Zázrak o Vánocích

Zázrak o Vánocích https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505276/bmid_zazrak-o-vanocich-cK6-505276.jpg 5 16 6

Šimon je kluk jako každý jiný. Chodí do druhé třídy, moc ho neposlouchají písmenka, má mladší sestru Anežku a taky jednu starší, Sandru, ale té už je dvanáct a je občas trochu divná. Jednoho večera zažije Šíma pravé předvánoční dobrodružství: ocitne se sám na zasněženém náměstí. Nikde nikdo. Jen on, bílé náměstí, kašna, stánky připravené na adventní trhy a krásný tajemný vyřezávaný betlém. A ten večer se stane zázrak: jedna figura z betléma, ta nejmenší hned u zábradlí, Šímovi přímo před očima obživne. Jaké to je, stát celé dny a celé noci uprostřed vánočního těšení a poslouchat vánoční přání? Nezapomínáme někdy náhodou přes vlastní přání, na přání těch druhých? Příběh o tom, že krásné je dostávat. Ale stejně krásné může být i dávat.... celý text

Danago
29.12.2023 5 z 5

Krásná dětská vánoční knížka.

Josh
01.12.2023 5 z 5

Tohle se povedlo kompletně – příběh, ilustrace, pohlazení na duši čtenářské i lidské. Líbí se všem generacím! Příběh je nejen od srdce psaný, ale předává to i na čtenáře – radovat se a obdarovat (se). Kéž by tuto knihu nejen o letošních svátcích mělo hodně hodně rodin a ten náš národ se stále dobrovolně neobíral o poselství Vánoc, na úkor honičky za nesmyslným mamonem hodně dárků za hodně peněz, které mají na pomíjivou chvilku nahradit čas a sdílení během celého roku.

klodnerovic
15.08.2023 5 z 5

Jednoduchý, ale milý příběh. Půvabné ilustrace.

Ivuska.09
01.01.2023 5 z 5

Milý příběh, který je ideálním čtením pro děti během Vánoc.

MartinaF
26.12.2022 5 z 5

Milé krásné čtení na jeden (štědrý) večer (pro dospělého čtenáře). Poselství knihy je jednoduché, ale o to více krásnější - důležité je dárky také dávat a ne jen dostávat. Vhodné pro malé čtenáře nebo i do mateřských škol pro předškoláky.

JanaDor
05.12.2022 5 z 5

Na první pohled mě zaujala ilustracemi. Příběh je vystaven a odvyprávěn stejně hezky. Moc se mi líbí hlavní myšlenka knihy. Je stějně důležité dávat dárky jako je dostávat.
Příběh je moc hezky napsán a pochopí ho i malé děti. Začínající čtenáři si ho mohou sami přečíst, protože je tištěn velkými písmeny na kvalitním papíře a na každé straně jsou ilustrace.

Vánoce

2015  70%Pohádka o Koblížkovi