Zavržený

Zavržený https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191894/bmid_nora-greyova-zavrzeny-MtO-191894.jpg 4 1490 270

Nora Greyová série

Zavržený série

1. díl

Patchovy oči připomínaly černé hvězdy. Bral všechno a nedával nic. Ne že bych o něm chtěla vědět víc. Nelíbil se mi zvnějšku a pochybovala jsem, že by se mi zamlouvalo, co se skrývá uvnitř. Tedy, to není úplně přesné. Zvnějšku se mi líbil hodně. Dlouhé, silné paže, široká, uvolněná ramena a úsměv zpola hravý, zpola svůdný. Cítila jsem, že mě neodolatelně přitahuje, a sama sobě jsem přestávala rozumět. Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné – držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: „Jak hluboko dokážeš padnout?“... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

Hush, Hush , 2009

TerkinKnižnySve
TerkinKnižnySve
07.11.2023 5 z 5

Knihu som zhltla za dva dni, už som túto sériu čítala veľmi dávno takže len tak v kúskoch som si spomínala na dej. Zo začiatku ma človek pocit, že to s fantasy žánrom nemá absolútne nič spoločné skôr s trilerom/detektívku a sem tam nejaka ta magickost a potom sa to po polke knihy z ničoho nič pretoci a už sme vo fantasy svete anjelov.
idem sa vrhnúť na ďalší diel

Viky007
Viky007
27.08.2023 4 z 5

Příběh Patche a Nory mě hned od začátku uchvátil. Jasně, je to trochu pitomoučké, a ano, nic moc originálního v tom nehledejte (i když... andělé a padlí andělé jsou docela cool). První díl je spíš takový rozjezdový, kdy poznáváme hlavní hrdiny. Hlavní padouši byli celkem jasní, ale i tak jsem se bavila. Zkrátka ideální čtení na léto.

Dizzy3
Dizzy3
26.04.2023 3 z 5

Ta kniha má rozhodně větší potenciál, ale uvidím u dalšího dílu. Nápad je vázně super, trochu mi to připomínalo Stmívání. Jen mám z toho trochu smíšené pocity, četlo se to dobře, ale x krát jsem nad těmi dialogy a situacemi nevěřícně kroutila hlavou jestli to autorka myslí vážně. Spousta situací proběhla až bych řekla zbrkle rychle. Vzdyť já ani nevím kdy se do sebe zamilovali, když spolu vlastne vubec nebyli. Občas mi to přišlo jakoby nelogické, odfláklé a nedomyšlené/nepromyšlené. Postavy byly fajn, i když mi Nora i Vee trochu lezly na nervy. A ten konec jedna pusa a nazdar?

helg_abooks
helg_abooks
26.03.2023 3 z 5

Knihu jsem si původně vybrala jen kvůli obálce, což dělám často. Obvykle mě kniha zklame. Tak to ale v tomto případě není.

Do tohoto příběhu jsem se začetla hned. Autorka píše zajímavě, ale přesto jednoduše . Líbí se mi, jak se hlavní hrdinové špičkují. Jiskření mezi nimi je z řádků hmatatelné.
Bohužel příběh moc negraduje. Žádné velké překvapení se nekonalo. Konec knihy byl velmi předvídatelný a rychle ukončený. Nebyla vysvětlena spousta věcí. Přesto se mi líbila. Je to čtení na odpočinek.

Artep071
Artep071
22.11.2022 5 z 5

Fuuuuuu jsem nadšená ... bylo to skvělé .. vtipné..napínavé..milé i romantické ...strašně se těším na pokračování .. :)

pollyn
pollyn
18.08.2022

Tak na tohle už jsem evidentně stará.

WeirdoAnne
WeirdoAnne
16.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Knihu mi doporučila kamarádka a i když jsem se na ni těšila, trochu jsem se bála, že půjde o děj podobný Stmívání nebo méně známé knize Mortal kiss. Tak nějak jsem podobnou atmosféru z knihy přímo cítila a nebudu lhát, bála jsem se toho. Nechtěla jsem číst žádné milostné trojúhelníky ani tajuplné bad boye, co skrývají miliardu tajemství. Inu, tyhle věci tady tak trochu jsou. Tedy ten milostný trojúhelník moc ne, ale i přes to drobounké náznaky hrozily, kdyby se děj nevyvinul tak, jak následně gradoval.

