Finále

Finále https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139615/mid_finale-CJL-139615.jpg 4 806 127

Nora Greyová série

< 4. díl

Zavržený série

4. díl

Nora si je jistá jako nikdy, že miluje Patche. On je pro ni ten pravý, navzdory tomu, že patří k padlým andělům. Přestože její původ a osud je předurčuje k tomu, aby byli nepřáteli, Nora se k Patchovi nedokáže otočit zády. Nyní však v sobě oba musejí najít sílu a podstoupit poslední zkoušku. Staří nepřátelé se vracejí, noví se objevují a nečekaná zrada přítele ohrožuje mír, po kterém Nora a Patch tak zoufale touží. Bojující strany jsou jasně - ale na které z nich vlastně oni dva stojí? A existují překážky, které nezdolá ani láska?... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Finale , 2012

Natt S
Natt S
14.11.2013 4 z 5

V první polovině knihy autorka zaostávala a v té druhé, se rozjela. Ke konci měla kniha nejlepší děj. Akcí, zápletek a krizových situací bylo celkem dost. Nora je silnější a už i schopnější (díkybohu). Marcie bohužel nezmizela, místo toho se rovnou nastěhovala k Noře domů a v budoucnu tak způsobila spoustu nepříjemností! Hodně mě mrzela smrt Scotta jako mé oblíbené postavy. To s Vee(že je taky nefilim) mi, ale už přišlo hodně zbytečné. Kdyby to tam autorka nedala nic by tím nezkazila( a to že to tak zjednodušeně napsala tomu na kráse taky moc nepřidalo). Konečnou bitvu bych čekala delší, ale co se dalo dělat. Za happy end Patche s Norou jsem byla ráda a pana policistu jsem prokoukla hned na začátku první knihy. (: Ukončení knížky se mi líbilo a celkově celá série byla dobře napsaná!

Sapphire
Sapphire
28.10.2013 5 z 5

Nejkrásnější série, kterou jsem kdy četla! Patch a Nora jsou neodolatelní :)

bowlly
bowlly
20.09.2013 3 z 5

Co dodat....jsem ráda, že už mám sérii přečtenou. Nějak jsem se tím nemohla prokousat....závěr super, jinak jsem se nudila

petrzel
petrzel
29.08.2013 5 z 5

Skvělé zakončení četlo se to jedním dechem. Za mě 5 hvězd.

zujky
zujky
27.08.2013 5 z 5

Celá série byla pecka. Napínavá od dílu k dílu. Nemyslím si, že byl poslední díl zdlouhavý, prostě to tak mělo být. A kdyby Scott přežil už by to byl opravdu happy end a červená knihovna, ale samozřejmě mi to bylo líto. Jedině mě chyběla ta třešnička na dortu... Patch Nora a jejich vyvrcholení lásky... ale... tak to mělo být... čistá a tajemná... Ale kdo na TO nečekal? :-) super. Po takových příbězích mi je vždycky teskno, když skončí.

~.Lucy.~
~.Lucy.~
21.08.2013 5 z 5

Sakra, ať to je jak to je. I když je tenhle díl nejspíš nejslabší, i když je tam pár věcí co mi vadilo. Je to sakra poslední díl jedné z nejúžasnějších sérií co jsem četla ! Takže jsem si ho náramně užila !
Patch, Scott, Vee, Nora a dokonce i ten špinavý hafan mi budou chybět.
Všichni mají místo v mém srdci.
A na to si všichni dáme koblihu !

Ruxandra
Ruxandra
21.08.2013 4 z 5

Konečně! Myslela jsem, že už se konce příběhu ani nedočkáme, jak to autorka pořád dál natahovala...
Knihu jsem přečetla za pár hodin, líbila se mi, ale stále si stojím za tím, že první díl byl nejlepší a samostatně by mi úplně stačil. Co mě v poslední knize dost nepříjemně překvapilo, byl zvrat ohledně Vee, připadalo mi to takové vyumělkované, zbytečné...

bookcase
bookcase
21.08.2013 3 z 5

Už jsem to jen prolítla, abych věděla, jak série dopadne.

dennie3
dennie3
03.08.2013 5 z 5

Skvělé zakončení skvělé série, událo se tam toho tolik, že se mi to ani nedokáže pořádně shromáždit v hlavě. Celou knihu jsem přečetla jedním dechem, stejně jako díly předtím - kromě těch začátků, ty mě nikdy moc nebavily.
Úžasná série.
Epilog byl prostě perfektní.

