Záznamy nekonečna

Záznamy nekonečna https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479800/bmid_zaznamy-nekonecna-Raq-479800.png 4 13 2

Lze vesmír zachránit před sebezničením? Ash se touží stát pilotkou, aby se mohla účastnit boje v meziplanetární válce a pomstít svoji rodinu. Místo toho jí nabídnou práci Strážkyně Knihovny na Konci vesmíru. Dostane za úkol sbírat a chránit artefakty, informace a důležité záznamy o všech planetách tak, aby chod vesmíru zůstal v harmonii. Po vlně prvotního nadšení však následuje tvrdý náraz. V Ash totiž začne narůstat podezření, že Knihovna není až tak bezchybná a všemocná, jak působí…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Infinity Files , 2021

Rowana
15.07.2022 4 z 5

Příběh je spíše pro starší děti a mládež než pro dospělé. Já k němu z počátku přistupovala k jako "dospělé" sci-fi, což byla chyba. Vyprávěný je však pěkně. Hodně zjednodušuje, občas je to takové naivní, ale celkově je příběh zajímavý. Líbilo se mi závěrečné odhalení a rozuzlení. Ačkoliv i ten konec byl takový naivně zjednodušený, možná trošičku uspěchaný. Knížka však za přečtení stojí. Oddechovka.

bupilla
03.02.2022 3 z 5

Milý a celkom originálny príbeh pre deti.
S poriadnou dávkou naivity, ale milý :)
Priznám sa, že som na základe obálky knihy čakala "dospelejší" príbeh a tak som bola trochu sklamaná - ach, tie očakávania.
Odhliadnuc od toho musím uznať, že v rámci žánru je to veľmi pekná knižka, ktorá sa výborne číta. Je akčná, čitateľ sa nenudí a zrejme ak má podstatne menej rokov ako ja, tak sa aj výborne baví ;-)
Pre mňa bol príbeh príliš povrchný, neuveriteľný, nelogický - to ma pri čítaní rušilo.
Málo rozpracované postavy, ktorým som sa tým pádom nevedela priblížiť a poriadne s nimi prežívať ich zážitky.
Keby som to ale čítala ako 12 ročné dieťa, tak myslím, že by som to všetko proste brala a bola by som nadšená.
A možno by som bola nadšená, aj keby som mala toho menej načítaného :)
Odporúčam deťom a dospelým, ktorí si chcú vyslovene oddýchnuť - v tom prípade odporúčam, príliš nad tým svetom a zákonitosťami v ňom nepremýšľajte :D

Autorovy knížky

2021  75%Záznamy nekonečna