Zdenka Procházková

Herečka Zdenka Procházková zářila na pražských divadelních scénách v 50. a 60. letech 20. století. Počátky její umělecké kariéry výrazně ovlivnil Karel Höger, který byl sedmnáct let jejím manželem. Hráli společně v mnoha filmech a na jevišti měli velké úspěchy s konverzační hrou Drahý lhář. Po roce 1968 už pro Zdenku Procházkovou role na českém jevišti nebyly, ale nezájem Prahy jí vynahradila Vídeň, kde byla velmi populární. V knížce vzpomíná na svůj bohatý život, na svého manžela a herecké kolegy, na role, které ztvárnila doma i v cizině. V současnosti sklízí Zdenka Procházková úspěch ve filmu Lída Baarová jako představitelka Lídy Baarové, která na sklonku života vypráví mladé studentce svůj životní příběh. Kniha vychází k životnímu jubileu herečky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290235/zdenka-prochazkova-aj2-290235.jpg 4.52
Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno:, Brána

Bobšule

Skvěle napsaná knížka. Velice čtivá a zajímavá. Herečka přibližuje tehdejší dobu s realistickým přístupem, jemným nadhledem a velkým přehledem. Čtenáře zaujme především poctivostí, kultivovaností, a přitom prostotou svého stylu vyprávění, bez zbytečných okázalých kudrdlinek. Moc hezky se mi její kniha četla a dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí.

herečky divadlo autobiografie

česká, 1926