Mathiel
Mathiel
17.07.2013 4 z 5

Jak tu ságu miluju, tak její poslední díl mě vážně zklamal :o(

SPOILERY: Dante mi byl na začátku hodně sympatický, čekala jsem, že bude o Noru usilovat trochu víc, a prudit tak Patche, ale pak už jsem začínala tušit, že nebude takový, jak se zdá... Ale to, jak se nakonec vybarvil, mě pěkně naštvalo. Vztah mezi Norou a Patchem se opět neposunul do intimnější polohy, jak jsme všichni napjatě očekávali, takže další zklamání :oD. Marcie se opět pěkně vybarvila, ale karma u ní naštěstí zafungovala, takže jsem byla s jejím osudem v podstatě spokojená. Skutečná identita detektiva Bassa vážně překvapila, méně už ta Veeina. Obecně mi tu chybělo více pasáží s Vee, děj se docela vlekl, závěr autorka "sfoukla" naopak moc rychle a spoustu věcí nedovysvětlila, což se mi nelíbilo... Ale co mě namíchlo ze všeho nejvíc, byla Scottova smrt. Do konce knihy jsem si říkala, oni ho nějak oživí, oni ho nějak oživí, přece nemůže takhle skončit... Ale bohužel. Myslím, že jeho odstranění bylo naprosto bezúčelné a pěkně mě mrzelo.

TessDragon
TessDragon
20.06.2013 5 z 5

Finále jedné z mých nejoblíbenějších sérií bohužel končí. :( Ale rozhodně jsem si ho vychutnala, sice byl podle mě ze všech dílů nejslabší, ale i tak si zaslouží plné hodnocení. Ale už zde nebylo tolik ''teenage drama'' jako v 1. a 2. díle. Tenhle díl byl už dost akční, ty Nořiny lekce s Dantem (kterého jsem měla ráda, teda aspon na začátku), bylo mi líto, že tu byl tak málo Scott, jedna z mých nejoblíbenějších postav :( , Patch, no toho jsem si opravdu užívala, i když tu nebyl tak vtipný jako v předchozích dílech (a popravdě mi šlo to jeho ''andílku'' v každé větě fakt na nervy), Marcie mě tu šla neskutečně na nervy, kde se ta otravná, ponižující Marcie hrabe na tuhle. Musím ale uznat, že jsem si vychutnávala scénu na záchodě . :D Jen mě štve, že toho nebylo více. :3 Ale konec byl, no wow, v žádném případě jsem teda nečekala zrovna tohle. Ufff, je to za mnou, ale bude se mi rozhodně stýskat, přece jen to stálo za to.

pecka02
pecka02
07.06.2013 4 z 5

Tohle mě bohužel zklamalo :( Na to, jak jsem předchozí díly hltala, se tenhle neuvěřitelně táhl. Snad půl knihy bylo jen o tom, jak Nora ráno vstane a jde trénovat. Jednou běhá, podruhé dělá tohle, potřetí tamto...člověk by řekl, že to aspoň k něčemu povede, ale avizovaná "válka" nakonec taky stojí za houby. Nejlepší kamarádka se skoro vytratila, asi aby pro nás bylo větším překvapením zjistit, ke komu vlastně patří. V knize je více zvratů, které zřejmě mají být překvapivé, ovšem moc překvapivé tedy nejsou...až na smrt jedné z postav, která mě tedy vůbec nepotěšila...škoda

