Ze Santos do Bahie

Ze Santos do Bahie https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116352/bmid_ze-santos-do-bahie-ImA-116352.jpg 4 7 2

První poválečný cestopis autora. Po hubených a neveselých letech se ocitá v zemi pohádkové hojnosti, po válečných náhražkách se opájí pravou brazilskou kávou, doutníky, banány. Navštíví zlaté a železnorudné doly, vidí exotická zvířata, soustředí hlavní pozornost na Rio, "nejkrásnější město na světě", prožije státní převrat. Cestu končí ve městě Bahia. Své rozmanité a velmi barvité zážitky popisuje s humorem a obrovským optimismem. Kniha je doplněna stovkami autorových drobných kresbiček ilustrujících děj a několika desítkami fotografií.... celý text

Literatura naučná , Cestopisy a místopisy

Vydáno: , Družstevní práce

Fra Santos til Bahia , 1946

mgeisselreiter
13.12.2019 3 z 5

Hned mě zaujal autorův netradiční styl vyprávění, který přináší cestopis jako literární dílo. Bohužel se ale později ukázalo, že pokud Hakon Mielche zrovna nepopisuje něco obzvlášť zajímavého, přestávám vnímat, co čtu, mé myšlenky se nedokážou soustředit na děj.
Kniha přináší mnoho zajímavého o Brazílii a životě v této zemi, a to i z dnešního pohledu, i když jde o (z pohledu cestopisu) dávnou historii. Velmi milé jsou autorovy perokresby, které dokreslují a oživují děj na každé stránce. Nechybí ani 30 černobílých fotografií.
Kniha mě zaujala, ale díky slabším místům jí dám při 70% jen 3*. 13. 12. 2019.

alef
04.08.2014 3 z 5

Knihu jsem objevila náhodou v knihovně po babičce, první, co mně u této knihy zaujalo byl přebal, vydáno u nás v r. 1948 - vydavatelstvím Družstevní práce, s.r.o. ! Autor popisuje nadšení s jakým se zaostalá Brazílie v poválečném období mění na vyspělou kapitalistickou zemi, a přesto ještě tato knížka stihla v r. 1948 u nás vyjít.

Moc se mi také líbily drobné perokresby po kraji textu i dobové fotografie.
Příjemné letní čtení, při kterém se dozvíme spoustu postřehů a zajímavostí z poválečné Brazílie.

Hakon Mielche
dánská, 1904 - 1979