Zelená míle

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná – ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu.......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212/zelena-mile-JuN-212.jpg 4.83020

Zelená míle

Vydáno, Beta-Dobrovský

The Green Mile, 1996

Kniha Zelená míle

Kontryhelka
01. prosince

Nádhera, pro tuto knihu a opět i film mám slabost. Tolik všech možných emocí, pochopení, nenávisti, lásky a empatie v bloku smrti se jen tak nevidí. Za mně top. Kniha ve mně nechala nesmazatelnou stopu a pocit, který opravdu neumím popsat, hodně i k zamyšlení. Že vše je o lidech a i vězeň odsouzený na smrt má právo na nějakou tu důstojnost, bez ohledu na činy. Opět dílo nepotřebuje komentáře, milovníci Kinga ví.........

soupik2012
19. listopadu

Toužebně jsem si přála jiný konec, než ten který znám z filmového provedení, ale věděla jsem, že k tomu nedojde. Není dobré vidět dříve film a teprve potom si přečíst tuto knihu. Já jinou možnost neměla, protože audiokniha vyšla teprve nedávno. Byla jsem tak ochuzena o největší přednost tohoto příběhu a tím je nesporně moment překvapení. I když u pana Kinga to není neobvyklé. I to je možná důvod, proč jsou jeho knihy tak dobré, nejlepší z nejlepších. Nedařilo se mi z mysli vypudit ani herecké obsazení a protože filmová verze zcela věrně kopíruje tu knižní, tak i při poslechu této audioknihy to bylo jako kdybych si pustila film. Přesto to byl velký zážitek. Příběh z kterého mrazí i když dopředu znáte jeho děj. Audioknihu čte velmi dobře pan Vladislav Beneš.

coolpet.CP
18. listopadu

Film jsem viděla několikrát a je nádherný. Když jsem se dozvěděla že je i kniha, věděla jsem že si ji musim přečíst i když jsem se bála že díky filmu ji třeba odložím. Nestalo se tak a je úžasné jak se filmaři drželi knižní předlohy. Miluji film a teď miluji i knihu.

TetaDášenka
06. listopadu

Vynikající! Ani nevím jak, ale King mě dostal, úplně si mě získal. A tato kniha je brilantní, ne jeho nejlepší, ale úžasná. Cítíte se být její součástí, jako byste tam byli. A to je to, co umí málokterý spisovatel, úplně vás vtáhne do děje. Sice jsem viděla dříve film, ale více mě dojala kniha.

Lanley

Nádherná kniha. Nedokážu si představit, že bych knihu četl tak, jak vycházela... Čekat na další pokračování by mě ničilo. Jsem rád, že jsem měl vydání, kde jsou všechny svazky vydány v jednom.
Kniha je napsána tak, jak to umí jen King. Od počátku vyprávění Vás king chytne za ruku a povede Vás po Zelené míli, a vy se ho nebudete chtít pustit, dokud s ním nedojdete až k poslední stránce.
Je to jedna z těch knih, která Vám zůstane v hlavě, a nejspíš i srdci, napořád. Kdo by také mohl zapomenou na odporného Percyho, rozkošného pana Jinglese, citlivého Paula, nebo na Johna, který dokázal poznat a cítit víc, než co my ostatní na tomto světě vůbec kdy zvládneme. Slzy jsou v tomto případě naprosto v pořádku u všech, bez ohledu na to, jestli jste dvoumetrový dřevorubec, nebo metr a půl křehká dívenka. Děkuji za takto úžasnou knihu.

Někdy, ach panebože, je Zelená míle tak dlouhá...

RonnieSmithx

Nádherná kniha, která vás rozpláče. :)

mrvikovak

Poslechnuto jako audiokniha. Měla jsem strach, že jelikož znám film, tak mě kniha možná nebude bavit. Opak je pravdou. Byla výborná a tím víc oceňuji jak skvěle byl podle ní natočen film.

Fideidefensor

Zelená míle je rozhodně literatura těch nejvyšších standardů. Jako vždy u Stephena Kinga musím ocenit takřka dokonalé prokreslení jednotlivých postav, kterých je jen pár a čtenář tak má šanci každého důkladně poznat a porozumět mu.
Myslím, že výhodou pro mě bylo, že jsem knihu četl bez toho, abych viděl film. Autor mě tak až do poslední chvíle udržel napjatého. Tady se ale dostávám k, pro mě, hlavnímu záporu, a svým způsobem i kladu, díla. Děj je silně předvídatelný a čtenář už po první kapitole dokáže poměrně přesně odhadnout, jak každá postava skončí. V tom ale tkví i celé kouzlo, protože konec to rozhodně není dobrý a člověk by si strašně přál, aby to mohl jakkoliv změnit. S každou další stranou je ale více a více jasné, že k žádnému zvratu nedojde a na čtenáře tak může plnou vahou dopadnout obrovský pocit bezmoci, který z této dějově velmi plytké knihy dělá horor, jenž si stojí za to přečíst.

Midwichské kukačky
Midwichské kukačky