Zelená míle

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná – ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu.......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/212/zelena-mile-212.jpg 4.82717
Série:

Zelená míle

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Knižní klub, Beta-Dobrovský
Orig. název:

The Green Mile (1996)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (395)

Kniha Zelená míle

Přidat komentář
bublinka13
21. srpna

Můj první King. Paráda. Film jsem viděla několikrát a na knihu jsem byla moc zvědavá. Při čtení jsem měla před očima filmové scény. Příběh napsán skvěle, i když jsem věděla dela, co se stane, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Ráda se k Zelené míli zase vrátím. Velkým překvapením pro mě byla skutečnost, že kniha byla poprvé vydána na pokračování v šesti útlých knížečkách (toto vydání jsem měla v rukách). Perfektní dávkování napětí, aby čtenář nechtěl dočíst jen daný díl, ale aby nedočkavě vyhlížel ten následující.

ibs
14. srpna

Malokedy sa stane, ze film snad predci i knihu. V tomto pripade vyber hercov, obsadenie postav a ich stvarnenie a vobec vypovedanie deja bolo n e n o r m a l n e. Ako kniha tak i film vynikajuce, spolu tvoria dokonaly celok.

Páájinka
08. srpna

Nezklamala. Byla krásná a hodně zajímavá. Můj první King.

hanjarda
04. srpna

Zajímavá knížka, kterou určitě každý i viděl zfilmovanou s T.Hanksem.

kap66
29. července

Zelená míle je skvělá z mnoha důvodů, z nichž nejzásadnější je ten, který platí pro většinu autorovy tvorby: King v sobě kombinuje jedinečnou fantazii, nepopíratelný talent a znalost spisovatelského řemesla. Z mnoha kladů vybírám to, co jsem si uvědomila nejvíc. Věřím jeho vypravěčům. Dolores Claiborneovou, Gordieho z Těla, Reda z Shawshanku a zde Paula Edgecombea jsem okamžitě přijala za své a nechala se jimi s pocitem jistoty vést. Prožitek, který sdílím s mnoha z vás, je právě tím umocněn.
Nedá mi to a musím tohle napsat: když někde piju špatně načepované, neživé pivo, pokaždé si říkám, jestli by si pivovar neměl s pomocí kontrolorů hlídat, zda jeho značku v nějaké hospodě neprasí. Odbytost překladu Miloše Chlouby a následně zřejmě zanedbané korektury dostaly tuto verzi na úroveň zvětralého a trochu kyselého piva a autor by asi dost prskal - kdyby to věděl. Škoda, že jak pivovary, tak spisovatelé tuhle možnost nemají... Chyby nejen v interpunkci (těch je požehnaně), ale i v předponách s/z (např. "zbohem"), i/y – např. v názvu "Církev Chvály Ježíšovy" to vyznívá, že Ježíš někoho chválí; zřejmě by to mělo být "Církev Chvály Ježíšovi" (či "Chvalme Ježíše", jak to sám překladatel ke konci změnil). (Nedávno mě podobně zaskočil i překlad Kingova Outsidera. Doprčic, to se přece nemá stávat, nikde, natož u renomovaných autorů.)

Veruci
29. července

Nádherná kniha. Nerada čtu knihy, když jsem jako první viděla film. Ale film jsem viděla už hodně dávno a Zelená míle se mi krásně hodila do čtenářské výzvy. Díky za to. Mistrně napsáno. Úplně jsem uvěřila, že se to všechno klidně mohlo stát.

Bulldog
28. července

Skvělé i film...

slaska77
28. července

Dnes již plně klasický příběh, který jsem opakovaně viděla a četla již před léty. Stále má své kouzlo, stále má co říci, stále nás nutí k zamyšlení. Právem se pravidelně umisťuje jak kniha, tak film v žebříčcích všech dob. Krásné.

Doporučujeme

Všechny jeho touhy
Všechny jeho touhy
Soumrak dne
Soumrak dne
Klub nenapravitelných optimistů
Klub nenapravitelných optimistů
Zpátky z Afriky
Zpátky z Afriky