Zdochnuté srdce

Zdochnuté srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22921/bmid_zdochnute-srdce-kZP-22921.png 3 22 5

Román Zdochnuté srdce vyvoláva nadšené reakcie z viacerých dôvodov. Ide o mimoriadne vtipnú sebareflexiu dnešnej generácie rozvedených skoroštyridsiatnikov, začínajúcich odznova, ibaže so zdochnutými srdciami a deťmi v puberte. Aj keď je knižka neveľká, obsahom je dostatočne veľká na to, aby očarila nielen nástky, ale i čitateľov so zrelými skúsenosťami, ktoré si ešte ponechali aspoň nejaké ilúzie. Najlepší priatelia, najlepší nepriatelia, úžasní milenci, exhumované staré lásky, bizarné situácie, šialená rodina, castingová agentúra a snobské chalupárske impresie v prostredí bohapustého vidieka a jej prečudesných obyvateľov. To všetko vytvára panoptikálnu mozaiku kde sa strieda láska s nenávisťou, celibát so sexuálnymi experimentmi, zdravý rozum s úletmi a nuda s neviazanou zábavou....... celý text

adelinka
27.12.2021 3 z 5

Ako oddych fajn. Po pár dňoch nebudem vedieť o čom bola, ale občas sa dá aj takéto niečo čítať.

tlllk
11.12.2021 4 z 5

Sláva, MAXIM E. MATKIN sa reinkarnoval , podobný štýľ, rovnaké tajomno okolo autora. Aj keď nejde o Dostojevského,boli miesta kedy som sa vedel stotožniť jednou z postáv, alebo sa zasmiať. Ako audio to bolo celkom fajn.

Dada077
29.05.2019 2 z 5

Obsah trochu pokrivkáva za nápaditým názvom a recenziou vydavateľstva. Po prvej kapitole som sa bála, že naozaj nie je o čom, po druhej som sa pozrela na koniec, koľko ich ešte budem musieť vydržať. Štýl vyjadrovania mi veľmi pripomína jednu zo súčasných slovenských herečiek. A dej jednu z Matkinových kníh, akoby toto bola jej čisto ženská verzia. Cool, či inn metafory a bratislavské slangoviny ma ohurujú tiež len do určitej miery. Rozvedená Eli s deväťročnou dcérou žije sama, pokým sa jej naspäť do života nevrátia lásky z mladosti a aj detstva. Dokonca sa jej ozve biologický otec, ktorého v živote nevidela. V polovici knihy som stratila prehľad, ktorý chlap je viac sexy, s ktorým si Eli len "jazykom ohmatávala mandle", alebo aj kde tu t-tkala. Koľko bolo postáv, toľko každý s každým. Ešteže tam bola stoštyri ročná stará mama Manga, kvôli ktorej som aj vydržala čítať do konca. V posledných kapitolách sa mi dej aj text už hádam aj zdal humorný. :)
Ani happy - end nejako nevyvážil chýbajúci kvalitný text.
Ale mladšie generácie si možno mľasknú.

TiniQ
17.03.2019 2 z 5

Sarkasticke a vtipne citanie. Take slovenske Sex and the City - pobavi na jeden vecer ale to je asi tak vsetko.

Renava
11.08.2012 4 z 5

Tento literárny poklesok mi celkom nečakane zlepšil jeden nie veľmi príjemný deň a to je presne to, čo sčasu načas od literatúry potrebujem. Odložila som ho dobre naladená a oddýchnutá, dá sa povedať, že to nemalo ďaleko od fotky z prebalu :-)

Autorovy knížky

Eli Elias