Marcia
Marcia
23.05.2013 3 z 5

Nevím jestli je to tím že jsem se tak natěšila, ale myslím že tento díl je z nich nejslabší. Je moc komplikovaný a občas jsem se v něm ztrácela. Nora mě už tady prostě štvala i svojí hloupostí. Do čtení jsem se někdy nutila i těžko překousávala. Nejvíc mě zaujal a nadchl ten konec, ten byl nejpovedenější. I když jsem byla hodně smutná a zklamaná z něčí smrti. A epilog no ...
Možná se ke knížce časem vrátím, když si budu mít chuť zase jedou tuto skvělou sérii přečíst, protože Pach a Nora jsou jedni z mých oblíbenců :-)

LovelyLucy
LovelyLucy
14.05.2013 2 z 5

Pro mě nejslabší díl série. Moc mě to mrzí, protože první dva díly jsem opravdu milovala. Tak moc jsem se těšila a nakonec jsem byla zklamaná. Nora mi celou dobu nevadila, ale to její zaryté pannenství v posledním díle, mi přišlo uhozený. :(

Ulrika
Ulrika
08.05.2013 5 z 5

naprosto dokonalá série. Užívala jsem si každou stránku a u posledního dílu jsem si neodpustila i pár slz. Fakt moc dojemný, ale taky hodně smutný. Předem bych ráda řekla, že jsem opravdu nikdy neholdovala knihám o upírech, andělech a tak dále. Opravdu VŘELE DOPORUČUJI!!

Pája:)
Pája:)
30.04.2013 3 z 5

Moje nejoblibenější knížka. Ale musím se přiznat, že tento díl jsem musela hodně překousávat. Předešlé díly jsem četla doslova jedním dechem. Knihu jsem měla přečtenou za tři dny, ale co se týče tohoto dílu nevím co se stalo. Jestli je to mnou nebo tou autorkou. Prostě se mi do čtení nechtělo a to se mi dlouho nestalo. Kniha mě začala bavit až ke konci. Ačkoliv jsem zklamaná ze smrti nebudu-jmenovat-koho radši ( abych to nezkazila někomu kdo si chce finále přečíst ) jinak byl konec velice pěkný a zahřál mě u srdíčka. Nora a Patch mi budou chybět.

JajaAP
JajaAP
24.04.2013 5 z 5

Tak mám dočteno, a musím říct, že jako celek se mi to vážně líbilo. Rozhodně se tahle série zařadí mezi moje nejoblíbenější a nebude to jen kvůli važně povedeným obálkám. Bude mi chybět Patch, tu postavu jsem si vážně zamilovala. Když ke konci Nora věří, že je Patch nadobro pryč tak to bylo opravdu smutné. Jen mě moc nenadchnul trošku uspěchaný konec. Nemám ráda takové ty skoky v čase, kdy vám zbydou tři stránky abyste pochopily co s nimi bylo dál. Co po třech letech dělá Nora s Patchem? Mě ze začátku ani nebylo jasné koho je to svatba a koho si to Vee bere. A navíc jsem na spoustu otázek nedostala odpovědi. Co se stalo s ostatními nefilim a co padlí andělé, to jsou všichni kromě Patche pryč a jak to bude s jejich stárnutím? A nakonec škoda jak to dopadlo se Scottem. Ze začátku jsem tu postavu neměla ráda, ale v posledním díle se ukázal jako skvělý kamarád. Vážně k vzteku jak to sním dopadlo.

Lenka 13
Lenka 13
18.04.2013 4 z 5

Pěkné,překvapivé zakončení knihy,...až na Scotta.Pro mne nejslabší díl z celé série.
Jinak celá série byla velmi čtivá a zajímavá.

Majulinek
Majulinek
12.03.2013 5 z 5

Kupodivu dopadl tento díl nad má očekávání dobře. Musím souhlasit s ostatními, že mi bude chybět Nora a Patch.

Juliette
Juliette
04.02.2013 3 z 5

Překvapivě dobré zakončení. Po minulém díle jsem měla strach, jak to všechno skončí. Ale bylo vidět, že to autorka měla docela dobře promyšlené. Kniha byla stejně čtivá jako ty předchozí díly a možná i o trochu více dramatičtejší.

láska napětí andělé

Becca Fitzpatrick