Zelená jako smaragd

Zelená jako smaragd https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148279/bmid_zelena-jako-smaragd-148279.jpg 5 2089 365

Drahokamy série

< 3. díl

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dechberoucí úprk do minulosti a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování – a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

Pedruska01
Pedruska01
01.11.2019 5 z 5

A Drahokamy mám za sebou. Tahle zpětně nevím, proč jsem s tím tak otálela a oddalovala to. Ještě jednou díky za to doporučení, které jsem dostala. Bylo to skvělé. Opět se to četlo hrozně rychle a vážně dobře. Ten styl vyprávění mi neskutečně sedl. Úroveň kvality si to udrželo na plné čáře po celé tři díly. Jsem moc ráda, že jsem mohla autorku poznat, protože vytvořila něco báječného, čtivého, lákavého, promyšleného. Smekám před jejím mozkem. A už teď se těším na další její počiny.
Gwendolyn, hlavní hrdinka, kterou jsem měla tak ráda byla i v poslední fázi/díle výborná. Z toho celého tajemného "haló", respektive tajemství jsem se dozvěděla mnohé a upřímně mě to hrozně překvapilo - i nad charakteristiku a smysl příběhu. Bylo tak dost okamžiků, kdy jsem se nad tím pozastavila a vypadlo ze mě jen - cože? Samozřejmě nemohu zapomenout zmínit Gwendolyniny vtipné a dost trefné prupovídky, které to vždycky tak příjemně odlehčily.
Gideon v tomto díle byl už jenom takové zlato, které se Vám už dávno zapsalo do srdce a odpustili byste mu všechno. Na konci si pro nás připravil další z mnoha tajemství a překvapení, které mě dostalo, ale ve finále se to vlastně hodilo.
Musím se přiznat, že mě ještě zajímala dvojice Falk a Grace. Vypadalo to zajímavě a místo pro další rozvoj tu byl, především v mé hlavě. :D Měla jsem radost i za Leslie a Raphaela. A vlastně i za Lucy a Paula.
V tomto psaném díle je největší odchylka od filmové verze, která je hodně podařená, za tím si stojím, ale oba závěrečné díly byly i tak každý moc dobrý.
Příběh mi dal mnohá dobrodružství, tajemství, překvapení. Byl proložený vtipem a romantikou. Byl to trochu napívaný, ale přesto oddechový příběh. Líbilo se mi to a hodně bavilo. Udrželo mě to tak, že jsem všechny knihy spolkla takřka naráz. I když je v dnešní době už mnohem víc příběhů o cestování časem, tak tenhle stejnak považuju za velmi povedený originál. Jsem moc spokojená, hrozně milá série. Celé tohle dílo jednoznačně doporučuju a hodnotím všemi hvězdami. :)

Pejuška
Pejuška
28.10.2019 5 z 5

Tak, další série pokořena, jsem nadšena. Nevěřila bych, že mě to tak moc chytne, ale stalo se. Konec byl překvapivý, určitě bych netipovala, kdo je ve skutečnosti pan hrabě. Celá zápletka s chronografem byla velice dobře promyšlená. Ale stejně nejlepší byl Xemerius :)
Sérii můžu jen a jen doporučit.

kyticka152
kyticka152
11.10.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila a čtení mi rychle utíkalo před očima. I když psychické výlevy Gwendolyn jsem občas nezvládala. Konec mě trošku zkalamal. Na druhou stranu od typické slaďárny se velké konce moc neočekávají. Doporučuji k přečtení

nikiss76
nikiss76
01.10.2019 3 z 5

Poslední díl mě už tolik nebavil, klíčové momenty v ději byly hodně předvídatelné a styl dialogů byl pro mladší cílovou skupinu. Nevím, dva předchozí díly mi přišly více čtivé.

Dela90
Dela90
17.08.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem. Zamilovala jsem se do této série a musím říct, že knižní zpracování je lepší, než to filmové. Xemerius bezkonkurenční, věčně jsem byla vysmátá od ucha k uchu. Gideon, Gwen, Leslie, Lucy, Paul všechny jsem si zamilovala. Až je mi líto, že kniha nemá pokračování. Nicméně musím podotknout, že nápad s 12ti drahokamy a cestování v čase je dokonalý. :-)

Kami97
Kami97
02.08.2019 5 z 5

Po naprosto skvělém prvním díle, který mě ihned vtáhl do děje a druhém díle, který byl podle mě ne zrovna povedený jsem se trochu obávala se do tohoto pustit. Ale jsem ráda, že jsem to udělala. Byl to krásný závěr série, kniha dobře plynula a neměla hluchá místa. Zamilovala jsem se do Gideona :) K sérii mě dovedly filmy, ke kterým se budu ráda vracet.

Svica
Svica
29.07.2019 4 z 5

Je to taková červená knihovna pro školačky, ale neubírá to knize na kráse. Jednoduché, příjemné a hlavně zábavné čtení u kterého se připitomněle hihňáte a červenáte. Třetí díl, krásně všechno završil a určitě stojí za přečtení celá série.

