Zelená lékárna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha o léčivých rostlinách v minulosti a nedávné současnosti. Rovněž o sběru rostlin, jejich sušení, skladování. Knihu přeložil, upravil a doplnil RNDr. Karel Beneš. Třetí vydání.

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96945/zelena-lekarna-96945.jpg 4.126
Žánr
Literatura naučná, Zdraví
Vydáno, Lidové nakladatelství
Orig. název

Zeljonaja aptěka, 1980

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Zelená lékárna

Přidat komentář
medlovice
28. března

Velmi často do ní nahlížím, můj rádce a poradce.

akwarium
17.02.2017

V kapitole "Stručná historie herbářů v Čechách, na Moravě a na Slovensku" knihy "Herbář léčivých rostlin" autorů Janča a Zentrich jsem narazila na následující informaci: "Vyloženě nešťastným počinem Lidového nakladatelství v Praze bylo vydání herbáře nazvaného Zelená lékárna. Český překladatel si počínal příliš svérázně, takže z původního díla ruského autora Rubcova zůstalo jakési nepodařené torzo. Některé byliny vypustil, jiné přidal a navíc uvedl některá chybná tvrzení."


whack
07.02.2017

Popis 65 druhov byliniek a iných rastlín a ich využitia. Každej rastline sú venované 3 strany s podrobných popisom a jedna strana s obrázkom. V knihe sa píše najmä o liečivom a potravinárskom využití (na čaj a tak), nie je spomenutá možnosť priamej konzumácie, napríklad zamiešanie čerstvých listov alebo kvetov do šalátu, čo je škoda. Ide o atlas rastlín, nie o bylinkový receptár.

mirca5
15.04.2014

Určitě zajímavá kniha.

WEIL
27.11.2011

Kniha předního ruského odborníka na léčivé rostliny. Proč jsou léčivé? I na tuhle otázku v knize odpovídá. rovněž varuje před jedovatými rostlinami a dává doporučení kdy sbírat léčivé rostliny.

Doporučujeme

Velmi osobní kniha o zdraví
Velmi osobní kniha o zdraví
Jez a běhej
Jez a běhej
Labyrint pohybu
Labyrint pohybu
Břicháč Tom
Břicháč Tom