Zdravé těhotenství, přirozený porod

Zdravé těhotenství, přirozený porod https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144011/zdrave-tehotenstvi-p-144011.jpg 5 81 19

Citlivý průvodce těhotenstvím, porodem, šestinedělím a kojením, který nabízí ověřené praktické návody, jak v těchto obdobích využít bylinek, homeopatických přípravků a éterických olejů. Německá samostatná porodní asistentka IS využívá svých bohatých zkušeností, které nasbírala během více než dvacetileté praxe, aby v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod ženám poradila, jak podpořit zdravý průběh těhotenství a jak nenásilně řešit běžné zdravotní potíže, které se mohou během těhotenství, porodu a šestinedělí objevit, pomocí přírodních přípravků jako jsou bylinky, éterické oleje a homeopatické léky. Kniha je rozdělena na tři základní oddíly, které se podrobně věnují těhotenství, porodu a šestinedělí. Každý oddíl se pak dále dělí na kapitoly (např. Těhotenství je rozděleno na první, druhý a třetí trimestr) a ty zase na podkapitoly (věnují se např. průvodním jevům v těhotenství, vyšetření plodové vody atd.). Kniha je odborně na vysoké úrovni a přitom je čtivá a lehce srozumitelná i pro laiky. Pro rychlejší vyhledávání konkrétních témat je doplněna rejstříkem. Přestože autorka připravuje ženy na přirozený porod v domácím prostředí, sama upozorňuje na to, že tento způsob vedení porodu není vhodný pro všechny ženy. V některých případech jsou to zdravotní důvody, v jiných psychické, které znemožňují porod doma. Ale samozřejmě i ty ženy, které dají přednost lékařsky vedenému porodu, mohou mít užitek (a mají) z jejích rad a postřehů. Kniha je určená těhotným ženám připravujícím se na porod, ale také porodním asistentkám a dalšímu porodnickému personálu (zejména ti začínající, ať již porodní asistentky, dětské sestry nebo lékaři, nemající dostatek vlastních zkušeností, v knize naleznou a jistě ocení množství praktických informací), který je nakloněn otevřenějšímu přístupu k porodu a těhotenství. Vzhledem k tomu, že autorka je vyškolena taktéž v klasické homeopatii, může se kniha stát inspirací i pro mnohé homeopatické lékaře/lékařky a terapeuty.... celý text

Literatura naučná , Zdraví

Vydáno: , One Woman Press

Hebammen-Sprechstunde

LadyTery
31.05.2023 4 z 5

Kniha je to obsáhlá, každý si tam najde to svoje. Líbily se mi, že do knihy byly zasazeny i reálné příběhy. Pro mě však některé pasáže příliš zdlouhavé, dost prolínáno dlouhými seznamy vhodných bylinek, olejů či homeopatik. Tím jak se doba posouvá, už z knihy také cítím jakousi zastaralost/neaktuálnost. Nicméně člověk v knize najde plno zajímavých informací a tipů. Doporučuji, ikdyž třeba člověk netíhne k žádným netradičním praktikám.

hroneczek
23.09.2022 4 z 5

Kniha je určitě zajímavá a podnětná, prvorodičkám objasní spoustu věcí. Nicméně homeopatii neholduji a aromaterapii neaplikuji, tak jsem tyto kapitoly přeskakovala. Získala jsem tedy informace o fungování ženského těla v těhotenství, při porodu a po něm, co se může stát, co se naopak neděje atd.
Možná, že bych knihu spíše doporučila budoucím porodním asistentkám a nám obyčejným mámám bych do rukou dala buď Rozhovory s porodní bábou nebo např. Tátovi a taky mámě. Určitě by tyto knihy bohatě stačily.

EliskaD
01.09.2022 4 z 5

Kniha s podtitulem, kterého jsem si nevšimla, když jsem si knihu půjčovala. Podtitul by mě zaručeně odradil. Mnohé části kapitol jsem kvůli homeopatii a éterickým olejům a dalším trochu "ezo" informacím přeskakovala.

