Zde by měly kvést růže

Koupit

Veršované povídky, téma postavení žen ve společnosti, epická poezie, příběhy žen a jejich neutěšené postavení ve společnosti (žena je bytost citová, ale pasivní, je odsouzena žít v nevyrovnaném manželství a postavení, společnost jí nedopřává rozvoj). Básníkova matka po denní práci ráda odpočívala na balkoně s dvěma knížkami v rukou, ale nikdo z rodiny je nikdy nečetl ani neprohlížel. Teprve po její smrti si děti dovolily knížky prohlédnout. Byly to Hálkovy Večerní písně a Máchův Máj, ve kterém bylo datum a pod ním křížek......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/110996/zde-by-mely-kvest-ruze-110996.jpg 4.349
Poezie
Vydáno · SNKLHU - Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění

Kniha Zde by měly kvést růže

Evžen82
29.07.2018

Poezie není úplně můj šálek kávy. Ale musím přiznat, že se Macharovi podařilo hezky vykreslit nelehký úděl žen v 19. století, to jak se musely vdávat za určené muže, rodit děti, snášet jejich vrtochy i případné bití. Ve sbírce se ale našly i radostnější příběhy.

Marůš13
21.09.2017

Poezii jsem nikdy neměla ráda, ale jelikož je k maturitě třeba, musela jsem si nějakou knížku vybrat. Schválně jsem se vyhnula Kytici a Máji a šla jsem do něčeho jiného. Knížka mě opravdu překvapila. Vůbec jsem nečekala, že se mi zalíbí, a tak, když jsem ji dočetla, zvažuji přečíst něco podobného. Velice doporučuji.

buccaneerka
18.10.2016

Miluji ten název...

bookemma
16.10.2016

Když nelze žíti šťastné týdny, roky, proč nechytat si alespoň okamžiky?

Co více dodat?

Iwíček
04.09.2016

Skvělá básnická sbírka, jejíž čtení jsem si náramně užila. Ač byla vcelku smutná. Nicméně vše, co autor do sbírky vložil, tím si ženy procházely, a to vcelku pravidelně.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

poezie česká poezie

Josef Svatopluk Machar
česká, 1864 - 1942

všech 68 knih autora

Kniha Zde by měly kvést růže je v