Ze života sardinky

Ze života sardinky https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170320/bmid_ze-zivota-sardinky-bmw-170320.jpg 5 4 2

Autorovu autobiografickou pečeť nese vyprávění osmnáctiletého dělnického chlapce Arthura Haggerstona o letech dospívání, poznamenaných jeho čistým postojem k životu a silnou citovou vazbou k matce. Chaplinův román může být nazýván citovou výchovou mladého současníka.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

The Day of the Sardine , 1961

Koka
26.10.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem v posledních letech četla. I když jsou málem všechny postavy příběhu dělníky a jejich pracovní podmínky, vztahy či mzdy hrají v příběhu velikou roli, jde tam o mnohem více, než jen o ubíjející život nekvalifikovaných kluků, mužů, které těžká fyzická práce, absence životních perspektiv a ztráty, samé ztráty ... zahnaly do kouta tak, že pro mnohé z něj není návratu. "Byl to celej souhrn okolností, které vás předurčej k neúspěchu dřív, než se máte čas votočit."
Pellarovy odvedli při překladu standardně vynikající práci, přesto mi pár slov či žargónových formulací nebylo jasných - patřily asi k té době.
Doporučuji.

babicka_amalka
18.02.2017 5 z 5

jedna z mých oblíbených knih

anglická literatura sociální spravedlnost

Autorovy knížky

Sid Chaplin
anglická, 1916 - 1986
1972  90%Ze života sardinky

Kniha Ze života sardinky je v