Zde jsou psi

Zde jsou psi https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84261/zde-jsou-psi-84261.jpg 4 6 2

Kniha o vizuální kultuře české klubové scény. "Sešel jsi z cesty, kamaráde. Tohle místo není na mapě, tady jsou příšery!" praví kapitán Barbossa Jacku Sparrowovi v závěrečné bitvě filmu Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly. Za Sparrowových časů se neprobádaná území označovala na mapách latinským varováním hic sunt leones! (zde jsou lvi!). V dnešní geografii už taková neexistují, nicméně v popkultuře jich ještě pár najdeme. Overstreet a Nanoru se domnívají, že za bílé místo, kde podle slovníku "pravděpodobně vládne barbárie", lze například označit vizuální styl české nezávislé hudební scény. Na cestě nezmapovanými teritorii jim kryli záda fotografové Adam Holý a Dušan Tománek a grafičtí designéři Adam Macháček, Petr Bosák a Robert Jansa.... celý text

Literatura naučná , Umění

Vydáno: ,

Zde jsou psi = Here be dogs

DINO39
02.03.2024 2 z 5

Fotografická kniha sršící originalitou za každou cenu, vhodná tak pro sjeté umělecké čtenáře komiksů.

ber-tram
16.08.2017 2 z 5

Root & Master´s Hammer. Jen tyhle dvě veličiny mě trkly, abych nakouk do celýho sborníku. Je macatej, poskládanej hlavně z fotek. Každej, kdo sem psal texty, musel bejt nějak sjetej, za každou cenu originální a nesrozumitelnej. Drahá a zbytečná sranda... Jedna hvězda za publicitu pro Root + druhá za Master´s Hammer.

Autoři knihy

Michal Nanoru