Ze skály med – Úvod do židovské mystiky

Ze skály med – Úvod do židovské mystiky https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156119/mid_ze-skaly-med-uvod-do-zidovske-mysti-cIF-156119.jpg 4 5 1

Kniha, jejíž název je inspirován závěrečným veršem 81. žalmu, seznamuje čtenáře srozumitelnou formou se židovským mysticismem a na konkrétních příkladech dokládá, jak jej lze aplikovat i v každodenním životě. Autor, rabbi Kushner, dokáže oslovit i lidi se židovstvím dosud neobeznámené, ne nadarmo se také o něm hovoří jako o jednom z nejnápaditějších židovských teologů v USA.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Volvox Globator

Honey from the Rock: An Introduction to Jewish Mysticism , 1999

IŠ
17.06.2015 4 z 5

Taková malá, útlá kniha. Některé knihy mají uvnitř sebe spoustu moudrého a stačí jim k tomu pár listů. Lawrence je rabbi a velmi čtivou formou nás seznamuje s židovskou mystikou. I když se jedná o velmi všeobecné a základní údaje , pro člověka, který se zajímá o judaismus nebo obecně o náboženství tato kniha může být zajímavý zdroj poznání. Název knihy je inspirován závěrečným veršem 81. žalmu a kromě citací z Tóry, které jsou zde uvedeny jak v českém jazyce, tak i v hebrejštině jsou zde další zdroje jako Zohar, Midraše aj. Rabbi popisuje situace ze svého každodenního života a na konkrétních příkladech popisuje, jak se žije "vírou".
---------------------------------------------------
"Pokolení odchází, pokolení přichází, ale země stále trvá. Slunce vychází, slunce zapadá a dychtivě tíhne k místu, odkud opět vzejde."

Kazatel 1,4-5

Lawrence Kushner