Finále

Finále https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139615/mid_finale-CJL-139615.jpg 4 806 127

Nora Greyová série

< 4. díl

Zavržený série

4. díl

Nora si je jistá jako nikdy, že miluje Patche. On je pro ni ten pravý, navzdory tomu, že patří k padlým andělům. Přestože její původ a osud je předurčuje k tomu, aby byli nepřáteli, Nora se k Patchovi nedokáže otočit zády. Nyní však v sobě oba musejí najít sílu a podstoupit poslední zkoušku. Staří nepřátelé se vracejí, noví se objevují a nečekaná zrada přítele ohrožuje mír, po kterém Nora a Patch tak zoufale touží. Bojující strany jsou jasně - ale na které z nich vlastně oni dva stojí? A existují překážky, které nezdolá ani láska?... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Finale , 2012

Calla2002
31.05.2017 5 z 5

Pane božeeeee !! Ten závěr a celý průběh tu knihu jsem zhltala ta hodinu a absolutně jsem si to užila i celou sérii je to fascinující a ROZHODNĚ DOPORUČUJI !!

Majdule
29.04.2017 5 z 5

Velkolepé zakončení série. Líbil se mi Nořin boj o zachování míru, Scottova role, neústupná láska Nory i v situacích, které jí rvaly na kusy. A to, že je Patch k Noře připoután pevněji než moře k měsíci, je snad samozřejmostí. A úplné finále, snad ani nemám slov. Nadšení.

Kiwi24
07.04.2017 5 z 5

Tak tohle je TOP díl, a TOP kniha sama o sobě. Boží. Touto knihou jsem si tuto sérii zamilovala. Maximum!!

bartule
17.01.2017 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla něco u čeho se mi chtělo brečet, nadávat, profackovat hlavní hrdinku a vůbec u čeho bych prožívala tolik emocí . Prostě celou sérii jsem za necelých 5 dní přečetla jedním dechem, je mi líto Scotta, ale i tak jsem si tohle dílo naprosto zamilovala a doufám,že se od autorky dočkáme dalšího podobného skvostu :-)

KateChatt
25.12.2016

Proč vždycky, když si někoho oblíbím tak umře? (myslím tím knižní a fimové postavy) Jinak dobré finále. Tahle série mi bude chybět.

Pajuška59
08.12.2016 5 z 5

Úžasný :) celá série mě nadchla :) konec bych tedy trochu prodloužila, ale jinak byla kniha skvělá :) Věřím, že se ke knize určitě vrátím :)

Napůlanděl
17.11.2016 5 z 5

Nemám slov....naprostá nádhera... Jen mi je líto Scotta, oblíbila jsem si ho...přišlo mi zbytečné, že to s ním takhle dopadlo, ale co se dá dělat.... Konec mi přpadal trochu uspěchaný, ale i tak si mě tato serie získala a vydobyla si své místo v mém srdci... Jinak nemám co vytknout.

Kiwicatko
01.11.2016 5 z 5

Jak sem Scotta zpocatku nemusela, tak sem si ho nakonec i oblibila "zmetka" jednoho roztomileho :-) Chvilkama mi prislo, ze Patch hraje ne druhe, ani treti, ale snad az ctvrte housle...

POZOR SPOILER: to jako vazne? Peklo ho jen tak pustilo a niceho si nevsimli? A kolik Nefilim prezilo?

Trosku dopracovat uplny konec by teda nicemu neuskodilo, ale jinak proc ne. Spousta zvratu, at uz realnych nebo naivnich, splnila svuj ucel a knizka se dobre cetla :-)

lucie2952
16.10.2016 4 z 5

Celá série mě bavila, jen tenhle díl mi přišel o něco nudnější. Až ke konci se to teprve pořádně rozjelo. Konec byl moc uspěchaný. Autorka se mohla více rozepsat. Jinak celá série byla úžasná a hltala jsem knihy jedním dechem.

sarahmoon
11.10.2016 3 z 5

...tak trochu nespokojenost :o/ celkově celá série mě bavila, akorát jsem v určitých částí očekávala, že by se mohl příběh ubírat trochu jiným směrem... možná proto trochu zklamání.
Poslední díl byl akcí a postavami nabytý, oproti tomu konec... ten mi přišel až moc rychle uzavřen. A i když to pro určité postavy dopadlo dobře, já se u konce pěkně naštvala! Tohle si nezasloužil a myslím, že to bylo celkem zbytečné. :'o(

minimonisek
15.06.2016 5 z 5

Skvělé zakončení série. Určitě se k ní znovu vrátím, jen mě mrzí, že jedna postava, kterou jsem si oblíbila umřela, určitě to šlo nějak zvrátit. Jinak super čtivá kniha.

