Ze mě : cesta Blázna a vnitřní svět Jaroslava Duška

Ze mě : cesta Blázna a vnitřní svět Jaroslava Duška https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102007/bmid_ze-me-cesta-blazna-a-vnitrni-svet-j-8Hf-102007.jpeg 4 429 78

Autorizované povídání známého herce Jaroslava Duška o narození, životě a smrti. Příběhy protkané přítomností, volné asociace a rozmanitá setkání se Skutečností. Knihu provázejí zdařilé ilustrace Zbyňka Zenkla, zaměstnance chráněné dílny Rolnička v Soběslavi.

Safrika
14.07.2015 5 z 5

Zajímavá kniha, která mě nutí přemýšlet, zda je opravdu nutné vrstvit statky... :)

Jelitovna
23.06.2015

Cit.: "Copak je možné cpát exkrementy v takovém množství do vody? Suchozemcovo hovno přece patří do půdy."

mysterry
31.05.2015 5 z 5

Na takovou knihu jsem dlouho čekala, konečně.

Eldar80
31.05.2015 4 z 5

Musím se přiznat, že jsem měl před čtením obavy, zda kniha nebude trochu ujetá. Viděl jsem totiž pár krátkých videí na youtubu a Jaroslav mi přišel trošku roztržitý. Zkrátka víc jako komik než znalý člověk. Ale když jsem začal číst, byl jsem rychle vyveden z omylu. Ze začátku se seznámíme s Jaroslavem ohledně jeho rodinného zázemí a pak již Jaroslav mluví o různých poměrně velmi aktuálních tématech. Je to částečně seřazené tím jak dospíval a získával poznání s časem. Narozdíl od spousty jiných esoteriků je u něj vidět vhled do světa, protože vše dokáže přirozeně vysvětlit. Mluví o životním poznání tak jednoduše, že jsou jím předávané informace přístupné každému. Čiší z toho takový ten životní optimismus, když člověk žije tím co říká. Jeho sdělení je velmi autentické a je z toho cítit, že je podložené i životní zkušeností. Další věcí co jsem si všiml, že Jaroslav často zmiňoval i jiné knihy a zdroje nebo dokumenty a bylo cítit, že je docela zorientovaný a nehlásá jen něco svého. Zkrátka jsem byl knihou velmi příjemně překvapen, protože v knize jsou zmiňována důležitá dnešní témata, čím trpí naše společnost. Rozhodně doporučuji k přečtení. Je vidět, že dobrý člověk ještě žije. Byla nádhera to číst, aspoň pro mě. Asi největší překvapení co jsem v poslední době zažil a to toho čtu docela dost. 90%

Mareckin
21.04.2015 5 z 5

Kniha, která pohladí na duši. 8,5/10

kiris
15.04.2015 4 z 5

Číňané říkají: ,,Ať ten, jenž tvrdí, že něco nejde, nezdržuje toho, který to dělá." (str. 226)

,,Prášek jsme a v prášek se obrátíme." (str. 234)

3nitka
23.03.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Vrelo odporúčam. Ľahko sa číta, ale núti k zamysleniu. Kiežby sa dostala k veľa čitateľom.

"Rostliny a zvířata vyhlášky nepotřebují a přesto vědí, jak mají žít."

vorenus
21.02.2015 5 z 5

Kniha plyne příjemně jako tekoucí řeka.A vyprávění je to rozhodně více než zajímavé.Osoba pana Duška má určitě spoustu zážitků, které umí skvěle vyprávět.A opravdu je to zajímavý pohled na jeho tok myšlenek a pohled do jeho nitra.

pagac17
04.01.2015

jIž podruhé čtu tuto knihu, kterou nám ve své knihovně. Opět jsem s chutí a se zájmem přečetl autorizované povídání herce a divadelníka Jaroslav Duška. Jeho poznání jsou úžasná a poučná, i když některé názory jsou v praxi neuskutečnitelné. Inu, kniha je určitým rozjímáním o věcech našeho života, kdy rozděluje jej do dvou směrů, na věci důležité a nepodstatné. Klade nám i neodbytnou otázku: co dobrého jsem udělali pro svět? A co pro svět ještě vykonáme, aby byl o trošku lepší. Tím bychom se měli zabývat my, všichni, i když je to nereálné. Hlavně však světoví politici, včetně našich. Doporučuji k přečtení a studiu

Al.lio
31.08.2014 5 z 5

Jaroslav Dušek je prostě osobnost a stejně tak je osobitá i tato kniha. Myslím, že snad ani slovy popsat nejde. Mít tu možnost a během čtení sledovat Jardovi myšlenkové pochody se stává vskutku originálním zážitkem. Rozhodně to není jenom jedna z mnoha dalších prázdných knih.

cmelda87
25.08.2014 5 z 5

Nic lepšího jsem za poslední dobu snad nečetla. Vážně úžasná knížka! Doporučuji.

krabat
03.08.2014

Krasná kniha a velké srdce a poměrně malo Tolteku pastva pro duší k

mariannnka
11.06.2014 5 z 5

báječná kniha! :-) přečtená za 2 odpoledne, pohladí na duši a někomu třeba i otevře oči.

Jane23
21.02.2014 5 z 5

Jeho hry se slovy jsou daleko nejúžasnější literární útvar z celého českého tzv. literárního provozu. Myšlenky jsou spíše než originalitou zajímavou syntézou nahlíženou z mnoha překvaivých úhlů pohledu. Ale jak říkám, souvislosti jím odhalované skrze jazyk jsou fantastické.

Merci72
06.09.2013 5 z 5

Od báječného člověka plného moudrosti nemůžete čekat nic jiného než knihu plnou nádherných myšlenek nutících k zamyšlení.

Atheal
26.06.2013 4 z 5

Když se spojí inteligence, moudrost, láska k přírodě a skvělý smysl pro humor, vznikne Jarda Dušek. Raději ho mám ale naživo, kniha nemůže předat nádhernou energii, která z něj proudí.

Danafantom
23.05.2013 4 z 5

Tak jsem zjistila, že pan Dušek se mnohem lépe poslouchá než čte.

Yunnan
12.11.2012 5 z 5

Vynikající kniha. Úplně mě nadchla :o). Jarda dokáže mluvit o spoustě věcí tak jednoduše a srozumitelně a zároveň čtivě, že se vám vryjí do paměti a jste schopni si je zpětně vybavit a použít, což je u tohoto typu knih velmi důležité.

úvahy a zamyšlení

Autoři knihy