Ze života knihomolky

Ze života knihomolky https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416922/bmid_ze-zivota-knihomolky-Nje-416922.png 4 814 240

Knihomolky všech zemí, spojte se! V tramvaji koukáš lidem přes rameno, jen abys zjistila, jakou knížku právě čtou. Než aby sis koupila něco na sebe, raději utratíš celé kapesné v knihkupectví. Tajně (a někdy i naprosto veřejně) čicháš ke svým novým knižním úlovkům. Nejlepší večírek je pro tebe ten, kdy všichni sedí tiše u stolu a čtou si. Zkrátka čteš všude, všechno a pořád, a když zrovna nečteš, o knihách si aspoň povídáš. Poznáváš se? V tom případě je knížka Ze světa knihomolky další povinnou položkou na tvém reading listu. U každé stránky tohoto vtipného a milého komiksu se budeš potutelně usmívat a říkat si, že hlavní postava je snad napsaná přímo podle tebe.... celý text

Humor , Komiksy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CPress

Book Love , 2019

Meg1
Meg1
03.11.2021 5 z 5

Pro všechny Knihomoly by to měla být povinná četba a nejen pro ně, ale i pro jejich okolí, aby konečně pochopilo, že knihomolové knihy nečtou, oni jimi žijí!
Je to nejmilejší komiks na světě :-)

martineden
martineden
20.10.2021 5 z 5

Roztomilá záležitost! Jsem nadšena. V jednoduchosti je síla. A nedejte plný počet, když je to vaše autobiografie.

Romča11
Romča11
11.10.2021 5 z 5

Tenhle komiks je geniální! Debbie Tung umí krásně a přesně vystihnout a vykreslit situace, ve kterých se knihomol(ka) často ocitá. Z jednotlivých komiksů na vás dýchne ta atmosféra té situace a pokud jste knihomol, řeknete si "Tohle jsem přesně já!"
Já se třeba našla ve skoro každé situaci. Navíc to pak knihomolům dává pocit, že v tom nejsou sami. Že existuje minimálně jeden další člověk, který takové situace a emoce zažívá. A to je velmi důležité. Knihomol se potom necítí tak osaměle a jako podivín.
Komiks je navíc velmi vtipný, nejen u jednoho jsem se nasmála.
Nejkrásnější na tomto komiksu je ale jeho kresba. Debbie Tung umí kreslit přesně a nádherně a několikrát jsem se zastavila u jednotlivých stránek a jen si prohlížela všechny detaily jednotlivých kreseb a obdivovala to. Opravdu nádherné.
Tenhle komiks je prostě geniální. Obsahuje naprosto vystihující situace, ve kterých se časem ocitne každý knihomol. Pokud knihomol jste nebo s nějakým žijete, doporučuji! Najde se/ho v tom!

Sirina
Sirina
20.09.2021 4 z 5

Konečně si nepřepadám jako nejdivnější člověk na světě! Skvělá kniha na pobavení a odreagování.

Ďumbierka
Ďumbierka
01.09.2021 4 z 5

Oddychové pohladenie po duši knihomoľky. Čítanie som si užila.
Čítala sa fajn aj ako ekniha, za to som rada :)

lištička123
lištička123
29.08.2021 5 z 5

Pro knihomola jako jsem já pohlazení po duši. Bavila jsem se.

Bettybook
Bettybook
25.08.2021 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem jako Introvertka v hlučném světě. Debbie Tung boduje svými nápaditými a výstižnými situacemi.

knihomolka27
knihomolka27
13.08.2021 5 z 5

Velmi pěkné a úsměvné počtení pro pravé knihomoly. Díky této knize si aspon můžu říkat, že nejsem zas tak divná jak jsem si myslela... a to je samozřejmě úleva. S většinou věcí se bez větších protestů naprosto ztotožnuji a mluví mi naprosto z duše... pár věcí jde trochu mimo mě - jako například pití a jezení během čtení... mě to prostě trochu ruší a odvádí pozornost od čtení, takže to moc často nepraktikuju. Jo, a taky si neumím představit, že bych si četla ve vaně... jelikož bych měla neustále pocit, že mi tam ta knížka spadne a celá se promočí...natož kniha z knihovny. A také mi nedělá problém knihy prodávat, samozřejmě ty co si už nikdy nepřečtu, jelikož mě nezaujaly... aspon za ně dostanu peníze a za ty si koupím hádejte co.....nové knížky.

A nakonec mého hodnocení chci jen říct, že je naprostá pravda, že jakmile jednou začnete číst, tak už s tím nikdy nepřestanete....je to vztah na celý život. Vy a knihy forever. A díky za to, jelikož knihy jsou tím nejlepším lékem na deprese ze všech.