ARosen
22.05.2016 4 z 5

Super série! Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli spadám do věkové kategorie, pro kterou je tato kniha určena, ale pak jsem se začetla a knihu jsem už nepustila z ruky.

morpyth
07.05.2016 4 z 5

Ano, zde se jde do finále. Becca Fitzpatrick tu zakončuje celou sérii a mně nezbývá nic jiného než zatleskat. Ovšem mam takovy pocit, že to bude spíš radostí, že už je konec. Nemůžu říct, že by se mi nápad nelíbil, naopak. Nápad je to podle mě dobrý. Zápletka, která postaví Noru a Patche proti sobě moc originální není, ale to se dá lehce opominout. Spíš mi některé scény a myšlenkové pochody Nory přišli buď moc naivni nebo moc střelené. Ztotožnit se s Norou někdy byl pro mě nadliský úkon. Ale musím na Noře ocenit, že se rozhodla bojovat. Neschovala se jako jiné hlavní hrdinky podobných románů (např. Pád) za svého udatného přítele, ale sama se rozhodla něco podniknout. Hlavní postavy - většinou si s nimi sednete. Sice momenty, kdy by jste nejraději vstoupili do celého příběhu a nafackovali jim, se vyskytují velice často, ale co naděláte? Nadechenete, dáte si pauzu a pak jedete dál.

Můj koněčný názor: Kdyby autorka do toho jednoduchého příběhu, ve kterém okamžitě poznáte dobráka od darebáka (i když by to tak být nemělo), nenastražila nějaké vtipné scénky či rozhovory, bylo by to celé, tak nějak o ničem. Zklamalo mě, že už ani Vee není taková jako v prvním díle. Ovšem kolem a kolem celkem vzato, nebylo to úplně špatné. Pokud máte rádi temné scifi a fantasy s pořádnou dávkou "lásky až za hrob", se špetkou napětí a humoru, tak si to klidně přečtěte, zklamaní nebudete.

warca
09.04.2016 3 z 5

Co říct? Špatné ukončení, také ukončení. přeslazený vztah Nory a Patche, slabost Nory a její stížnosti mi trochu cuchaly nervy. Celkově mě poslední díl nějak nechytl, což byl div, protože z předchozích jsem byla nadšená. Takže zklamání...

Peťulka3
13.03.2016 5 z 5

Tak tahle série se mi moc líbila. Napětí a akce od začátku až do konce :-)

Makaja
09.03.2016 3 z 5

Uzavření celé série, upřímně řečeno, na mě to bylo celé trochu překombinované, přehnané a zbytečně na konci zkažené násilím. Ale opět, nenáročná četba, která mě vcucla a nutila číst. A stále lepší než Crescendo.

Neodpustím si malý dovětek (v reakci na Hande) - hvězdičky vždy uděluji podle žánru, stejně jako komentáře, protože nejde srovnávat jablka a hrušky, nejde srovnávat fantasy a Shakespeara... to prostě není možné. Je to pohádka. Nemá nic společného s povinnou školní četbou, renesanční či jinou klasickou literaturou, literaturou faktu, nechce se dotýkat závažných témat jako byl holokaust apod. Chce jen pobavit a donutit čtenáře číst až do konce. A to se povedlo.

shey
29.02.2016 4 z 5

Moc krásná série, doporučuji. Nejlíp se asi povedl díl 1. a 3., v závěru série se dělo hodně zápletek a akce byla spíš až v konci knihy, ale mě to nevadilo. Patch byl skvělý jako vždy a bez epilogu bych se klidně obešla.

Kat9
04.11.2015 5 z 5

První díl série se mi strašně líbil, ale ty další dva mě tak moc nebavily. Tak mě překvapilo, jak se mi tenhle poslední díl líbil.Vážně super knížka!Myslím, že pro starší teenagery ideální.

Haňulec
21.08.2015 5 z 5

Krásné zakončení celé série Nora Greyová. Velmi plynulý děj a ten konec vůbec neměl chybu. Až na Scotta, kterého mi bylo líto.

Kyrda
10.07.2015 4 z 5

dobrá kniha:) celá série se mi moc líbila už od prvního dílu.
Ten konec :O :) dávám 4 hvězdičky

láska napětí andělé