Zelená lékárna

Kniha o léčivých rostlinách v minulosti a nedávné současnosti. Rovněž o sběru rostlin, jejich sušení, skladování. Knihu přeložil, upravil a doplnil RNDr. Karel Beneš. Třetí vydání.

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96945/zelena-lekarna-96945.jpg 4.132
Literatura naučná, Zdraví

Vydáno: , Lidové nakladatelství

Zeljonaja aptěka, 1980

Kniha Zelená lékárna

Naďa2411
07.04.2021

I já jsem si dala v knihovně tuto knihu mezi přední knížky, ráda se k ní vracím na jaře, kdy se příroda probouzí a inspiruji se bylinami a jejich účinky.

zazvorek
12.02.2021

Zda jsou tam některé nepřesnosti, to zatím moje skromné znalosti nezaznamenaly, sem tam je zřejmě už něco překonáno, ale informačně je to dost nabité a ohledně léčivých látek a účinků jednotlivých rostlin užitečné.

medlovice
28.03.2020

Velmi často do ní nahlížím, můj rádce a poradce.

akwarium
17.02.2017

V kapitole "Stručná historie herbářů v Čechách, na Moravě a na Slovensku" knihy "Herbář léčivých rostlin" autorů Janča a Zentrich jsem narazila na následující informaci: "Vyloženě nešťastným počinem Lidového nakladatelství v Praze bylo vydání herbáře nazvaného Zelená lékárna. Český překladatel si počínal příliš svérázně, takže z původního díla ruského autora Rubcova zůstalo jakési nepodařené torzo. Některé byliny vypustil, jiné přidal a navíc uvedl některá chybná tvrzení."

whack
07.02.2017

Popis 65 druhov byliniek a iných rastlín a ich využitia. Každej rastline sú venované 3 strany s podrobných popisom a jedna strana s obrázkom. V knihe sa píše najmä o liečivom a potravinárskom využití (na čaj a tak), nie je spomenutá možnosť priamej konzumácie, napríklad zamiešanie čerstvých listov alebo kvetov do šalátu, čo je škoda. Ide o atlas rastlín, nie o bylinkový receptár.

mirca5
15.04.2014

Určitě zajímavá kniha.

WEIL
27.11.2011

Kniha předního ruského odborníka na léčivé rostliny. Proč jsou léčivé? I na tuhle otázku v knize odpovídá. rovněž varuje před jedovatými rostlinami a dává doporučení kdy sbírat léčivé rostliny.

Proč spíme
Proč spíme