Zazvoňte mi umíráčkem

Zazvoňte mi umíráčkem

Horrorově laděné humoristické povídky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31750/zazvonte-mi-umirackem-31750.jpg 4.4239

Dracula

Humor, Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Petrklíč

katy211
včera

Lehce strašidelná, zábavná kniha, ideální čísta na chalupě na samotě u lesa :-) moc se mi líbila a určitě se k ní ještě vrátím , přečetla jsem ji jedním dechem.

SSTknihy

Když nějakou knihu čtete na táboře, ve stanu, při baterce a kolem dokola jen temný les a houkající sovy, pak se vám doslova zažere pod kůži. Jasně, že jsme věděli, že je to zábava, nadsázka a vtip, ale jeden nikdy neví, že. Zvlášť, když jsme tábořili uprostřed šumavských hvozdů, venku lítali netopýři, stezka odvahy vedla na starý hřbitov a k večeři servírovali vynikající guláš :-)

Vlasta155

Švandrlík prostě nezklame. :-)

Bulba

Četl jsem již poněkolikáté, jsou spíše odlehčené - takový černý humor, pod hororem bych si představil něco jiného.

lee5747

Příjemné, docela i oddechové čtení. Super :)

Michelle.Bee76
23.12.2017

Líbilo se mi. Příjemné čtení na letní noci o dovolené. :-)

VikJones
17.12.2017

Nejedna se sice o moderni horor a tak fanousci Saw a dalsich jednoduchych krvaku asi nebudou nejnadsenejsi,ale Svadrlik ma, a vzdycky mit bude, kouzlo lehce strasidelneho humoru. Skvele povidky idealni pro odlehceny vecer. Doprovozrne jsou bajecne vtipnymi ilustracemi.

Vidlička
13.10.2017

Ježiš, jak já se u toho vždycky bála, a stejně jsem jí vždycky začala znovu číst večer po tmě, jelito... A navíc ty černobílofialové ilustrace, třeba jak se topí v bažině... Nádherně spojená hrůza s humorem. Naprostá perla.

Gordonlord
26.06.2017

Tyhle povídky měly být asi hororové, nebo alespoň napínavé. No - nepovedlo se. Žádná hrůza, děs, temnota, ani napětí se nekoná ani v nejmenším. Každopádně všechny zde zastoupené povídky, které spojují rádoby-děsivé, chladnokrevné a často mysteriózní vraždy, mají velice zajímavé a dost originální nápady. To se Švandrlíkovi rozhodně musí nechat !

Jako příklad bych zmínil třeba povídku "Imitátor", nebo "Břitva" ...a ostatně, téměř i všechny ostatní jsou bravurními nápady obdařeny jakbysmet!

Co už je horší je fakt, že jsou rovněž úplně všechny naprosto snadno předvídatelné. U všech (nekecám !) jsem přesně uhodl jak skončí, nejpozději v jejich polovině. Švandrlíkovi jdou skutečně dobře Černí Baroni nebo Kopyto a Mňouk, ale pokus o horory dopadl typicky česky (takže na hovno), což ovšem nesnižuje zábavnost oněch jednoduchých, naivních a hloupoučkých, přesto silným nápadem obdařených kusů !

heavy66
19.01.2017

Draculova švagra jsem četl poprvé asi ve třetí třídě o zimních prázdninách na Šumavě. Dodnes si pamatuji, jak jsem bál u povídky Šumavský upír!

Kája95
12.01.2017

Vtipné, překvapující. Doporučuji

MaxQ
16.12.2016

V dnešní době všudypřítomných zombií už nepříliš strašidelné, ale jedním slovem - milé. Pro mě nejlepší povídka Poprava na Krambergu.

stepanka000
03.11.2016

Nejlepší kniha pro nejhorší dny aneb když se cítíš mizerně, trocha černého humoru nezaškodí. Četla jsem ji od základní školy alespoň 5x.

Jessybelle
18.10.2016

Kniha k nesehnání, ale nakonec se podařilo v antikvariátě... Je to prostě super kniha, slyšela jsem v kdysi v rádiu na pokračování, taky super, ale kniha je kniha. Švandrlík je machr!

josef1065
06.02.2016

Poprvé s nadšením přečteno už na střední škole a dosud můj nejoblíbenější soubor hororových povídek, v čemž přiznávám hraje jistou roli i nostalgie. Ještě důležitější roli ale hraje to, že drtivá většina povídek je kraťoučká a všechny stejně čtivé, takže i když padnete na nejeden slabší nebo zcela nehororový kousek, dlouho vás nezdrží. Právem kultovní soubor, který ke dnešku stále nemá konkurenci, na němž nejvíc oceňuju vážné horory s údernými pointami, jmenovitě Guláš, Imitátor, Geniální plán, Sokolí hnízdo neb Padouch z Horní Libně, a z těch z méně údernými pointami třeba Farářova rada, Doktor Domián, Břitva nebo Imbecil.

Spýťa
04.12.2015

Asi nejlepší Švandrlíkova hororová kniha.

BernardBlack
23.11.2015

Spousta malých příběhů (délkou, nikoliv však obsahem:).Takové příjemné "Svěrákovské jednohubky"(jen ingredience jsou poněkud ostřejší:)

Kašpar007
22.11.2015

Spojení humoru a hororu je asi ta nejtěžší disciplína. Pan Švandrlík jí zvládal s bravurou.

holmes.watson
17.10.2015

Úžasné podání strašidelných příběhů. Rád se k této knížce vracím a vzpomínám na dobu, kdy jsem ji poprvé četl. Mohu ji vřele doporučit všem.

ritz
22.07.2014

Super knížka, horor v podání pana Švandrlíka je děsná legrace.

Manyna
06.02.2014

Já se tedy královsky bavila. Nejvíc mi utkvěly v paměti dvě povídky - ta s gulášem a ta s tou popravovací hrou. Jednou jsem je viděla i všechny zfilmované a taky to bylo celkem pěkné.

Finskej
06.02.2014

Velice vtipné dílko a Švandrlík v té nejlepší formě. Některé povídky se dočkaly zpracování v podobě mluveného slova a poslech rovněž stojí za to.

Hřibče
10.06.2013

Tak díky této knize jsem trpěla v pubertě strachem z upírů a bála jsem se spát při otevřeným okně, aby jím náhodou nějakej upír nevlezl dovnitř a nezakousl mě. :D Dlouho mi trvalo, než mě to opustilo, což asi samo o sobě svědčí o kvalitě knihy, a proto musím dát 5 hvězd. :)

Ben Nevis
09.11.2012

Tohle jsem od mistra humoru nečekala. Kdo umí psát, ten umí napsat cokoli a povídky v knížce nejsou žádné parodie či druhořadé braky.

Apache

Mistrovské dílo. Nejlepší česká horrorová kniha.