Zdar jak sviňa

Zdar jak sviňa https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422106/bmid_zdar-jak-svina-nTD-422106.jpg 5 12 6

Zdar jak sviňa: bez těchto hlášek v Brně nepřežiješ. Jak muži smýšlí o ženách? Práce, peníze, zábava a manželství optikou běžného Brňáka. Brno versus zbytek světa. První výkladová frazeologie brněnského hantecu překrásně zpracovaná ve stylu Word Art Print. U slovních spojení autor vysvětluje původ jejich vzniku a neopomene uvést ani praktické užití těchto výrazů ve větách. Některé obraty jste mohli slyšet v pořadu Brněnský hantec na Rádiu Krokodýl, ale drtivá většina témat z této publikace nemohla být vzhledem k pikantnímu obsahu vůbec odvysílána. Třešničkou na pomyslném dortu této frazeologie jsou odpovědi z anket v ulicích Brna. Na nich je mnohokrát patrné, že muži jsou opravdu z Marsu a ženy z Venuše. Publikace je určena nejen brněnským patriotům, ale i těm, kteří se Brno teprve chystají navštívit. Především pozitivně naladěným se smyslem pro humor. Udělejte si touto knihou dobrou náladu i vy!... celý text

Humor , Literatura česká

Miluju ty brňáky.

nokid
nokid
16.11.2021

Celá bichla je špicová, jen ta vazba se vám brzy rozlepí a listy odpadnou. Dělat pevnou vazbu lepenou a ne šitou, to bych prostě zakázal!

jaroiva
jaroiva
01.04.2020 5 z 5

Betálná čurina. Jak sem to zgómla, musela jsem kópit, a teď jsem to přelóskala. Beton na to ještě hodim vratislava.

Richard Hrob
Richard Hrob
26.12.2019 5 z 5

Knihu jsem dostal jako Vánoční dárek a ještě na Štědrý den ji začal číst. Jako člověk žijicí cca 40 km od Brniska nemohu jinak, než dát 5*. Hantec je styl života, nejenom nářečí. Za mě super zpracovaná a udělaná knížka. Dikec Žanku.

myryjam
myryjam
16.10.2019 5 z 5

pobavila jsem se, velmi vtipně napsané, bezva grafika, přidám jeden rodinný zážitek s Pražáky: Kluci, já vám ve všem rozumím, ale, co je to ta švíca?

Kočička911
Kočička911
11.10.2019 5 z 5

Bombastická bichla :)
Něco znám, něco jsem tušila a i jsem se něco přiučila..
A hlavně pobavila..
A jelikož o hantecu skoro nic není, tak tohle bodlo
Honzo dík .