Nia ^^
Nia ^^
10.07.2019 5 z 5

Za mě úžasná série, která si vás připoutá až do samého konce (s každým dílem byl můj čtenářský prožitek o to větší) :3 Doporučuji pro milovníky románů s kapkou historie, pro léto je tahle série jako stvořená (a to ještě nemluvím o těch dechberoucích obálkách)!

vinebitch
vinebitch
18.06.2019 5 z 5

Krásný závěr k povedené trilogii :) všechny knihy se četly jako po másle a rozhozdě si ji přečtu minimálně ještě jednou

Saryinka
Saryinka
02.06.2019 5 z 5

Skvělé zakončení série. Moc jsem si všechny knihy oblíbila.
Jediné co mě snad trošku mrzí je, že autorka nerozvinula a detailněji nepopsala konec. Prakticky tam není nic řečeno o Gwendolyn ani o Gideonovi, a to mě sakra mrzí. Určitě bych ocenila třeba jednu nebo dvě kapitoly ještě.
Určitě se k sérii zase vrátím, bylo to skvělé počtení.

KatkaB77
KatkaB77
17.05.2019 5 z 5

Oddechové milé čtení pro dívky. Skvěle napsané, čtivé.

maja11231
maja11231
02.05.2019 5 z 5

Úžasná zakončení skvělé série

Alethea_k
Alethea_k
25.04.2019 5 z 5

Pohádka o cestování časem skončila. Kniha opět neuvěřitelně rychle utekla. Jediné co se mi nelíbilo byl konec. Čekala bych, že se něco vysvětlí, odkryjeme více minulost, záměr nesmrtelnosti a celkově pomalejší rozuzlení. Přišlo mi, že to chce mít autorka už rychle za sebou, takhle nepůsobí kniha celistvě.
Filmy jsou oproti knižní sérii jiné, ale paradoxně z hlediska akce mnohem lepší. Celkově se mi konec ve filmu líbil více.

Vendulik
Vendulik
17.04.2019 5 z 5

Poslední díl mě bavil uplně nejvíc. Konečeně tam bylo něco malo o vztahu dvou hlavních hrdninů a konečně taky napětí :D Za mě dost dobré.

cerna.pet
cerna.pet
03.04.2019 4 z 5

SPOILER....No... tak prvni dve knihy byli fajn. Tento dil pro me byl ale trochu zklamani. Konec deje je odflaknuty,ukonceny nahonem,prisel mi i nevyrceny konec . Cekala jsem trochu konec jako sladarnu ktera se prolinala celou knihou. Nemluve o spoustu nevyresenych otazkach jako jak to vse vysvetlili strazcum kdyz se vratili,jak to prijali a co dal kdyz uz zadne tajemstvi neni, ... naopak jine zbytecnosti jako pyzamo je vysvetlen do podrobna. Ke konci uz me trochu zlobilo jak je Gwendolyn prihloupla a bez nejlepsi kamaradky by si nejspis neskrtla.

Čtenářka602
Čtenářka602
02.04.2019 5 z 5

Wow!! OMG!!! Toto byla pecka!! Xemerius, James, Lucy a Paul.. toto byli NEJ postavy (pokud nepočítám Gideona s Gwenny).. Jediná věc, mohli se s Gideonem
( jako Gwen) dát dohromady dřív. Konec úplně super, nečekala jsem, ale co. Aspoň to bylo víc tajemný. Je mi líto Charlotte, sice to je husa, avšaj to zlomené srdce.. Oceňuji, že si dala autorka tu práci a nejspíš hledala hraběte Saint Germaina v důvěryhodných zdrojích. Kniha je celkově napsaná krásně, kdyby jsem ,ale začala např. tímto dílem asi vše nepochopím. Rozhodně ta kniha není napsaná tak, že autorka vstala a začala ji psát 5 min. probuzení.

Všem doporučuju!!!

petrulka
petrulka
26.03.2019 4 z 5

Tohle je prostě pohodička. Žádné velké nervy, stres, nervy drásající okamžiky..spíš legrace. Fakt se mi série líbila, je úplně jiná, než jiné v tomto žánru.

Lenka_S
Lenka_S
10.03.2019 4 z 5

Tahle série vůbec nebyla špatná :-). I třetí díl byl čtivý a osoba hlavního záporaka mě docela překvapila. Autorce se povedlo dokonale utajit jeho identitu.

Paja_Reine
Paja_Reine
03.03.2019 5 z 5

Ach, ano. Celou sérii jsem měla přečtenou strašně rychle, už jen z toho důvodu, že jsem ji musela číst naprosto všude. Tahle kniha nebyla výjimkou.
Největší ránu mi zasadila autorka, když odhalila zásadní informace ohledně Gwendolyn a jejích rodičů. Samozřejmě celý průběh knihy byl velmi čtivý a milý, a tak jsem si myslela, že konec bude takový ten šťastný a pohádkový. Což byl, opravdu. Jen Kerstin Gierová ho napsala, jako by už se jí do toho psaní ani nechtělo. Byl hrozně slabý. A navíc po tom všem, co jsme si s hlavní hrdinkou prožili, jsem to čekala trochu víc do detailu popsáno.
Jinak jsem velmi spokojená.

Strážkyně-žab
Strážkyně-žab
23.02.2019 5 z 5

Moc pěkný fantasy příběh se šťastným koncem, který jsem jen hltala. Celou trilogii rozhodně doporučuji!