Zelená míle

Zelená míle https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212/bmid_zelena-mile-Mu4-212.png 5 4015 621

Zelená míle série

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná – ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu....... celý text

Literatura světová , Horory , Romány

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Green Mile , 1996

Taufa
29.03.2024 4 z 5

Od Stephena Kinga jsem četl Bazar zlých snů, po této knize jsem k Zelené míli přistupoval velmi skepticky, autorův styl mi úplně nesedí. Ale musím přiznat, že tento příběh je odlišný, krásně působí na emoce čtenáře. Těším se na film, který jsem zatím neviděl. Závěr knihu vylepšil a proto 4/5!

p.stranska
20.03.2024 4 z 5

Dlouho trvalo, než jsem se začetla. Každou postavu King oslovuje buď jménem, nebo příjmením nebo přezdívkou, takže těch oslovení bylo tolik, že jsem si v těch všech postavách dlouho dělala pořádek. Taky mi úplně nesedlo to přeskakování v čase. Ale příběh je to krásný, proto 4*.

1bublina
29.02.2024 5 z 5

Moje třetí Kingovka. Předchozí dvě mě moc nenadchly a myslela jsem si, že King není můj šálek kávy. Potřebovala jsem ho ale do letošní výzvy, tak jsem si vymyslela, že přečtu jen první díl Dvě mrtvé holčičky, protože má jen 100 stran. Knihu jsem si vyzvedla v knihovně, doma ji za chvilku přečetla a hned jsem běžela do knihovny, abych si půjčila celou Zelenou míli. Opravdu moc se mi líbila. Jsem ráda, že jsem nejdřív četla knihu a těším se na film.
ČV 2024 - Kniha, jejíž název (či autor) zazněl v seriálu Přátelé.

Leonora
18.01.2024 5 z 5

Hned od začátku mě praštilo do očí, jak přesně byla kniha zfilmována. A po mnoha a mnoha letech moje druhá kingovka. Příjemně a čtivě psaná, pocitově velmi snadno prožívatelná a stejnou měrou velmi těžko vyjádřitelná slovy.

mila2411
17.01.2024 5 z 5

Sqělá předloha geniálního filmu...

petrzel
16.01.2024 5 z 5

Kniha která mě naplnila mnoha pocity.

apq
15.01.2024 4 z 5

Knihu jsem sice četla přes půl roku, ale musím říct, že se mi líbila. Dobře se četla a závěr mě překvapil.

Timkim
15.01.2024 5 z 5

Audio. Klasika všech klasik od mistra Kinga. Příběh, který Vás nenechá chladným a najdete v něm téměř vše. Od zloby, násilí, soucitu, radosti, ....prostě téměř vše lidské. Nejde hodnotit jinak než plným počtem hvězd, i když, jelikož jsem před pár lety viděl film, nic mě nepopohanelo "číst" stánku za stránkou. Vynikající a oprávněně se řadí do popředí hodnocených knih.

Rade
11.01.2024 5 z 5

Pokud bych měla někomu doporučit seznámení s autorem, pak by to byla Zelená míle.
Srozumitelná, lidská, hodně dějová a akční, a současně je tam vše, co Stephen King tak umí. Uvěřitelné postavy, kterým rozumíme, buď se s nimi ztotožňujeme a fandíme jim, nebo záporáky upřímně nenávidíme. A Kingovi jdou hodně dobře i postavy, které jsou rozporuplné, i ty nás můžou dojmout. Atmosféra ponuré věznice ve stínu elektrického křesla skvěle vylíčená, a přesto ji autor zabydlel postavičkami, které tu nehostinnou strašidelnou zelenou chodbu zlidšťují.
Příběh, nebo pohádka pro dospělé, jak kdo chcete, ale - a to je další věc, která mě na autorovi fascinuje, jak umí i věci nadpřirozené nebo lehce mysteriózní podat tak, že jsou vlastně uvěřitelné.
Knihu jsem si naordinovala úmyslně až teď, abych poněkud pozapomněla na film, který se člověku hodně zažere pod kůži. Raději čtu knihy neovlivněné filmem, tady to ale kupodivu ani nevadilo.

Depresivní atmosféru čekání na smrt na elektrickém křesle, a zvláště pak její provedení zvládl autor famózně, člověk to čte s knedlíkem v krku. Obdobně depresivně na mě působily scény popravy v Dreiserově Americké tragédii (četla jsem jako holka a pamatuju si ty scény dodnes) anebo později ve filmu Mrtvý muž přichází Timma Robbinse s výtečným Seanem Pennem v hlavní roli.

Přiznám se ale, že mi teď možná bude nějakou dobu dělat problém, až mi naši kocouři budou nosit ulovené myšky na zápraží. Zatím jsem je chválila...

Pisquosus
04.01.2024 4 z 5

Za mě film lepší než kniha, který se mi líbil. Kniha mě místy nudila a děj mi moc neubíhal, možná proto, že jsem příběh znala podle shlédnutého filmu.

Nicméně styl psaní skvělý a námět neotřelý.

