Ze starých letopisů

V knize vypravuje Ivan Olbracht básnickou formou klasické staré české pověsti, které si naši předkové vyprávěli již před mnoha staletími.

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42999/ze-starych-letopisu-42999.jpg 3.642
Pro děti a mládež, Pověsti
Vydáno:, Československý spisovatel
1. vydání originálu:1940
Počet stran:90
Jazyk vydání:český
Edice:Zlatý klíček
Ilustrace/foto:Adolf Zábranský
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
Náklad:30 000 ks

Kniha Ze starých letopisů

Atanone
19.08.2017

Olbracht nám byl nucen. Se svou averzí k povinné četbě a autoritám vůbec,jsem se vyhýbala všem jeho knihám-kromě téhle. Přečetla jsem ji dokonce několikrát a ráda. Teď bych ji ráda měla,ale nějak se míjíme.
vedle Jiráskových pověstí byla tato kniha jednou z těch,která ve mně probudila zájem o historii a legendy.

EvikU.
09.04.2017

Moc pěkná. Zdařilá. Moc se mi líbila.

marcela6183
07.07.2015

Já jinak nemám Olbrachta ráda. Tak nějak podvědomě. Ale za to může Anna, nikoli "knížky pro děti". Takže přesně tahle kniha může dnes za to, že mám ráda hostorii, sleduju historické dokumenty a chodím na exkurze po hradech a zámcích.
Taky jsem poprvé pochopila kritickou práci s textem, pomohly mi v tom Olbrachtovy úvody. Opravdu skvělá práce. Byla jsem jako fascinovaná díky zapojení do děje v ich-formě (v konstrastu s vyprávěním v er-formě).
Ze samotného zpracování třech významných českých kronik bych vyzvedla tu Křišťanovu: mám dojem, že o Ludmile ani o Václavovi jsem do té doby (a ani do doby před Toulkami českou minulostí) nečetla nic tak pěkného.
Za pět a smekám.

Astarothh
01.04.2014

Vzpomínka na četbu z mládí :-).

Dandulka
17.05.2012

Tenhle titul by neměl chybět v žádné knihovničce.

sarekaslukova
07.12.2011

Docela hezká knížka.Pomatuju se jak nám ji v sedmí třídě pan učitel když jseme byli hodní četl.

Ivan Olbracht
česká, 1882 - 1952