Kniha zcela opomíjí partnera a klade zvýšený důraz na soukromou porodní asistentku, která se vším pomůže, poradí, nahmatá, ukáže cviky... Když si nastávající maminky nevědí rady, tak jí mají zavolat, protože porodní asistentka bude vědět... To mě dost iritovalo.

Přibližně v polovině se to ale zlomilo a kniha mi přišla nadmíru užitečná. Mnohé jiné knihy končí porodem a poté následuje péče o miminko. Tato kniha je však zaměřena na ženu, na fyzické změny i psychické prožívání. Proto po kapitole o porodu je podrobně popsáno, co se děje s tělem maminky v jednotlivých dnech po porodu. Tyto informace jsem se nikde jinde nedočetla.

Guepp
24.02.2022

Na knihu jsem slysela samou chvalu, proto jsem si ji nadsene poridila, ale popravde me vyrazne neobohatila. Jako prvorodicka jsem shanela hodne informaci vsude mozne, dost jsem uz vedela. Byla jsem trochu zklamana, ovsem pokud to bude prvni zdroj informaci, budete spokojeni. Kniha se snazi jit prirozenou cestou.

Bolkonská
27.08.2021 5 z 5

Vynikajúca kniha, informatívne obsažná, zrozumiteľne napísaná. Áno, obsahuje veľa informácií o homeopatikách, éterických olejoch a bylinkách, okrem iného zrejme preto, že je určená nielen tehotným ženám, ale aj dulám či pôrodným asistentkám. Tiež som si myslela, že tie pasáže budem preskakovať, ale napokon som nejaké tie oleje vyskúšala a tú tehotenskú bylinkovú zmes ešte pijem - a je to super.

RosElisen
29.06.2021 5 z 5

Nejlepší kniha jako průvodce
přirozeným těhotenstvím, porodem a šestinedělím, kterou jsem četla. Velice jemně a citlivě napsané ze své praxe i role matky.

Coucouha
17.05.2021 3 z 5

Přečteno v rámci příprav na mou novou roli - roli matky. Musím říct, že kniha je nabitá informacemi, ale některé informace mi připadají trochu zastaralé nebo přes čáru. Informace o homeopatii jsem přeskakovala, protože to není zrovna můj šálek čaje, takže jsem tomu nepřikládala velkou váhu. Věc, která mi ale na knize vadila je, že se zde často vyskytují informace o úmrtí. Myslím, že by stačila jedna kapitola, kde je vše vysvětleno. Člověk nepotřebuje číst u každého dne od porodu do jednoho roku fakt, že je riziko náhlého úmrtí.
Myslím si ale, že v případě jakýchkoli otázek, které nastanou budu odpovědi hledat tady v knize, jelikož je tam opravdu hodně věcí detailně popsáno.

Ophelie
11.05.2021 5 z 5

Přečetla jsem více knih ohledně těhotenství a době po porodu a tato kniha za mě jednoznačně vede. Pokud bych měla nastávajícím maminkám doporučit pouze jednu knihu, kterou by si měly přečíst, pak je to tato. Hodně nových, užitečných informací. Díky knize jsem našla spoustu odpovědí na mé otázky a určitě se k ní budu ještě několikrát vracet.

makushenka
10.03.2021 5 z 5

Začátek knihy mě trochu odrazoval kvůli množství informací o homeopatii atp., přišlo mi, že kniha pro mě není dostatečně nabitá informacemi, ale pak se to v určitém momentu zlomilo a já můžu s klidným svědomím říct, že pokud něco během těhotenství přečíst, pak toto. Hlavně část o šestinedělí mi přišla užitečná.

adorjas
25.01.2021 2 z 5

Zatiaľ som v časti o tehotenstve- nečakajte tu konkrétne informácie a zdieľanie, čo sa deje biologicky v bruchu. Skôr je to popis o prežívaní matky v tehotenstve a je robená v dosť prírodnom duchu (čo najmenej chémie, krvných obrazov, ultrazvukov, čo najviac byliniek a homeopatík- a ja na toto nie som). O pôrode a šestonedelí sa dočítam možno v budúcnosti, a podľa toho možno ešte budem regulovať svoje výsledné hodnotenie.

claudiavas89
27.12.2020

krasně rozepsano, hodně dobrych rad, pro mně však moc psani o eterickych olejech a probiotkach

Cageyy
09.01.2020 5 z 5

Podrobná, odborná kniha o těhotenství, porodu, šestinedělí a kojení. Postupy, rady, rizika, řešení, vše popsáno. Plus jako bonus postupy na výrobu elektrických a bylinných směsí, doporučená homeopatika. Za mě super ????