101evca
04.01.2024 3 z 5

Musím se přiznat, že se neřadím k milovníkům Kingových knih. Toto je už moje čtvrté setkání s autorem a vzdávám to. Mně to prostě nesende. Nemyslím si, že Zelená míle je špatná kniha, jen není pro mě. Myš běhající v rouře mě prostě nebaví, hlavně proto, že s ničím reálně nesouvisí (nebo jen náznakem), a přesto je jí věnována snad polovina stránek.
Mohl to být neuvěřitelně zajímavý umělecký počin o trestu smrti jako předmětu filozofické diskuze, a do jisté míru tomu i tak je, ale věčným autorovým odbíháním ke zbytečným vedlejším linkám, se tato hlavní pointa ztrácí a kniha tím bohužel ztrácí svůj lesk.

TerkinKnižnySve
02.01.2024 5 z 5

Stephen King - Zelená míle

Počet strán: 338
Vydavateľstvo: @knihybeta
Žaner: #fantasy #thriller #roman

Od chvíle čo som videla film a dozvedela som sa, že je natočený podľa knihy a dokonca knihy od Stephana Kinga, bol môj sen knihu vlastniť a prečítať.

Bohužiaľ knihu nevlastnim ale vďaka štafete som si ju konečne prečítala

Musim veľmi pochvalit, že az na niektoré časové nezhody bol film skoro od slova do slova natočený podľa knihy.

Moja fantázia išla ako po masle, celý film sa mi odohral v knihe a ja som revala a revala a revala.

ďakujem za možnosť zúčastniť sa štafety a užiť si knihu @knihaopate

Myslim,ze ty co videli film alebo čítali knihu so mnou súhlasia, ze toto sa naozaj podarilo. Nie je to horor ale je to úžasné smutné dielo s veľkým posolstvom vďaka Johnovy - duši tak krásnej a nevinnej s veľkým srdcom

„"Jsem už pořádně unavenej bolestí, kterou slyším a cítím, šéfe. Jsem unavenej z cestování, z toho, jak jsem sám jako kůl v plotě. Věčně bez kamaráda, s kterým bych chodil nebo co by mi říkal, odkud přicházíme nebo kam jdem nebo proč. Jsem unavenej z toho, jak jsou lidi na sebe oškliví. V hlavě to cítím jako střepy. Jsem unavenej z každé situace, kdy chci pomoct, ale nemůžu. Jsem unavenej z toho, že jsem ve tmě. Hlavně je to ale ta bolest. Je toho moc. Kdybych to uměl ukončit, udělal bych to. Ale neumím" -John Coffey“

Kniha č. 2/2024

Štafeta č. 114

#kniznastafeta #stafetovyzavislak #kniznarecenzia #recenzieTerka #milujemeknihy2 #stephenking #zelenamile

Obsah:

Carpinus-CZ
01.01.2024 3 z 5

Nejprve jsem viděl hezký film s Tomem Hanksem, následně do knížky jsem se překvapivě nemohl moc začíst. Určitě se jedná o hodnotnou knížku, ale se znalostí děje už mě knížka nemohla ničím překvapit a něčím výjimečným zaujmout ...

SvaLucinka
28.12.2023 5 z 5

Krásná kniha, která vás donutí se zamyslet.

Nudlesmakem
26.12.2023 5 z 5

Příběh znám díky filmu, ale je to poprvé, co jsem četla něco od Kinga.
Poměrně špatně se mi četl jeho způsob psaní.

Jana512
17.12.2023 5 z 5

Velké díky autorovi za strhující dílo! Jsme pozváni do věznice, kde zločinci čekají na trest smrti. A dějí se zde velké věci! Zde člověk poznává realitu života, se kterou se musí každý vyrovnat, zvláště před smrtí. O dobré prostředí, i v tak obtížných situacích, se snaží i jejich nadřízení. Na tuto práci ve věznici vzpomíná jeden z nich.

Tomk0
03.12.2023 5 z 5

Krásný a smutný příběh. Film miluji, škoda že jsem nejprve viděl jej. - 87%

Janizoun
17.11.2023 5 z 5

Hledala jsem další knihu od Stephena Kinga a vybrala si tuto. Našla jsem výborný, silný, dojemný příběh a v něm napětí i lidskost. Začínám trochu poznávat styl psaní tohoto pana spisovatele a musím uznat, že je právem označován jako nejlepší z nejlepších. Dokáže vyvolat svým psaním silné emoce, jako smutek, rozhořčení, lítost..., tyto emoce u mě tato kniha vyvolala a Johna Coffreyho jsem si zamilovala.
Tato kniha ve mně zůstane, protože něco takového, nelze zapomenout.

KatyM.
10.11.2023 5 z 5

Za mě nejlepší kniha od S. Kinga, která byla předlohou i pro zfilmování, které se také velmi povedlo. Doporučuji

Tolki
30.10.2023 5 z 5

Tuhle klasiku jsem četl již potřetí a co dodat. Skvělý příběh.