Ano, nějaké to klišé se tam objevilo, avšak ta čtivost? Neustále se něco děje, nevybavuji si jedinou chvíli, kdy bych se u knihy nudila. Skvělé zvraty, sympatická hlavní hrdinka a dobře vymyšlený svět. Musím se vrhnout na zbytek série.

Kalokaghatia
Kalokaghatia
22.03.2022 2 z 5

(SPOILER) Po knize jsem sáhla, protože se mi moc líbila obálka. Asi jsem čekala něco víc. Možná proto, že už mi dávno není -náct mi to chvílemi přišlo strašně naivní, dětské. Tu ohromnou lásku jsem postavám nevěřila. Není tam žádný vývoj vztahu mezi postavami. Nedozvěděla jsem se, co padlého anděla na Noře tolik uchvátilo, že se kvůli ní vzdal toho, po čem tolik toužil. A ona se ho sice bojí, ví že jí chce zabít, ale co, je pěknej, tak mu to všechno odpustíme. O andělech a jejich světě se nedozvíme v podstatě nic. Já se dozvědět že andělé opravdu existují, že se pohybují mezi námi, mám asi tisíc otázek, budu chtít vědět jak to funguje v nebi, existuje i peklo atd. A Nora? Tu to ani nezaskočí a nejvíc jí zajímá, jestli má Patch holku. Hlavní hrdinka totálně nudná a nezajímavá a její nejlepší kamarádka je taková nána, že jsem to kvůli ní málem nedočetla. Do dalších dílů se pouštět nebudu.

kikizubik
kikizubik
05.03.2022 4 z 5

Jsem spokojená i po tolika letech. Jsou tam klišé, což mi zážitek z knihy nijak nekazilo. Líbí se mi jak si autorka vymyslela svět andělů. Nora jako hrdinka byla prima jako při prvním čtení, jen Vee mě zklamala, jelikož jsem si pamatovala, jak skvěla kamarádka to je, ale bohužel při některých situácích by potřebovala proplesknout. Stránky ubýhaly o sto šest, takže jestli hledáte něco odpočinkového a čtivého doporučuji.

Damonka18
Damonka18
24.12.2021 4 z 5

Po dlouhých letech tuhle knihu sérii čtu odznova. Konečně jsem se dokopala dokoupit první díl, který mi v knihovničce chyběl.
Co se týče obsahu knihy, tak jsem spokojená. I přes pár drobností jako pubertální láska, cílová skupina spíše mladší čtenáři, tak to vcelku šlo. Velmi dobře se kniha čte, stránky ubíhají spolu s dějem. Určitě přčtu celou sérii

jitka_dankova
jitka_dankova
10.12.2021 2 z 5

Série Zavržený má být především romantickým příběhem dvou osob, které se potýkaly s neustálými strašáky z její minulosti a oba se jim snažili spolu nějak čelit. Příběh má rozhodně zajímavý potenciál, je psán z pohledu hrdinky (to mi vyhovuje), ale musím přiznat, že pro mne to moc nebylo. Nedokázala jsem se začít, rozhovory pro mne byly nedospělé a kostrbaté, romantická linka nešla moc do hloubky a lásku jsem postavám nějak prostě nevěřila. Navíc je mi krajně nepříjemné téma pronikání do mysli a předkládání nepravdivých představ, stejně jako téma vymazávání vzpomínek.

CleopatraKatli
CleopatraKatli
05.12.2021 3 z 5

Nactileta dcera nadsena, ja tez precteno a docela se mi to libilo - kdyz to beru tak, ze je to pro mladsi...

AJIMKA
AJIMKA
27.08.2021 5 z 5

Wooooooow - parádní čtení, nedalo se odtrhnout. Přečteno za 3 dny

ardeas
ardeas
19.07.2021 4 z 5

Hodnotenie píšem az po docitani celej série a ako ma táto prvá kniha navnadila, tak ma posledná sklamala. Nemyslím ze bude veľa ľudí so mnou súhlasiť, ale tak je to môj názor ;)
Táto prva kniha mala všetko tak, ako mam to rada. Zaujímavé postavy, dej a aj zápletku. Čítala sa takpovediac sama. Nie je úplne dokonalá ale rada sa k nej este asi časom vratim.

Majuš333
Majuš333
09.06.2021 5 z 5

Myslím, že by to chcelo už aj nejaký kladný komentár, takže...

