Zdravý nemocný

Zdravý nemocný https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59534/zdravy-nemocny-59534.peg 4 213 28

Argan si o sobě myslí, že je nemocný, a dává to všem patřičně najevo. Přitom je ale zdravý. Jeho lékař pan Purgon jeho myšlenky potvrzuje a předepisuje mu různé léky, za které Argon platí docela dost peněz. A protože je "nemocný", rozhodne se svoji dceru Angeliku provdat za lékaře Tomáše Diafoira...

Literatura světová , Divadelní hry

Vydáno: , Osvěta (Praha)

Le malade imaginaire , 1673

Ronnie68
27.01.2019 5 z 5

Úžasná divadelní hra, která se četla opravdu skvěle ..

josefina_silena
01.01.2019 5 z 5

Divadelní hry a Moliéra mám prostě ráda. Téma je velmi nadčasové, knížka je útlá a dobře se čte. Přála bych si videt dílo i v divadle. Škoda, že většina lidí má tento typ literatury znechucen povinnou četbou.
Protip: Kniha se hodí do Čtenářské výzvy 2019 a určitě stojí za přečtení.

jaroiva
01.01.2019 4 z 5

Zkrátka klasika, která nemůže zklamat.

sola_lupa
23.10.2018 5 z 5

Jedním slovem: Krása. A pokud bych mohla dodat více slov, tak bych musela říct, že jsem se náramně bavila. Co se nejoblíbenější postavy týče, je to určitě Tonička.
Jinak je v díle vidět ruka Molièrova, takže pokud vám nesedl například Lakomec, tímto si svůj pocit z jeho děl jen dvakrát rudě zakroužkujete.

ciaram
24.07.2018 4 z 5

V dávných dobách, kdy jsem ještě navštěvovala ZŠ, jsem v rámci školní návštěvy divadla viděla právě zpracování hry Zdravý, nemocný. Představení na mě udělalo takový dojem, že si jej pamatuji dodnes. Skvěle jsem se u něj bavila. A znáte to - pobavit puberťáka je těžké. ;) V rámci Čtenářské výzvy 2018 jsem si dílo vybrala jako poslední dílo již nežijícího autora, abych si zážitek připomněla. Leč jsem si ujasnila, že forma divadelní hry mě jednoduše nebaví číst. Divadelní zpracování je prostě 100x lepší.

Aleh
19.03.2017 4 z 5

Klasické dílo, které vzniklo v 17. století. A téma? V mnohém aktuální i dnes. I když staročeský jazyk dává tušit, že tato groteska vznikla již velmi dávno. Argan je hypochondr, který obtěžuje své okolí. Navíc je velice šetrný, ale za léky vydává velké peníze!
Argan má dceru na vdávání. A má nápad. Nebylo by nejlepší mít v rodině lékaře? A zápletka je na světě..... Nakonec se však vše v dobré obrátí. Úsměvné, vtipné. Ráda bych to viděla v divadle.

Ajaiwik
12.09.2015 5 z 5

Moliére je od dočtení téhle knihy jeden z mých oblíbených autorů. Určitě si chci přečíst i další hry, docela jsem se pobavila a příjemně odreagovala, i když jsem plnila čtbu do školy...

ladyfromskye
18.10.2014 3 z 5

Řekla bych, že je tam příliš mnoho zbytečných scén i zbytečných slov. Celkově na mě Zdravý nemocný působil jaksi těžkopádně. Lakomec se mi líbil mnohem víc.

divadelní hry francouzská literatura

Molière (p)