Stanenka
03.10.2017 5 z 5

Pročítám tuto knihu už podruhé (mám za sebou druhé těhotenství a porod) a můžu jen doporučit. Knížka je napsaná s citem. I když autorka podporuje porody doma, nikdy nevylučuje lékařskou pomoc. Provází celým těhotenstvím, pak následně popisuje všechny fáze porodu. Plus k tomu autorka doporučuje homeopatika, aromaterapii a bylinky. Kniha je skvělým průvodcem nádherným obdobím budoucí maminky a následně rodičky.

petra7210
04.07.2017 5 z 5

Úžasná kniha! Už název napovídá o čem je :) Věřím, že porody v ČR budou stále více přirozenější

Danielka001
01.06.2017 5 z 5

Toto je těhotenská porodnická poporodní bible všech biblí, vynikající, báječná, úžasná, skvělá, no prostě nejlepší

Metcheque
01.07.2016 5 z 5

Vzhledem k tomu, že náš porod provázela kamarádka - dula a tato kniha byla jedním z hlavních zdrojů, z něhož při svém teoretickém studiu čerpala, o to víc jsem byl příjemně překvapen, když jsem zjistil, že jsme rodili téměř navlas stejně, jak radí autorka knihy.

Spousta věcí, o kterých se před autoritou v bílém plášti nediskutuje, protože (slovy jedné porodní asistentky) "ženská má poslouchat doktora, který tomu rozumí a ne do toho kecat", z knihy vyplynula jako přirozená a tisíci lety prověřená a člověku až zpětně dojde, jak západní lidstvo posledních padesát let zblblo a najednou začalo stříhat pupečník hned po porodu, odnímat dítě od matky, bránit v přirozené porodní poloze atd. atd.

Možná by můj koment vypadal jinak v případě, kdybych si knihu přečetl ještě před porodem (to jsem v ní jen zběžně zalistoval) nicméně pět hvězdiček bych asi přiklepl tak jako tak.

lilienn
28.01.2016 5 z 5

Obsáhlá kniha o všemožných situacích v těhotenství, porodu a šestinedělí - jak u matky, tak u dítěte. Rozhodně nelituju, že jsem četla. Jako prvorodičku mě to všechno teprv čeká a myslím, že mě dost věcí naučila. Zahrnuje hezký osobní přístup, duševní rovinu, přírodní prostředky k léčbě včetně alternativních. Líbila se mi :) Řekla bych, že je tam možné najít všechno, ale to bych neměla pravdu. Rozhodně pěkné čtení, které nepřibarveně popisuje každodenní situace, které mohou nastat, z nejlepšího možného úhlu pohledu :)
Koho zajímá léčba pomocí bylin, homeopatie a aromaterapie, bude z knihy jistě nadšen.

Ivabel
20.11.2015 4 z 5

Kdo chce rodit tady v ČR, tak to raději nečtete, protože pak budete v šoku, jaké ohromné rozdíly jsou u nás a v Německu :-)

Nico
02.07.2014

Bezva super knížka, ve které je abolutně vše, co může ženu v těhotenství potkat a kompletní pojetí péče o novorozence se vším všudy, takže po přečtení je člověk teoreticky vzdělán téměř jako PA. Inspirace co se týče aroma olejů. Kniha, která nedělá z těhotenství byznys jak to vidíme dnes a vládne v ní úplně jednoduchý a přirozený přístup k mateřství... Doporučuju všem nastávajícím maminkám.

těhotenství porod

Ingeborg Stadelmann
německá, 1956
2009  91%Zdravé těhotenství, přirozený porod
2017  95%Aromaterapie od těhotenství po kojení

Kniha Zdravé těhotenství, přirozený porod je v