Zbav nás od zlého

Zbav nás od zlého https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27181/bmid_zbav-nas-od-zleho-45q-27181.jpg 4 51 6

Zima 1288. Kancléř Artemidoros de Broca zdržuje volbu papeže. Oddíl mužů v černém unáší děti se zvláštními schopnostmi. Nepohodlní kardinálové umírají. Otec Aba, farář z vesnice Cantimpré, pátrá po svém osmiletém synovi. V Římě hledá Benedikt Gui nezvěstného mladíka z papežovy administrativy. Ačkoli se ti dva neznají, jsou na stopě téže aféry. Podaří se jim zhatit plány mocných, kteří propadli cynismu a velikášství? V poutavém středověkém thrilleru ožívají osoby z úspěšného Sardouova románu A odpusť nám naše viny.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Argo

Délivrez-nous du Mal , 2008

nicolettkaa
nicolettkaa
19.05.2019 3 z 5

!!!POZOR, MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!!
Od autora to byla moje prvotina a musím říct, že jsem byla víceméně spokojená (akorát těch zázraků bylo na mě jakožto věčného skeptika nějak moc). Kniha se dobře čte a rychle to utíká, po první kapitole, kde se objevila hned první mrtvolka, jsem byla přímo nadšená :D Konec byl podle mě ale až moc uspěchaný, nemám ráda ty časové skoky po několika měsících či letech.

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako kniha, která mě zaujala obálkou.

Malarkey
Malarkey
22.02.2019 4 z 5

Při čtení to sice vypadá, jak kdyby hlavní postavy měly v prdeli vrtuli, protože si po Evropě cestují, jak kdyby se nechumelilo. Nicméně v celkovém kontextu s historickým námětem to ale zase tolik nevadí. Jedná se totiž o skvělou a čtivou knihu s originálním a tak trošku i nadpřirozeným tématem. Když se ale v křesťanském světě dějí zázraky, tak to jinak ani nejde. Moc se mi ale líbilo, jak autor umně střídal prostředí a do něj vkládal historické reálie. No a jelikož jeho babička byla Češka, hezky do nich zahrnul i trošku té české historie, která pro našince z knihy dělá daleko zajímavější zážitek, než by ve skutečnosti mohl být.

jxr
jxr
16.03.2018 5 z 5

skvěle napsaný historický román - vlastně by se dalo říct " historický román s detektivní zápletkou...kniha je čtivá, napínavá, podbarvená historickými skutečnostmi, čtenář sleduje několik dějových linek, za mě super.... jsem rád za to, jak autor knihu ukončil...

Combat
Combat
23.01.2011 5 z 5

První kniha, co jsem od tohoto autora četl a rozhodně nezklamala. Jedná se o výborný historický román, který nelze než doporučit.

maserka
maserka
30.11.-0001

Kdo má rád knihy tohoto žánru, vřele doporučuji, děj poutavý od samého začátku do konce.

lisa
lisa
30.11.-0001

Jakmile jsem zahlédla volné pokračování románu A odpusť nám naše viny, moc jsem se zaradovala. Ani tento román mě nezklamal. Přečetla jsem ho o svátcích za jediný den a všem, kdo tyto romány má rád, vřele doporučuji. Napětí vás neopustí od začátku do konce, všechny linie, kterých se román drží, jsou skvělé, že vám nevadí, že se vracíte v ději k někomu jinému. Moc mě kniha potěšila.