Ze života rodiny Horáčkovy

Ze života rodiny Horáčkovy https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26248/ze-zivota-rodiny-hor-26248.jpg 4 14 4

Anička chodí první rok do školy. Jednoho dne chce tajně rozemlít v mlýnku na kávu vitaminy, které jí nutí maminka a skřítek, který v mlýnku bydlí, jí zmenší rodiče. Jak to Anička všechno zvládne? Kdo chce vědět víc, ať otevře tuhle veselou knížku.

muchomurka
05.10.2023 4 z 5

Knížka mě kdysi něčím zaujala, tak jsem ji měla na seznamu. Nedávno jsem ji objevila za pár korun, tak jsem to riskla a koupila ji. A nelituji. Příběh se mi líbil a co teprve Bambulce, která se u něj smála na celé kolo a v podstatě trvala na tom, že jí knížku musím přečíst najednou.
Příběh měl spád, nápad a ten jazyk, ten jsem si užívala. Jen jako dospělá bych tam ocenila více vysvětlení, víc dotáhnout/prohloubit některé nápady. A závěr bych také snesla méně náhlý. Ale jinak moc fajn čtení.
A souhlasím s komentářem Kleny.

*-*Kleny*-*
03.12.2020 4 z 5

První myšlenka, která mě napadla po přečtení knihy, byla, že by z toho byl pěknej večerníček.
Jak už jsem jednou někde psala. Moc nečtu dětské knihy, protože mi vadí, že většinou postavy v nich nejednají reálně nebo neúměrně svému věku. (Samozřejmě ne, pokud je na tom postavený děj knihy.)
Tady mi vadilo, že rodiče se z ničeho nic zmenšili, ale vůbec jim to ani nějak nevadilo, ani to neřešili, ani se nesnažili nějak přemýšlet jak se to stalo a co to způsobilo.
Každopádně hodnotím pěkný nápad, hezky napsané a vtipné.
Dále oceňuji krásná, vtipná, neobvyklá přirovnání a pěkné nápady na prostředí, kde se děj odehrává.
Trochu mi vadil větší formát knihy (už jsem si odvykla) a taky trochu lesklejší papír (mám radši ty matné), ale to neubírá na kvalitě psanému textu.

Barza
07.10.2020 3 z 5

Úsměvný pohádkový příběh pro začínající čtenáře nebo k předčítání menším dětem. Maminka má strach, že její drobná Anička se ve světe ztratí, proto jí nutí různé vitamíny. Anička vymyslí, jak se práškůzbavit, semele je na starém kávovém mlýnku, tím probudí skřítka, který ale poplete kouzlo a Aniččiny rodiče zmenší příliš. Anička je te´d proti nim veliká, ale nese to s sebou spoustu problémů. Nejtěžší je zůstat v utajení před zvědavou upovídanou sousedkou. Spolužačka ale tajemství odhalila a tatínek musel předstírat, že je panáček. Ještě větší potíže nastávají, když si panáčka holčička odnese s sebou domů. Jak se maličký tatínek zvládne vrátit? Jednoho ani nenapadne, do jakých prekérních situací se mohou Horáčkovi dostat. Předčítala jsem dětem a líbilo se nám to všem.

ThrisaManx
22.05.2016 5 z 5

Tahle knížka mě vždycky hrozně moc bavila, ráda jsem si třeba jen tak prohlížela krásné ilustrace a obrázky nebo si jen četla některé části příběhu. Bylo to milé. Mile veselé a vtipné. O malé Aničce, která svou výškou trápila své rodiče. Za pomocí kouzelného skřítka je proto nechala zmenšit, aby jim pak připadala sama vyšší. No, moc to nedopadlo. Příběh byl vážně vtipný a určitě potěší každé dítě i jeho rodiče.