Zebra a jiné povídky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Povídky o dětech a mladých lidech na prahu dospělosti, kteří se setkávají s prvními nárazy života. V šesti povídkách se děti v pubertě vyrovnávají s prvními vážnými problémy. Jejich setkání s bolestí a smutkem je pro ně v těchto letech rozhodující, ať už jsou to následky úrazu, zklamání z reakce rodičů na vážný problém, šok ze smrti kamaráda, setkání s násilím a agresí, boj o uznání vlastní suverenity. Všechny tyto situace řeší autor s velkou moudrostí a porozuměním. (www.mlp.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/97037/zebra-a-jine-povidky-97037.jpg 4.313
Žánr
Literatura světová, Povídky
Vydáno, Volvox Globator
Orig. název

Zebra and other stories

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Zebra a jiné povídky

novecento
30.04.2017

Tato útlá kniha obsahuje 6 povídek, které vás nezklamou. Potok je vydal ve svých 69 létech a je v nich vyzrálost spisovatele. Již neřeší problémy židovské komunity, ale je zde povznesen nad všemi sférami lidského bytí, které dovede mistrně zaznamenat. Nejsilnější náboj má dle mne úvodní povídka Zebra, kde náhodné setkání mladého, třináctiletého chlapce s malířem-vietnamským válečným veteránem změní chlapcův pohled na smysl života. Těm z Vás, kteří s citlivou duší prožívali závěr tohoto příběhu doporučuji přečíst také krátkou povídku ,,In memoriam,, od Ray Bradburyho z knihy O půlnoci tancoval drak.
P.S. Rozhodl jsem se pro ***** Život je někdy takový, že není nutno více mluvit, nebo psát a Chaim Potok to v této knize dokázal.

Autor a jeho další knihy

Chaim Potok
americká, 1929 - 2002

všech 12 knih autora

Kniha Zebra a jiné povídky je v

Přečtených24x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce7x
Chystám se číst3x
Chci si koupit2x
dalších seznamech1x