Zebra a jiné povídky

Povídky o dětech a mladých lidech na prahu dospělosti, kteří se setkávají s prvními nárazy života. V šesti povídkách se děti v pubertě vyrovnávají s prvními vážnými problémy. Jejich setkání s bolestí a smutkem je pro ně v těchto letech rozhodující, ať už jsou to následky úrazu, zklamání z reakce rodičů na vážný problém, šok ze smrti kamaráda, setkání s násilím a agresí, boj o uznání vlastní suverenity. Všechny tyto situace řeší autor s velkou moudrostí a porozuměním. (www.mlp.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/97037/zebra-a-jine-povidky-97037.jpg 4.313
Literatura světová, Povídky
Vydáno, Volvox Globator

Zebra and other stories

Kniha Zebra a jiné povídky

novecento
30.04.2017

Tato útlá kniha obsahuje 6 povídek, které vás nezklamou. Potok je vydal ve svých 69 létech a je v nich vyzrálost spisovatele. Již neřeší problémy židovské komunity, ale je zde povznesen nad všemi sférami lidského bytí, které dovede mistrně zaznamenat. Nejsilnější náboj má dle mne úvodní povídka Zebra, kde náhodné setkání mladého, třináctiletého chlapce s malířem-vietnamským válečným veteránem změní chlapcův pohled na smysl života. Těm z Vás, kteří s citlivou duší prožívali závěr tohoto příběhu doporučuji přečíst také krátkou povídku ,,In memoriam,, od Ray Bradburyho z knihy O půlnoci tancoval drak.
P.S. Rozhodl jsem se pro ***** Život je někdy takový, že není nutno více mluvit, nebo psát a Chaim Potok to v této knize dokázal.

Chaim Potok
americká, 1929 - 2002

všech 12 knih autora

Kniha Zebra a jiné povídky je v

dalších seznamech1x