Zbraně vysokých kadencí

Zbraně vysokých kadencí https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372139/mid_zbrane-vysokych-kadenci-R9P-372139.jpg 5 2 1

Autoři publikace, naší čtenářské veřejnosti již dobře známý autor knih a konstruktér zbraní a jeho spolupracovník, oba pracovníci Univerzity obrany v Brně, v úvodní části této knihy přibližují snahu člověka o vystřelení maximálního počtu výstřelů v co nejkratším čase a možnosti konvenčních automatických zbraní v tomto směru. V další kapitolách pak zaměřují pozornost čtenáře na soudobé vysokokadenční automatické zbraně včetně jejich srovnání, hodnocení a základů jejich konstruování. V poslední kapitole popisuje některé nekonvenční vysokokadenční zbraňové systémy (nekonvenčnost se týká jak použité munice, tak i zbraňových principů), které se dosud v armádách nepoužívají.... celý text

Perseus
25.02.2018 5 z 5

Vynikající kniha o zajímavé skupině automatických zbraní. Na úvod jsou stručně popsány počáteční pokusy o vysokou kadenci. V dalších kapitolách jsou podrobně rozebrány tři dnes nejčastěji používané systémy (revolverový, gatling a systém se sdruženými hlavněmi). Systémy jsou popsány do detailu včetně historie, konstrukce, některých výpočtů a srovnávacích tabulek. V poslední kapitole jsou popsány nekonvenční zbraně (Dardick, kapalinové systémy a Metal storm). Kniha samozřejmě obsahuje i bohatou obrazovou přílohu.
Vřele doporučuji všem zájemců a tuto problematiku.
Na knize mi vadí pouze to, že má tak malý počet stran. 190 stran je na takové téma opravdu málo.

zbraně monografie střelné zbraně technika

Autoři knihy

Lubomír Popelínský
česká, 1931 - 2017
Jiří Balla
česká, 1954

Kniha Zbraně vysokých kadencí je v