Ze zoufalství

Ze zoufalství https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27875/bmid_ze-zoufalstvi-Tmt-27875.jpg 4 101 11

Mathew Pittmen se chystá spáchat dokonale připravenou sebevraždu, protože mu zemřel syn Jeremy a manželka ho opustila. Vyrovnal své dluhy, napsal vysvětlující dopis a závěť, požádal o legální držení zbraně a právě se chystá stisknout spoušť. Jeho myšlenky přeruší zvonění telefonu...

Literatura světová Horory
Vydáno: , Alpress , OSNA - Ostravské nakladatelství

Desperate Measures , 1994

SalemJohn
16.04.2024 4 z 5

Táto Morrellová kniha je parádna.. Obsahom, formou i celkovým prevedením. Je to v podstate príbeh plný klišé, ale je to klišé, ktoré máme radi, a ktoré zaručene pobaví. Napätie, akcia, láska, adrenalín.. Proste zručne namiešaný koktail ako vystrihnutý z Tri dni kondora, Pohľadu spoločnosti Parallax, Výstrelu či z ďalšieho kultového filmu Všetci prezidentovi muži. Trošku úsmevne pôsobí „barlička“ ktorú Morrell využil – novinár v minulosti vždy robil rozhovor s niekým, kto mu dal potrebné znalosti a informácie, ktoré potom umne využil vo vypätých scénach. Ale ani to nevadilo plynulosti a zábavnosti samotného príbehu.
Malý spoiler na záver: u Morrella to hlavný hrdina novinár i jeho snúbenica napriek politicko-mocenskému systému a prvotriednym zabijakom prežijú a hajzli sú potrestaní ! Veľká škoda, že u nás na Slovensku v reále to tiež neskončilo podobným happyendom..
RIP Jano & Martina

m2056
07.09.2023 5 z 5

Příběh se čte dobře jsou tam i nečekané věci stojí za to číst.

Meda77
22.11.2021 4 z 5

Autor patří mezi moje top, dobře se mi u něj vypíná a relaxujte. Tato kniha je malinko slabší, ale pořád nadprůměr. Drtivá většina Morrellových knih si udržuje vysokou kvalitu ve svém žánru.

kokrokr
11.10.2021 3 z 5

Hrdina příběhu prchá před zabijáky a hledá důvod proč má být odstraněn. Dobrý průměr.

Mirka2778
11.07.2018 3 z 5

Dobře napsáno, ale příběh jsem od tohohle spisovatele četla už lepší.

hana4834
28.03.2018 5 z 5

řekla bych že toto je nejlepší dílo Morrella

Klamm
08.04.2017 4 z 5

Skvělý název a obal!
Obsahem je docela dobré schéma, oddychového politického thrilleru, protkaného melancholií nad ztrátou autorova syna. Akce mi tam nepřišly zas až tak bravurně popsané, oproti jiných Morrellovkám. Nicméně, opět vhodný námět pro béčkový filmeček s Brucem Willisem v hlavní roli.
80%

hankapimi
07.07.2013 4 z 5

Knížky Davida Morrella mám ráda, kromě překvapivých zvratů v ději a přibývajích mrtvol se autor v této knize věnuje také velmi pečlivému vykreslení duševního stavu hlavní postavy Mathewa Pittmena. Od promyšlené a pečlivě připravené sebevraždy, přes boj o vlastní život při úsilí dopídit se pravdy, až k překvapivé touze zůstat naživu, Happy End a rozvíjející se nový vztah....
Nicméně Bratrstvo růže a Bratrstvo kamene se mi líbilo víc...

čef
23.08.2012 5 z 5

Román pro mužské čtenářstvo - lásky poskrovnu, mrtvol a akce více než dost. Žádná velká hlubinná psychologie, jen několik neobtěžujících náznaků. Takže vše jak je deklarováno - thriller pro chvíle pohody!

Caelos
30.11.-0001 4 z 5

Davida Morella jsem objevil poměrně nedávno, ale i tak jsem už stihl přečíst podstatnou část jeho tvorby. Většina se jich vyznačuje napínavým dějem, akcí a překvapivými zvraty. Ze zoufalství je imho slabší kousek, Matt Pitman mi k srdci příliš nepřirostl. Pořád se ale jedná o nadprůměrný krimithriller.

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

.......další bomba z pera davida morrella - tenhle thriller si zaslouží plné bodové ohodnocení

Kniha Ze zoufalství je v