Finále

Finále https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191902/bmid_nora-greyova-finale-X4h-191902.jpg 4 806 127

Nora Greyová série

< 4. díl

Zavržený série

4. díl

Nora si je svou láskou k Patchovi jistá víc než kdy předtím. I když z nich jejich rozdílný původ a osud může udělat nepřátele, Nora se k Patchovi nikdy nedokáže otočit zády. Nyní však musejí čelit dosud nejvážnější hrozbě. Překoná jejich láska širokou propast, která je dělí? Bude ještě možné znovu vybudovat to, co bylo zničeno? Nepřátelské strany jsou dané – ale na které z nich stojí Nora a na které Patch?... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

Finale , 2012

Tessi08
Tessi08
01.08.2014 5 z 5

Neuvěřitelný závěr neuvěřitelné tetralogie! Je mi hrozně líto, že je to konec, ale co se dá dělat..
Velmi jsem si taky oblíbila Patche, možná až moc :)
HROZNĚ DOPORUČUJI!

Nelly
Nelly
30.07.2014 3 z 5

Poslední díl série pozvedl trošku úroveň, ale bohužel překlad a gramatické chyby pořád na jedné hvězdičce ubírají. Jinak příběh dokončený výborně (nemám ráda klasické souboje a bitvy, i když i tady mohl být závěrečný souboj napsán jinak, ale budiž). Také bych dala další šanci Scottovi. Pro teenagery dobrá série.

Shai
Shai
22.07.2014 5 z 5

Úžasná kniha a úžasná série. Celou sérii jsem zhltla jedním dechem.

-kamca-
-kamca-
12.07.2014 5 z 5

Wow poslední kniha série.. Bude katastrofa nebo se autorka vytáhne a získá si moji pozornost na tak dlouho,abych ji mohla v klidu dočíst? Tak zněla moje slova po otevření knihy.Nikdy jsem neměla ráda poslední díly sérií kdy se musíme loučit s postavami které se nám tak moc líbili a kvůli kterým knihy čteme. V první půlce jsem se začala nudit a málem jsem ji odložila,ale to se nestalo a já četla dál. Tolik akcí které se míchaly dohromady a tvořily tak celek jsem ještě dlouho neviděla.Občas toho bylo až moc
moc. Další minus knihyže že jsme se nedočkali té správné třešničky na dortu v podobě sexu ale v smrti Scotta (proč? Já si ho tak oblíbila, autorka změnila jeho chování dala mu místo a pak toto? To už bych byla radši kdyby na jeho místě byla Vee). A pak epilog.. svatba Vee při které jsme se ani nemohli rozloučit s postavami což je opravdu škoda. Ale když se podívám zpátky tak vidím dokonalé dílo které mi ukázalo že i téma s anděly je velice zajímavé. celou sérii VELICE doporučuji

Justme3
Justme3
02.07.2014 5 z 5

Nejoblíbenější andělská série! Zamilovala jsem se do ní od první věty, první knihy a nepustilo mě to ani přes děsné čekání na další díly. Patch je k sežrání a naprosto ho nejde nemilovat. DOPORUČUJI

Kammci
Kammci
30.06.2014 5 z 5

Perfektní série, a to jsem si myslela že scifi nemusím, tohle se mi fakt moc líbilo! :)

Bubitinka
Bubitinka
24.06.2014

No, jak už mám ve zvyku, zhltla jsem všechny 4 knihy jedním dechem, skoro jsem nespala. Andělé, to je moje srdcové téma, ale máokdy se najde kniha, která by se mi na toto téma zvlášť líbila. Ovšem tyto 4 knížky jsou krásnou výjimkou. Popravdě bych snad vytkla jen občasné časové chyby, a také mi malinko vadí, když se na to teď dívám zpětně, že se děj odehrával v tak krátkém časovém úseku. Při čtení knihy člověku přišlo, že se v knize odehrává přinejmenším celý rok, a pak zjistí, že to by bylo jen pár dní. To mi snad, trošku vadilo. No a samozřejmě výtka- absence sexu, na který jsem se těšila celé 4knihy, a ono krom pár akčních líbaček nic, a nic, a nic...Achjo!
Jinak nevím, jak ostatní, ale já po přečtení trpěla depkou, že knížka už skončila, a ve svých představáh vidím Patche a říkám si-jo, takový chlap..Mmmm,chtěla bych! :-D
A pak se vrátím k realistické představě, že teď myslím na Patche a za pár let se budu muset spokojit s břicháčem, co si rád zajde na pívečko do hospody.. Fakt veselá budoucnost :D

sarush
sarush
28.05.2014 5 z 5

Fakt luxusní série, která stojí za to si přečíst. Popravdě, když jsem zjistila, že to bude o andělech, tak jsem si řekla, že tohle bude ztráta času číst. Opak byl pravdou. Nebyla to ztráta, byla to úžasná série, kterou s jistotou budu zase v budoucnu znova číst. Jinak co se týče ostatních dílu, tak všechny byly úžasné a všechny dostaly pět hvězdiček, protože u všech jsem se bavila a užívala jsem si každé slovo, které jsem četla. Noro i Patche, jsem si už od první věty zamilovala a nahlížela jsem jak se bude vyvíjet jejich vztah. Jen škoda, že přece jenom jsem se nedočkala chvíle, kdyby opravdu byli spolu v posteli a měli spolu ten dlouho očekávaný sex :/ . Škoda, ale jinak GOOOOOD série. Klobouk dolu.