Okrem toho, že Zavržený (či už kniha alebo séria) je moja srdcovka, má pre mňa aj nostalgickú hodnotu.
Práve táto kniha ma vtiahla pod knižnú hladinu a som rada, že ma do dnešného dňa ešte nič nevyvrhlo na breh. Práve Zavržený spustil moju závislosť na knihách a za to som veľmi vďačná... Som vďačná za padlých anjelov, upírov, vlkodlakov a všetkých hrdinov tej doby...

"Patchovy oči připomínaly černé hvězdy. Bral všechno a nedával nic." Kto by si nezamiloval Patcha? Moje 'pubertálne ja' určite ;)

A aj keď už dávno nie som 'násťročná', Patch, Nora a séria Zavržený bude mať vždy miesto v mojom srdci a knižnici :)

Meg1
Meg1
24.05.2021 1 z 5

Velice nerada se pouštím do negativních komentářů, protože každý kdo napíše a vydá knihu je pro mě tak trochu hrdina :-). Věřím, že napsat knihu stojí spousty práce, energie a odvahy, kterou je třeba ocenit.
Knižní trh je nicméně zaplaven a recenzí ( byť laických) je dle mého názoru třeba, takže jednu i když ne úplně pozitivní přidávám.
Kniha ve mě nevyvolala vlastně vůbec žádné pocity. Což je u uměleckého díla tak trochu problém. Přečetla jsem ji sice až do konce, ale vím, že nadlouho si ji pamatovat nebudu. Chyběla jí prostě "šťáva". Do domácí knihovny určitě nepořídím.

Vikaziza
Vikaziza
14.04.2021 odpad!

Příběh o padlém andělovi, který stalkuje a emočně terorizuje mladou dívku. Ta je tak blbá, že se do něj zamiluje i přes to, že jí zkusil znásilnit a na férovku jí řekl, že jí chce zabít... Ale to nevadí, protože je sexy. Taky v tom vidíte tu romantiku?
Knihu jsem nedočetla, protože mi z ní bylo nepříjemně. Autorka si plní své děsivé fantazie a realitu nechává daleko za sebou.
Nechápu, že kniha dostala tak vysoké hodnocení a děsí mě to.

Katerina589
Katerina589
07.04.2021 5 z 5

Jelikož ráda čtu knihy o andělech, pustila jsem se i do této. A nezklamalo mě to. Bylo to opravdu čtivé, hlavní hrdinka celkem sympatická, též její nejlepší kamarádka a Patche jsem si taky zamilovala. V knize jsem našla všechno, co jsem očekávala - romantiku, téma padlých andělů a napětí/akce. Celá série se stala jednou z mých oblíbených.

Šajler
Šajler
03.04.2021 3 z 5

Mám smíšené pocity,jako nebylo to špatné ale ani mě to úplně nenadchlo. Asi jsem to měla číst v jiném věku :D jako náctiletou by mě to nejspíš nadchlo, proto jsem se nakonec rozhodla pro 3*. Pro mě to byla taková jednodenní oddechovka.

Ketfl
Ketfl
01.03.2021 3 z 5

Přiznám se, že tyhle knihy o (padlých) andělech můžu. Jenže u této knihy jsem dost na vážkách, jak ohodnotit. Téma mě velmi zaujalo, jenže mě nezaujalo to zpracování. Celkově mi vůbec nesedl styl, jakým je kniha napsaná. Přijde mi, že některé pasáže jsou strašně useklé, někdy jsem byla fakt zmatená, kdo co říká, nebo co se vlastně stalo. Noru, jako hlavní hrdinku, bych normálně flákla. Úplná slepice. Doslova a do písmene, a to jsem nechtěla být sprostá. Ve většině situací měla úplně nepochopitelný reakce. Kdybych já zjistila, že vidím něco, co tam pak vzápětí není, tak bych to určitě nějak řešila. Přišlo mi, že se zbytečně zaobírala různými kravinami, ale opravdu závažné věci vůbec neřešila. Tu její lásku s Patchem jsem jim taky moc nežrala. Přišlo mi, že tam chyběla víc nějaká ta chemie a jiskra. Já ji z toho prostě nějak necítila.

Když to tak vezmu, dost věcí mě na knize hrozně štvalo, ale zároveň nemůžu upřít to, že to bylo poměrně čtivé a vlastně mám i hroznou potřebu zjistit, jak se děj bude dál vyvíjet. Takže druhý díl si stejně přečtu :-D

vraždy láska thrillery andělé

Becca Fitzpatrick