborně vystavěný, každá postava, každý okamžik má své místo, své opodstatnění. Kladní hrdinové jsou uvěřitelní, ti záporní bohužel taky. Je to napínavé, dojemné, děsivé... Věřím, že k této knize se spousta lidí vrátí.

S.áňa
06.07.2017 5 z 5

Moje první kniha od S. Kinga. V mém případě byla chyba, že jsem nejprve viděla film a teprve poté četla knihu, přesto mohu doporučit obojí. Příběh je čtivý a určitě chytí za srdce a i přesto, že jsem příběh znala dopředu jsem se slzám neubránila.

Pajan28
02.07.2017 5 z 5

Krásná kniha, smutný příběh. Film jsem viděla jednou, vícekrát jsem to už nezvládla. První kniha u které jsem ronila slzy, ale přesto můžu říct jak je krásná.

Kerberos
01.07.2017 5 z 5

Skvělá kniha,můj první King,ale film je pro mě ještě trochu víc,viděla jsem ho už několikrát a stejně se k němu určitě ještě vrátím.

Langosh
05.06.2017 4 z 5

Pěkná kniha, čtivá. Film jsem viděl několikrát, je také pěkný, ale kniha je kniha, kniha je vždy nejlepší. Hodně věcí je ve filmu stejných, jen konec je jiný. Mám jen malé výhrady k některým vulgarismům, které by tam být nemusely, ať ta literatura vypadá na úrovni a ne, že to psal nějaký buran, výrazy kolem "ptáků", "koulí" a podobně, trochu to rušilo (nevím, jak moc za to může překlad). Autor se hned na začátku přiznává, že vlastně o celách smrti nic neví a nic nezjišťoval, což je podle mě škoda a trochu to kvalitu sráží, ale jen malinko.

Moje první kniha od Kinga. Nezklamal. Nemohl jsem se kolikrát odtrhnout od čtení, i když jsem byl unavenej. Včera mi zbývalo dočíst 100 stránek. Povedlo se, tak moc je to čtivá kniha. Rozjezd možná trochu pomalejší (popis ohledně myšáka, musel tam vůbec ten myšák být? trochu zdržoval děj), ale pak to stálo za to.

Škoda jen, že jsem nečetl jako první knihu. Koupil jsem si knihu, když jsem byl v Praze na školení a měl jsem čas, tak jsem se mrknul do jednoho knihkupectví, kde jsem Zelenou míli koupil.

Možná už znám dobře film nebo jsem necita, ale nebrečel jsem, jako se tu mnozí přiznávají.

Madluska
01.06.2017 5 z 5

Tak tady mě King dostal. Sice knize na náboji maličko ubíral fakt, že už dopředu bylo ledacos jasné (třeba jak to bylo s vinou Johna Coffeyho - jako kafe - a to i bez nápovědy filmu!), a trochu se na ní podepsalo i původní vydávání na pokračování, ovšem jinak opravdu skvělé. Moc se mi líbila vypravěčská perspektiva, drobné motivy (hlavně kolem Willyho Parníkáře - cívka, mentolové bonbonky, pajdání na zadní nohu, případně kolem Percyho), ale především neuvěřitelná lidskost a lidství, které z knihy o popravčí četě čišely. Pět hvězdiček za to, jak King dovedl vykreslit charaktery postav i vztahy mezi nimi tak barvitě, že jsem si mnohdy ani neuvědomovala, že jen čtu písmenka.

MikeDV3
29.05.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších a nejemotivnějších knih, které jsem zatím četl. Konec mě naprosto odrovnal a slzám jsem se neubránil. Všem, kteří jsou pro zavedení trestu smrti chci říct ať si přečtou tuto knihu, ono je to rychle přejde. I když by k takovému omylu došlo jen v jednom případě ze sta, prostě na to odmítám přistoupit. Lidského života si velice vážím a myslím si, že lidé nemají žádné právo ho ukončovat. Knihu si určitě přečtete, možná díky ní některé věci přehodnotíte a upravíte své názory.

witch82
29.05.2017 5 z 5

dokonalý King.....milujem túto knihu....dej strhujúci a to aj v prípade že ste videli film

mrliš
05.05.2017 5 z 5

Mazec! To je na víc než pět hvězd. Skvěle napsané. Celá parta zelené míle s velkým hochem Johnem Coffey a podlým Percym Wetmorem se člověku dostane hluboko pod kůži. Toto je jedna z těch Kingových knih, které se řadí mezi špičku. Místy mi běhal mráz po zádech. Musím konstatovat, že film se neuvěřitelně drží předlohy. Ale ač je film skvělý, tak kniha mi dala mnohem více.

MartinaSladkova
01.05.2017 5 z 5

Úžasná, silná kniha. Doporučuji všem.

maryska09
27.04.2017 5 z 5

Skvele napsana kniha, ktera opet potvrzuje pravdu, ze i sebelepe natoceny film se nevyrovna sve knizni predloze.

negramota
18.04.2017 5 z 5

Převelice čtivé. Děj knihy vpodstatě sleduje film (resp. naopak), ovšem je o poznání naturalističtější a bohatší o vnitřní pochody protagonistů. Bezvadné čtění.

Terezz123
15.04.2017 5 z 5

Geniální kniha. Nerozumím tomu, proč jsem se k této knize dostala až při přijetí čtenářské výzvy. Má první kniha od Kinga byla Řbitov zviřátek, už v té době (a to už jsou 4 roky zpátky), jsem si uvědomovala, jakým úžasně čtivým spisovatelem pan King je. Zelená míle je vskutku těžko překonatelným příběhem, kde se objevují všechny emoce člověka. Nemám slov. 5*