Veronika.C
Veronika.C
26.05.2014 5 z 5

Snad nejlepší série co jsem kdy četla, vřele doporučuji a jsem ráda, že ji mám doma protože si ji znova ráda přečtu. Bylo mi trochu lí to jak to dopadlo se Scottem ale jinak super závěr ... a Patch - tak toho jsem si opravdu oblíbila, bude mi chybět

CHB-SPQR
CHB-SPQR
03.05.2014 4 z 5

Dobrá knížky, která pobaví!!!

ElisR1
ElisR1
03.05.2014 4 z 5

Tenhle díl se mi z celé série zdál nejslabší. Už to prostě nebylo ono, jako v prvním díle, od kterého se nedalo odtrhnout. Navíc, škoda jedné zemřelé postavy, kterou jsem si obzvlášť oblíbila.
A teď kladně, i přes některé věci, které se mi nelíbily, to byla jedna z nejzajímavějších sérií, co jsem četla.

Petruše90
Petruše90
03.04.2014 5 z 5

Náhodou, já se neodtrhla. Sice Nora s Patchem fakt románové postavy, láska až za hrob, až to bylo chvilkama nechutné :D Ale co mě teda naštvalo... Škoda Scotta, a Nora měla zase všechno, co chtěla. To je teda spravedlnost :D Konec dobrý, všechno dobré :)

Samira
Samira
31.03.2014 4 z 5

Finále je moc pěkná knížka a vlastně jí nemohu vytnout nic zásadního, ale musím přiznat, že jestli jsem ostatní díly četla prakticky jedním dechem a to doslova, tak finále jsem četla opravdu dlouho. Chyba nebyla v zápletce, která se mi líbila, ale spíš ve velkém množství vedlejších dějů, Nora s Patchem pořád něco řešila, byla tam hodně Marcie, která spádu knihy také moc nepřidala. Trošku si musím rýpnout do faktu, že byly nakonec skoro všechny postavy nadpřirozené a co se absence sexu týče i tady nemůžu říct, že by mi to nevadilo. Klidně tam nemusel být zrovna sex, ale mohlo tam být víc jeho cítění a společného prožívání, když už jsme na to čekali tak dlouho, byl by to zajímavější závěr, než svatba Vee. Ale jinak moc chválím celou sérii, někdy se k ní vrátím.

barca8336
barca8336
27.03.2014 5 z 5

Prostě úžasné :-D, Celou serii jsem hltala. Krásný konec.

Lucka.79
Lucka.79
01.03.2014 4 z 5

Z celé série se mi tenhle závěrečný díl zdál nejslabší ... asi jsem měla pocit, že už to autorka až moc natahovala a nebo to bylo tím, že jsem poslední díl četla s celkem velkým odstupem od předchozích ... nevím, těžko říct. Každopádně mě kniha chvílemi nudila. Zakončení jako takové je ale fajn ...

VendyM
VendyM
16.02.2014 5 z 5

Skvělé zakončení!

Spark
Spark
05.02.2014 3 z 5

Musím říct, že mě poslední díl tak trochu zklamal. Vůbec ne obsahem, ale spíš formou. Chvílemi jsem se musela přemlouvat, abych sérii dočetla do konce.

Ulrika
Ulrika
20.01.2014 5 z 5

Naprosto úžasná série. Moje první série o daném tématu a musím říci, že asi nezůstane poslední. Celou dobu, když jsme knihu nečetla jsem byla velmi napnutá a nemohla se dočkat až se ke knize opět budu moci vrátit. FASCINUJÍCÍ

Chladnetka
Chladnetka
01.01.2014 5 z 5

Tato série mě naprosto uchvátila. Byla to první série, kterou jsem četla, kde se vyskytují andělé. Nic jsem si od toho neslibovala, ale po dočtení všech knih jsem měla sto chutí autorce poděkovat, že stvořila něco takového. Ještě dnes si pamatuji pocity, které ve mě knihy zanechaly, i když už jsem je četla téměř před rokem. Celá série je velmi, velmi povedená. S odstupem času si je určitě znovu přečtu. Doporučuji!

Moncza
Moncza
13.12.2013 4 z 5

Krásné završení série, opět velmi napínavé čtení.

láska napětí andělé

Becca Fitzpatrick