Zbraně Diovy

Zbraně Diovy https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43914/bmid_zbrane-diovy-EMl-43914.jpg 3 8 2

Král Telekatastrofy a Diova ruka nahání strach. Nežádoucí host a taxík s náloží v kufru.

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Nokťurn pustoty , 1979

ludek.n
11.05.2018 4 z 5

Tohle je jeden z těch příběhů, které přestože nehýří omračujícími rekvizitami ani dějovými linkami, vezmou za srdce a duši. Je to angažované, nadčasové a netuctové vyprávění, které stojí pevně na nohách. Skoro se ani nechce věřit, že je to práce rusky píšícího autora a navíc z nakladatelství Dětskaja litěratura. Globální klimatická válka je v jejich podání až děsivě uvěřitelná a reálná. Hlavní postava zvláštního dopisovatele a reportéra Johna Barryho je bytostně lidská a opravdová. Není to neprůstřelný superhrdina bez bázně a hany, ale o jeho síle o odhodlání se nedá ani na okamžik pochybovat. Zbraně Diovy jsou knihou, do které se nelehko dostává, ale která se o to víc odměňuje za vynaložené úsilí.

honajz
01.03.2012 2 z 5

Přišlo mi, že k hlavní myšlence se to prokousává strašně těžko a nezáživně. Vyprávění v Moskvě na klinice, "realita" západního světa, to vše mi šlo stále víc proti mysli.

1985  58%Zbraně Diovy
1964  80%Ťapka letí do vesmíru