Crescendo

Crescendo https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191896/bmid_nora-greyova-crescendo-voV-191896.jpg 4 1112 137

Nora Greyová série

Zavržený série

2. díl

(pokračování světového bestselleru Zavržený) Nořin život má stále daleko k dokonalosti, ale aspoň získala strážného anděla. Patch je tajemný, nádherný, magneticky přitažlivý, ale navzdory tomu, jakou roli má hrát v Nořině životě, se chová všelijak, jen ne andělsky. Je ještě vyhýbavější než dřív a k tomu se zdá, že tráví stále víc a víc času s Nořinou úhlavní sokyní Marcií Millarovou. Nebýt Patchova nepochopitelného jednání, Nora by Scotta Parnella, starého rodinného přítele, který se přestěhoval zpátky do města, sotva vzala na vědomí. Jenže Noru ke Scottovi začne cosi přitahovat – navzdory pocitům, které ji varují, že Scott před ní zřejmě skrývá nějaké tajemství. Noru navíc celou dobu pronásledují obrazy jejího zavražděného otce. Začne se zajímat, zda její původ nemá něco společného s jeho smrtí, a následkem toho jí hrozí stále větší a větší nebezpečí. Nora se zoufale snaží zjistit, co se vlastně v minulosti stalo, ale možná že některé události je lepší nechat spát, protože pravda může zničit vše – a všechny, kterým Nora věří a které má ráda.... celý text

Verousek
19.08.2012 1 z 5

Crescendo že je bestsellerem? Nespletli to? Jak se to mohlo stát? Ne, že by zrovna něco takového prolétlo mou hlavou po přečtení téhle knížky. Nic jsem od ní nečekala, ale stejně překvapila. Ale asi ne tak, jak by někdo mohl očekávat. Rozhodně jsem nečekala, že autorka převezme jiným jejich nápady a semele je do knihy, možná jiné a svým způsobem originální, ale přesto tak stejné jako mnoho jiných, které se v této době vyrojili na trh.

Je opravdu spodivem, že jí to miliony holek žerou. Už po prvních stránkách mi ten děj začal něco připomínat, ale nevěděla jsem co. Pak mi to došlo a už jsem rozhodně nechtěla ve čtení pokračovat. Že autorka napodobí sérii Stmívání, toho jsem si byla vědoma už u prvního dílu. Ale že dokonce přebere ještě něco dalšího, na to jsem si ani netroufala myslet. Ale je to tak. Až nápadně mi příběh připomíná osud jedné dívky ze seriálu Čarodějky. A ne snad? "Je to anděl a ona čarodějka a proto se nemohou milovat. Nemůžou dělat nic, protože je někdo hlídá. Svou lásku musí skrývat. Pak se rozejdou, ale jen kvůli zlovůli jiných. Přesto se ale pořád snaží, aby jim to vyšlo.¨" ve zkratce

Není to směšné? Dala dohromady knížku, která se musí líbit už jen z toho důvodu, že je tam namleto všechno, co se holkám na jednotlivých věcech, že kterých to složila, líbilo!!!

Nejsem zklamaná, protože jsem nic extra nečekala, jsem jen naštvaná, jak někdo něco takového může udělat a u ostatních mu to hladce projde

Anna7
12.07.2012 2 z 5

To je poprvé, kdy nevím, kolik hvězdiček mám dát. Z části je to kvůli prvnímu dílu, který se mi moc líbil. Bylo to zase něco jiného, než jsem předtím četla. Ale tohle pokračování mi všechno vymetlo z hlavy. Vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Nebavilo mě to a jsem ráda, že už to mám konečně přečtené. (Mimochodem, Rixon mě strašně zklamal.)

Doufám, že další díl bude lepší a bude to za něco stát, protože tímhle u mě spisovatelka hodně klesla.

DarkFireflies
03.06.2012 2 z 5

Bez okolků říkám, že mě druhý díl zklamal. Zdá se mi to jako poněkud vynucené pokračování prvního dílu, příběh podle mě ztratil své kouzlo.
V první polovině knihy jsem div neumřela nudou, ty dvě hvězdičky si ode mě vysloužil pouze konec.
Tahle série mi přijde už pouze zbytečně natahovaná, ale to je otázka názoru. :)

Maragad
01.06.2012 5 z 5

Druhý díl mě rozhodně nezklamal, přečtený jsem ho měla stejně rychle jako ten první a kromě useknutého konce nemám co vytknout..

ciniminisek
27.05.2012 5 z 5

Tenhle díl byl ještě lepší než ten první.Zhltla jsem ho během jednoho večera.Doporučuji!

Tcica
15.03.2012 3 z 5

Já nevím. Mě to přišlo už jako nastavovaná kaše. Myslím, že před třítím dílem si dám velkou pauzu.

mis22
08.01.2012 4 z 5

Moc pěkné pokračování. Jen mě hrozně štve konec. Nemám totiž zrovna moc v lásce tak otevřené konce :D. Moc se těším až si přečtu 3. díl Ticho.

Kaka.cs
07.12.2011 5 z 5

Opět skvělá knížka. Úplně mě pohltila.

