Ze života fauna

Ze života fauna https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183681/ze-zivota-fauna-183681.jpg 5 10 2

Krátký román z roku 1953, který se zabývá německým měšťáctvem v době národního socialismu. Děj zabírá údobí válečných let 1939–1944 a je rozčleněn na tři části: únor 1939, květen/srpen 1939 a srpen/září 1944. „Faun“ je Schmidtovo mistrovské dílo, v němž plně rozehrává celý svůj autorský rejstřík: osobní naléhavost výpovědi, vyhraněný životní postoj, předurčený jednak osobními dispozicemi, jednak určujícími válečnými zážitky, dějinný pesimismus, kdy pro lidstvo, v jeho očích nenávratně směřující ke zkáze, vidí jedinou možnou záchranu díky umění a kultuře vzdělanosti. To vše je podáváno s jazykovou bravurou a novátorstvím, které nemá obdoby – přitom není samoúčelné. Román je zdařilé tvůrčí gesto, jímž Arno Schmidt skvělými jazykovými prostředky vytváří jedinečný portrét doby i jednotlivce. Přeložila Michaela Jacobsenová.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Opus (ČR)

Aus dem Leben eines Fauns , 1953

aquarius555
29.08.2020 5 z 5

Sugestívny popis bombardovania, ktorý začína na strane 89, je jedna z najlepšie napísaných akčných scén akú som kedy čítal.

Montezuma
26.09.2014 3 z 5

Mně to přišlo jako výplod sice nesmírně vzdělaného, ale pořád grafomana. No nic, člověk nemůže pochopit všechno, že. Pamatuju si, jak se nám kdysi zasekla jehličková tiskárna; úprava textu vypadala stejně jako Ze života fauna.

německá literatura

Arno Schmidt
německá, 1914 - 1979
2011  89%Leviatan
2014  100%Brandovo blato
2013  90%Ze života fauna
2015  100%Jezerní krajina s Pocahontas
2012  90%Cesty do Weilaghiri

Kniha Ze života fauna je v