Covenant
Covenant
10.08.2021 4 z 5

Vlastně je to velmi chytré tím, že to cílí přímo na čtenáře. Často se některé pointy opakují ( jen s jiným vizuálem ), ale člověk to tak s lehkostí projde, že mu po prolistování, uvízne lehký úsměv na rtech.

Jara.v
Jara.v
05.08.2021 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo. Docela jsem se v tom i viděla. Sice nejsem až tak osedla knihami, ale jak to jen jde, tak mám nějakou v ruce a čtu. Hezké kresby a velice výstižně napsané. Člověk tam ale najde i ponaučení a další tipy na čtení. Ale je fakt, že když má člověk někoho s kým si může o knihách povídat, tak je to veselejší.

huhuhu
huhuhu
22.07.2021 5 z 5

Dokonalé! Ve spoustě situací jsem se našla. (Třeba to zklamání, když musím někde čekat, a nemám co číst. Nebo balení spousty knih na cesty. Čtení více knih najednou. Čtení kdekoliv...) Milé, vtipné, se skvělými obrázky.
Přečetla jsem v autobuse cestou z práce (a knihovny) domů. Úsměvné bylo, že vedle mě seděla paní, která taky náruživě četla. (A ano, dívala jsem se jí přes rameno, abych zjistila, co čte.) Doma se na komiks hned vrhla moje 10letá dcera, taky (začínající) knihomolka.
Myslím, že přečtu ještě několikrát, než vrátím do knihovny. :-)

Gabux
Gabux
30.06.2021 2 z 5

Tyhle komiksy jsou rozhodně roztomilé, často úsměvné a rozhodně je na nich něco pravdy.

Tak proč jen 2,5*?
- Papír je dost tlustý a špatně se mi v knize listovalo
- Nevyhovoval mi font. Špatně se mi to četlo.
- Nepřišlo mi to zas tak vtipné. Občas mi to trochu zavánělo trapností.
- Některé věci mi přišly dost přehnané. A malinko mi občas přišlo, že se hází trochu negativní světlo na čtenáře.
- Žije to hodně ze stereotypů.
- Na to, kolik humbuku kolem knihy bylo, to nebylo zase tak něco extra.
- Více bych to ocenila jen v elektronické podobě. Přijde mi to jako Škoda papíru tato kniha.

Kniha není špatná. Ale jsou to obyčejné komiksy, kterým by, za mě, bylo líp na internetu.

Renatka11
Renatka11
13.06.2021 5 z 5

To je tak milé a přesné! Ráda odpouštím i občasné přeskakování a opakování. Zaujalo mě, že se s Debbie shodujeme z víc než poloviny na seznamu úžasných knih, stejně jako v zálibě v očichávání knih. Jen ja před novými preferuju ty starší. :)

Alethea_k
Alethea_k
13.06.2021 3 z 5

Spousta věcí na mě sedí, ale oproti ostatním si nemyslím, že je to něco extra :) Neurazí, nenadchne...

Dela90
Dela90
12.06.2021 5 z 5

Taková knihomolská jednohubka ve stylu komiksu. Měl by si ji přečíst každý knihomol a garantuju Vám, že minimálně v 50 % knížky se poznáte. Já se tedy poznala a taky jsem se dost nasmála. A koukám, že čmuchaní k novým knihám a dávání přednost klasickým knížkám před čtečkou knih nemám jenom já. A dneska jsem si díky této knize připomněla, že pokud mám čtecí krizi jako teď, je potřeba začít číst něco takového. A tohle je přesně ono, božská oddechovka. Děkuji autorce za ni.

madlenka3189
madlenka3189
11.06.2021 3 z 5

Sbírka vtípků o knihomolech. Místy zábavné, místy trochu méně, ale pobavila jsem se. V hodně případech jsem poznala samu sebe a kniha rozhodně neurazí žádného čtenáře. Hodnotím 3 hvězdami - ocenila bych trochu větší kreativitu, ale možná jen srovnávám s komiksy, které jsem v poslední době četla a byly perfektní.

Lucina88
Lucina88
24.05.2021 5 z 5

Tak strašně roztomilé!

Woman
Woman
22.05.2021 4 z 5

Tahle knížka je báječná. :-) vtipné a pěkně nakreslené...

ZuK1
ZuK1
22.04.2021 5 z 5

Milé a úsměvné čtení na pohodové odpoledne :-).

Renushka
Renushka
16.04.2021 5 z 5

Mám pocit, jako by byla o mně. Naprosto parádní kniha!