KateCullen
05.10.2011 5 z 5

Jedním slovem: úžasné! Knížka mě vůbec nezklamala, zacož jsem vděčná. Měla rychlý spád, četla se velmi dobře a nedokázala jsem se od ní odtrhnout, takže se není co divit, když jsem ji přečetla za tři hodiny.
Jsem zvědavá na další díl - trochu mě zarazilo, že děj je tak useknutý, ale tak co... netrpělivě čekám na třetí díl! :)

Lamie22
24.08.2011 4 z 5

První díl byl podle mě lepší a napínavější. Také se mi nelíbí, když má kniha otevřený konec a nemůžu si půjčit další díl, abych zjistila, jak to dopadne. Teď budu muset čekat min. rok než vytisknou trojku, ale doufám, že bude lepší než-li dvojka.

minimonisek
19.07.2011 4 z 5

Trochu mi vadil useknutý konec, jinak se mi kniha líbila. Už se těším na další díl.

Claire
01.07.2011 4 z 5

Druhý díl mě nijak nenadchl ani neurazil.. žádná zvláštní zápletka ani vyvrcholení, vlastně to všechno je pouze přípravný díl pro ten třetí...

pet-kyval
19.05.2011 1 z 5

[044/11] (ebook) Příště, až zase u nějaké nové autorky a u její první knihy budu psát o tom, jaký má pisatelský potenciál, zasekněte mi krumpáč do zad a svrhněte mě do Macochy, protože jinak bych si musela se sebevražednými sklony pomoci sama. (A to se pak krumpáč zasekává těžko.)

Já: ,Do prkýnka dubovýho. Já se na to v****u!‘

Z potencionální pisatelky thrillerů se vyklubala jen další emocionálně zastydlá ženská, která celou knihu píše o citech. Kde je ta dramatičnost? Kde je napětí a zatajování dechu? Jen emoce, emoce a ještě jednou emoce. Kecy. A pak zase emoce a emoce a emoce.

Ale já vím, kde je problém. A) Nakladatel stanovil hloupé podmínky a donutil celou knihu přepsat. B) Přečetla až moc dopisů od naivních čtenářek a nechala se ukecat. C) Pro prachy sepsala rychlo-kvašku. Nic jiného v tom nebude, protože ona by klidně mohla z Everestu na všechny fandy hodit bobek a vydat se pořádnou spisovatelskou dráhou. Klidně.

Kniha je plná nesmyslů a zbytečného odpadu, který by se mohl vyškrtat. Postavy reagují přehnaně. Mezi Norou a Patchem dochází ke scénám, které by samy o sobě vydaly na celou knihu, ale jediný kdo by mluvil (ječel), by byla Nora. Ji samotnou by v hysterii nepřečůrala ani ta největší fena v okrese a je vidět, že pohovory u psychiatra vyloženě postrádá. Navíc si autorka nedokázala vymyslet nové kulisy a drží se klasiky: bary, herny, škola, pláž, dům a auta. Pro další dějové zvraty si vymýšlí ty nejpovrchnější záminky a navíc, cokoli, co se týká Marcie, Patche a Scotta, je průhledné jako pramenitá voda v Petriho misce. A vůbec to finále je takové… laciné.

A jaké zní pravidlo pro (nejspíše) každou z jejích knih? No přeci: O vrahovi se v žádném případě nemluví špatně. O něm se nemluví vůbec.

Emmgirl
10.05.2011 5 z 5

Tento díl mě nezklamal, ale ani nijak významně nenadchl a nepředčil mé očekávání, když se nad hodnocením s odstupem času zamyslím. Zkrátka já jsem věrná prvnímu dílu, který byl směsicí akce, vtipu, napětí a i nějaké té romantiky, která se bohužel do Crescenda nedostala. Ale abych byla upřímná, musím uznat, že při čtení mě opět kniha doslova pohltila a vtáhla do děje. To se nedá upřít ani tomuto druhému dílu. Avšak teď se mi zdá taková přechodná. Zkrátka příprava na další díl, u kterého doufám, že bude již poslední a šťastně zakončí celou sérii o Noře a Patchovi.

Knihu jsem hodnotila plným počtem hvězdiček, jelikož při čtení jsem si ji také zamilovala a bavila mě, ale teď si říkám, že první díl je zkrátka nejlepší a bezkonkurenční. :-)

padajicidvere
09.05.2011 5 z 5

Tento díl se mi opravdu hrozně líbil. Četl se mi i o dost snadněji i proto, že nebyl zas tak moc komplikovaný. Ale jako u prvního dílo, mě kniha opět vtáhla do děje, nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Hodně se těším na další pokračování. Velice doporučuji:)

kamise
29.03.2011 3 z 5

Na rozdíl od prvního dílu méně romantiky - více akce. Kniha se čte dobře, malinko mi vadí občasné dějové nelogičnosti a useknutý závěr - jasná příprava na další díl. Ale zřejmě si nenechám ujít ani třetí díl, i když se na něj asi budeme muset dlouhou dobu počkat.

Frakira
28.03.2011 3 z 5

Určitě lepší než první díl, velmi čtivá "knížka na jedno odpoledne"...jak to asi autorka hodlá zakončit ? ;)

vraždy láska andělé

Becca Fitzpatrick