Zdenka Procházková - Na jevišti mezi Prahou a Vídní

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Herečka Zdenka Procházková zářila na pražských divadelních scénách v 50. a 60. letech 20. století. Počátky její umělecké kariéry výrazně ovlivnil Karel Höger, který byl sedmnáct let jejím manželem. Hráli společně v mnoha filmech a na jevišti měli velké úspěchy s konverzační hrou Drahý lhář. Po roce 1968 už pro Zdenku Procházkovou role na českém jevišti nebyly, ale nezájem Prahy jí vynahradila Vídeň, kde byla velmi populární. V knížce vzpomíná na svůj bohatý život, na svého manžela a herecké kolegy, na role, které ztvárnila doma i v cizině. V současnosti sklízí Zdenka Procházková úspěch ve filmu Lída Baarová jako představitelka Lídy Baarové, která na sklonku života vypráví mladé studentce svůj životní příběh. Kniha vychází k životnímu jubileu herečky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290235/zdenka-prochazkova-aj2-290235.jpg 4.78
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Brána
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Zdenka Procházková - Na jevišti mezi Prahou a Vídní

Přidat komentář
knihomol1985
27.11.2019

Není co dodat, super.

Bobšule
29.01.2018

Skvěle napsaná knížka. Velice čtivá a zajímavá. Herečka přibližuje tehdejší dobu s realistickým přístupem, jemným nadhledem a velkým přehledem. Čtenáře zaujme především poctivostí, kultivovaností, a přitom prostotou svého stylu vyprávění, bez zbytečných okázalých kudrdlinek. Moc hezky se mi její kniha četla a dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí.


pagac17
12.12.2016

Přečetl jsem velmi zajímavou , vpravdě životopisnou, knihu o životě naší herečky Zdenky Procházkové. Celá kniha ve mě zanechala velký dojem. Nemohu komentovat průběh jejího života, poněvadž vše bylo znamenitě a srozumitelně popsáno. Byla to znamenitá herečka, která prožila zdárný, zajímavý a citově chápaný život. Její citace o svém životě, zvláště v posledních kapitolách vystihovaly pravdivé události, jak jde život kolem nás a jak ho dovedeme prožít a také užít ke své spokojenosti. Nestyděla se přiznat i svoje neúspěchy ve své činnosti herečky, moderátorky, dabérky, všechny nedokáži pojmenovat. Je to žena, která opravdu něco velikého prožila a také zakusila. Její snad největší životní událostí byl svazek s Karlem Hogrem. S mnoha jejímy názory se ztotožňuji. I její doslov napovídá vše. V poslední době jsem lepší životopis herce nebo herečky nečetl. Vřele doporučuji.

Doporučujeme

Hanin kufřík
Hanin kufřík
Zpátky z Afriky
Zpátky z Afriky
Chlapec na dřevěné bedně
Chlapec na dřevěné bedně
Tančím tak rychle, jak dokážu
Tančím tak rychle, jak dokážu